Краківське дербі, армійське пртівостояніе у Вроцлаві та інші події 11-го туру Екстракласи

Минулого тижня пройшли 29 матчів 1/32 фіналу кубка Польщі, ще три відбулися у минулі вівторок і середу.

2 жовтня 16:00 Хрубешув. Stadion Miejski w Hrubieszowie

Хрубешув - самий східний місто Польщі, саме туди вирушили забжане, щоб поборотися за путівку в 1/16 кубка Польщі. Для міста в Любельському воєводстві приїзд такої команди став справжнім святом. Незважаючи на ранній початок матчу, на кубковій зустрічі стадіон заповнився вщерть. Марцин блукаю випустив практично основний склад на цю гру: в старті вийшли Ангуло, Хименез, Амброшевіч, Кой, Журковскі і інші. Шансів у господарів практично не було, з самого початку всречи забжане були краще в швидкості гри, в техніці, а через якийсь час стало помітно перевага і в фізиці у гостей. У першому таймі «Унія» чотири рази пропустила, але уболівальників це не засмучувало, вони продовжували підтримувати своїх улюбленців. У другому таймі гравці «Гурніка» ще п'ять разів святкували гольовий успіх, хоча створили куди більше моментів, але кілька разів голкіпер «Унії» зривав оплески після своїх порятунків. Забжане громлять V-лігову «Унію» і проходять в наступний раунд.

Голи: Даніель Смуга (11, 34), Шимон Журковскі (15, 90 + 1), Ігор Ангуло (41), Каміл Заполнік (51, 67), Хесус Хименез (65), Мацей Амброшевіч (82)

3 жовтня 16:00. Сандомеж. Miejski Stadion Sportowy w Sandomierzu

Тиждень тому розіграш кубка Польщі покинули «Погонь», «Вісла», обидва «Заглембе». У середу до них приєдналася «Корона». Кельчане вирушили на матч в Сандомеж в резервному складі, що і зіграло злий жарт з командою Джино Летьєрі. Проблем додало ще й видалення Косакевіча в кінці першого тайму. Незважаючи на це, після першої 45-хвилинки «червоно-жовті» мали мінімальну перевагу. Але в другому таймі «Вісла» зуміла не тільки відігратися, а й вийти вперед. Дубль у команди з ІІІ ліги оформив український півзахисник ... Віктор Путін. Матч також ознаменувався спробою фанатів обох команд прорватися один до одного ... але це тема окремого посту. Екстракласа втрачає ще одного свого представника в кубку Польщі.

Голи: Каспер Пехняк (22), Віктор Путін (56, 66 - пен) - Вато Арвеладзе (31 - пен), Якуб Конефаль (34 - аг)

3 жовтня 20:00. Сулеювек. MLKS Victoria Sulejówek

Приклад «Вісли», яка обіграла кілька годин тому «Корону», додавав оптимізму в Сулеювке, тим більше в разі проходу в наступний раунд в Сулеювок приїхав би «Лех». Але сенсації не сталося, незважаючи навіть на деяку ротацію в складі «Ракув», який до речі стрімкого йде в Екстракласи. Після 13-ти турів «червоно-сині» лідирують в І лізі з відривом в чотири очки. Уже в першому таймі результат зустрічі став зрозумілий. «Ченьстоховци» забрали центр поля і повністю контролювали гру. У другій половині гри «Ракув» спокійно догравав зустріч, ще раз засмутивши футболістів «Вікторії». Заслужена перемога з великим рахунком «Ракув» в Сулеювке, яка забезпечує приїзд «Леха» в Ченьстохову в рамках 1/16 кубка Польщі.

Голи: Томас Петрашек (8), Шимон Левицькі (14), Петро Малиновський (43), Петро Шварц (65)

У вихідні ж пройшов черговий тур національного чемпіонату. На цей раз тур розтягнувся на три дні, а не на чотири як зазвичай.

