Збірна Фінляндії стала чемпіоном світу з хокею

Збірна Фінляндії розгромила команду Швеції у фіналі чемпіонату світу з хокею 2011 року. Фіни виграли з рахунком 6: 1. Голи у складі переможців забили Яркко Іммонен, Петтері Нокелайнен, Ніко Капанен, Янне Песонен, Міка Пюеряля і Антті Пільстрем. У шведів єдину шайбу закинув Магнус Пяярві-Свенссон.
Шведи відкрили рахунок на 28-й хвилині зустрічі. Відігратися фінській команді вдалося за сім секунд до кінця другого періоду, коли Іммонен реалізував чисельну перевагу. Ще п'ять шайб фіни закинули в третьому періоді.
Таким чином, збірна Фінляндії виграла золоті медалі чемпіонату світу в Словаччині. Шведам дісталося срібло, а бронзові нагороди отримали чеські хокеїсти. Раніше 15 травня в матчі за третє місце збірна Чехії обіграла російську команду з рахунком 7: 4. Збірна Росії залишилася без медалей чемпіонату світу вперше за п'ять років.
Найціннішим гравцем першості планети Міжнародна федерація хокею (IIHF) визнала воротаря збірної Швеції Віктора Фаста. Крім нього, в символічну збірну турніру увійшли захисники Давид Петрашек (Швеція) і Марек Жидліцкі (Чехія), а також форварди Іммонен, Патрік Берглунд (Швеція) і Яромир Ягр. Кращим бомбардиром і кращим снайпером турніру став Іммонен. Він набрав 12 очок (дев'ять шайб і три передачі).