На цей раз тур розтягнувся на три дні, а не на чотири як зазвичай

5 жовтня. Легніца. Stadion Orla Bialego 5223 (6194)

Відкривався 11-ий тур у Легниці, куди завітав один з лідерів чемпіонату «Пяст». Господарі виявилися не дуже гостинними. Вже на 5-ій хвилині Шчепаньяк скористався помилкою оборони «червоно-синіх» і відкрив рахунок. Підопічні Форналіка швидко прийшли до тями. Вже на 18-ій хвилині чеський легіонер гостей Пападопулос головою замкнув подачу з лівого флангу - сапеле навіть не намагався витягти цей удар. А під завісу першої половини зустрічі на табло вже горіли цифри на користь глівічан. Знову подача з лівого флангу призвела до голу, але на цей раз грубу помилку допустив сапеле, через що м'яч потрапив в Пікка, від якого і залетів у ворота. На цьому перший тайм не закінчився. Уже в доданий час П'ясецького з близької відстані розстріляв Шматулу. У другому таймі вже не було такої кількості небезпечних моментів, команди намагалися вирвати перемогу, але ні господарям, ні гостям забити більше не вдалося. «Медзянка» і «Пяст» ділять очки, як здається, на перемогу ніхто з них не награв.

Голи: Матеуш Шчепаньяк (6), Фабьян П'ясецького (45 + 1) - Міхал Пападопулос (19), Артур Пикк (42 - аг)

5 жовтня 21.30. Забже. Stadion im. Ernesta Pohla 11744 (24563)

«Гурнік» - єдина команда Екстракласи, яка ще не вигравала вдома в нинішньому сезоні. Нестабільний «Лех» - непогана можливість перервати цю серію. Господарі почали матч активно, кидаючись вперед. Вже на 2-ій хвилині Дані Суарез міг вивести господарів вперед, але Матуш Путноцьки впорався з загрозою. Минуло п'ять хвилин і Путноцьки все-таки довелося діставати м'яч зі своїх воріт. Яніцкі невдало зіграв головою, чому не прімінулі скористатися Хименез. Пропущений гол змусив познаньцев піти вперед, до кінця першого тайму біля воріт Лоскі виникло кілька небезпечних моментів, але ніякої користі «залізничники» з них не витягли. Другий тайм почався з шедевра. Журковскі з метрів тридцяти потужно пробив під поперечину і подвоїв перевагу забжан. Другий пропущений гол нітрохи не збентежив гостей, вони продовжували свої спроби відіграти хоча б один м'яч. І досить швидко це зумів зробити португальська легіонер познаньцев Педро Тіба. Гол португальця ще більше завів «Лех». І познаньци все ж зуміли зрівняти цифри на табло, зробив це український легіонер «залізничників» Костевич. «Трибарвні» втрачають перемогу і не можуть відірватися від зони вильоту, а у познаньцев знову виникають проблеми, Познанський локомотив знову зменшує хід.

Голи: Хесус Хименез (7), Шимон Журковскі (49) - Педро Тіба (55), Володимир Костевич (77)

6 жовтня 16:30. Щецин. Stadion im. Floriana Krygiera 5514 (17015)

«Погонь» набрала непогану форму, дві перемоги поспіль над «Віслою» і «Заглембе» явно поліпшили настрій в команді, Плоцьк «Вісла» теж знаходиться в непоганій формі: перемога над «Лехією», нічия з «Ягою». Початок матчу мало не додало господарям проблем зі складом. Дригас після одного зі стиків опинився на газоні, але все-таки зумів продовжити гру. Саме Каміл на 17-ій хвилині зумів вивести щецінцев вперед. Варто відзначити, що в цьому моменті відразу три гравці «Погоні» виявилися в декількох метрах від воріт абсолютно одні, прощати такі помилки не можна. Потім гра вирівнялася, у гостей небезпека раз по раз створювали Рікардіньо і Варела. Уругваєць перевірив навіть штангу на міцність, але до перерви відзначитися не вийшло більше ні у щецінцев, ні у плоччан. У другому таймі «Погонь» продемонструвала атакуючу гру, результатом чого стали відразу три забиті м'ячі. Хороший матч провів Себастьян Ковальчик, який по витікання години гри вивів буксує практично один на один з Дене, але німецький голкіпер в ближньому куті переграв форварда господарів. На 70-ій хвилині Ковальчик вже сам взявся за справу і пробив в дальній кут воріт гостей - 2: 0. Минуло шість хвилин і Ковальчик все-таки записав на свій рахунок асистентський бал на буксує. А в останній десятихвилинці передача Бланік в боротьбі з Ласицького змусив останнього зрізати м'яч у свої ворота. «Портовци» крупно перемагають Плоцьк "Віслу» і здобувають третю перемогу поспіль. Верхня вісімка вже не так далеко. Для Даріуша Дзвігали цей матч став останні в якості головного тренера плоцької «Вісли». У неділю було оголошено про розставання з Дзвігалой.

Голи: Каміль Дригас (17), Себастьян Ковальчик (70), Адам Букса (76), Ігор Ласицького (85 - аг)

6 жовтня 19.00. Гданськ. Stadion Energa Gdansk 10023 (41268)

«Лехія» зменшила хід в останніх турах і втратила лідерство в таблиці. «Заглембе» з Сосновця виглядав як раз тим суперником, в матчі з яким гданьчане могли повернутися на переможну стежку. У всіх матчах 11-го туру перший м'яч залітав у ворота досить швидко. Не став винятком і матч у Гданську. Вже на 8-ій хвилині Ліпскі з метрів шістнадцяти відкрив рахунок. Розвинути перевагу у господарів не вийшло, більше того гості зуміли зрівняти цифри на табло зусиллями Саного, який скористався передачею Вжесіньского. Одним з відкриттів нинішнього сезону став Лукас Хараслін, який сильно додав у цьому сезоні. Черговий його слаломний прохід по флангу завершився передачею на Кубіцького, який з кількох метрів розстріляв ворота «Заглембе». У другому таймі «лехісти» змогли ще двічі вразити ворота «Заглембе». Спочатку Хараслін заробив пенальті, який реалізував Пайшау, а на 63-ій хвилині Ліпскі з сегмента пробив в дальній кут, оформивши дубль. «Біло-зелені» перемагають після триматчеву серії без перемог і повертаються на першу сходинку, як мінімум до червоно-жовтого дербі в неділю. Вдень у понеділок було оголошено, що Даріуш Дудек подав у відставку з поста головного тренера команди, керівництво «Заглембе» відставку прийняв.

Голи: Рафал Ліпскі (8, 63), Ярослав Кубіцький (45 + 1), Флавіо Пайшау (50 - пен), Вамара Саного (23)

6 жовтня 21.30. Вроцлав. Stadion Miejski we Wroclawiu 20084 (43673)

«Шльонск» здобув три перемоги поспіль з урахуванням кубкового матчу, тому виїзд для «Легії» обіцяв бути складним. Незважаючи на передматчеві розклади, перший тайм пройшов під контролем якраз варшавян. Гості створювали небезпечні моменти, але ні Кухарчик на 13-ій хвилині, ні Шиманьська десятком хвилин пізніше не змогли вразити ціль. Успіх принесла 34-а хвилина, коли Шиманьська ударом зі штрафного влучив у штангу, а першим на добиванні встиг Кафу, якому полюбилася Нижня Сілезія (два голи у Легниці + гол у Вроцлаві). На другий тайм вийшов вже інший «Шльонск», підопічні Павловського отримали струс в перерві і почали грати активніше. Правда вже на 60-ій хвилині господарі залишилися в меншості після небеззаперечною червоної картки Аркадіуша Пєха. Вроцлавляне і після видалення свого нападника намагалися зрівняти рахунок, гості ж шукали щастя на контратаках, одна з яких закінчилася виходом Надя один на один зі Словіка, але угорський легіонер варшавян не переграв голкіпера господарів. На це і закінчили. «Армійці» з Варшави обіграють вроцлавських «армійців» і наздоганяють в турнірній таблиці «Лехію».

Гол: Кафу (34)

7 жовтня 16:30. Гдиня. Stadion Miejski w Gdyni 7776 (14825)

Після беззубою гри в Любіні з «Погоня» було не мало розмов про можливу відставку Левандовського. Шанс виправитися у тренера був в Гдині. В принципі все йшло за планом Любинців, вже на 12-ій хвилині Саша Балич вивів гостей вперед. Ближче до перерви Павловські мав всі шанси, щоб збільшити перевагу гостей, але півзахиснику встиг перешкодити захисник. Єдиний небезпечний удар у виконанні господарів в першу 45-хвилинку завдав Янота, але м'яч пролетів поруч зі штангою. Другий тайм почався з видалення в складі гостей, другу жовту картку отримав Тосик. Але це було ще не все покарання, удар зі штрафного Налепи виявився точним, цифри на табло зрівнялися. Незважаючи на видалення в складі «Заглембе», Любинці намагалися знову вийти вперед, не рідко з використанням стандартних положень. Все йшло до нічиєї, але остання десятихвилинка принесла ще два голи. Спочатку Янковський скористався передачею Заранд і потужно пробив у ближній верхній кут - Хладун не врятував, а в доданий час Мацей оформив дубль, вразивши вже порожні ворота, показавши приклад Цвіяновіч, який трьома хвилинами раніше не зміг скористатися подібним шансом. «Заглембе» в останніх п'яти матчах виграло лише раз. У понеділок головним тренером Любинців як і раніше є Маріуш Левандовскі, проте є великі сумніви, що саме він виведе команду на матч 12-го туру.

Голи: Міхал Налєпа (56), Мацей Янковський (81, 90 + 2) - Саша Баліч (12)

7 жовтня 16:30. Кельце. Kolporter Arena 6000 (15500)

В Кельце проходило червоно-жовте дербі. «Ягеллонія» втратила лідируючу сходинку після перемоги «Лехії» днем ​​раніше, «короняже» продовжують несподівано для багатьох знаходиться в групі переслідувачів лідерів. Початок матчу для господарів затьмарила помилка Риманьяка, який викотив м'яч прямо на Новіковас, який встиг пробити до того, як Хамроль повернеться в ворота. Варто сказати, що після пропущеного м'яча «Корона» стала тиснути на ворота суперника і тільки удача допомагала белосточчанам не пропустити. Спочатку Пуцко пробив в Келемена з близької відстані, а Діоу забракло влучності. Однак на перерву господарі пішли в ролі програють. Другий тайм почався знову з атак «Корони», дальній удар Ковачевіча з-під поперечини витягнув Келемен. Чи впорається з Пуцко, які вийшли один на один вісім хвилин потому слова вже не зумів. Цифри на табло зрівнялися. Хоча за кілька хвилин до цього Свідерський міг збільшити перевагу гостей дальнім ударом, але Хамроль не мав наміру пропускати другий м'яч. У час, що залишився ближче до перемоги були господарі, Яньіч пробив вище воріт з метрів двох-трьох, а Пуцко не вистачило частки секунди, щоб випередити захисника на м'ячі і розстріляти ворота суперника. «Яга» теж намагалася вирвати перемогу, але моменти у гостей були менш небезпечними, кілька разів воротам господарів загрожував Роман Безьяк, але до реальної небезпеки не дійшло. Команди ділять очки, «Ягеллонія» залишається без лідерства, а «Корона» продовжує дихати в спину лідерам.

Голи: Матей Пуцко (54) - Арвідас Новіковас (18)

7 жовтня 19.00. Краків. Stadion MKS Cracovia 5123 (15007)

Центральний матч туру закривав цей самий тур. У Кракові пройшло 196-ое дербі Кракова. На жаль, через покарання, винесеного Комісією Ліги в минулому сезоні, дербі 7-го жовтня пройшло без характерної атмосфери. Перший тайм проходив під диктовку «вісляков», вже 19-а хвилина принесла радість більшості дітей, які прийшли на гру. Імаз вдарив з-за меж штрафного, а Гостомський не зміг впоратися із загрозою, хоча здавалося, що воротар повинен відбивати такий удар. Господарі намагалися відповісти своїм голом, який міг забити Януш Гол, але з його ударом впорався Лис. А Гостомський допустив ще більш грубу помилку, зробивши помилку на виході. В результаті чого Імаз заводив м'яч вже у порожні ворота. Рахунок мало не дійшов до великого в першому таймі, після проходу по лівому флангу гравець «білої зірки», що його взагалі ніхто не зустрічає і спокійно викотив м'яч на Ондрашек, але кращий бомбардир «Вісли» з кількох метрів пробив вище воріт. Другий тайм проходив зовсім за іншим сценарієм, вже «Краксен» тиснула на суперника. «Червоно-сині» зуміли вистояти в першу п'ятнадцятихвилинку після відновлення гри, коли «смугасті» могли забити навіть не один раз. Після жвавого початку «Краковія» трохи зменшила темп. Самий же реальний шанс був у Сіплака, який на 76-й хвилині пробив у поперечину. «Вісла» знову перемагає в дербі, не дозволяючи «Краковії» піднятися з останнього місця. Незважаючи на поразку і провальний перший тайм, в другій половині гри за підопічними пробіжить було приємно спостерігати. Можливо, що ще не все втрачено у «Краксі» з Міхалом пробіжить на тренерському містку.

Голи: Хесус Імаз (19, 32)