Пристрілка. «Іжевська гвинтівка»

Найстаріший з діючий біатлонних змагань «Іжевська гвинтівка» стане головним російським стартом грудня. На ній остаточно сформується склад збірної на січневі етапи Кубка світу і Кубка IBU. З минулого сезону організатори змагань частково поміняли програму. Замість не мали великого спортивного значення естафет тепер крім традиційної індивідуальної гонки проводяться відразу два спринту.
Представляємо докладний гід по цих змагань.
репетиція ювілею
Нинішній сезон «Іжевської гвинтівки» можна назвати генеральною репетицією ювілею. У грудні 1969 року в Удмуртії пройшли перші всесоюзні змагання. Гонку на трасі під Сарапулов виграв олімпійський чемпіон Микола Пузанов. Уже в 1970-ті роки змагання перебралися до Іжевська, де кілька років тому проходили на комплексі «Іжсталь», а в кінці 70-х знайшли свою нинішню прописку. Генерал-майор Олександр Демидов силами підлеглих побудував за рахунок зекономлених коштів триповерхова будівля на армійському полігоні, а пізніше проклав і траси. З 1979 року вже майже 40 років «Іжевська гвинтівка" проходить біля селища Сосновий бор, а комплекс носить ім'я побудував його генерала. Демидовское будівля стоїть до сих пір, а вісім років тому пережило масштабну реконструкцію.
В останні роки відбіркові змагання разом з Іжевському брав Чайковський, що знаходиться в годині їзди звідси, але вже в іншому регіоні та часовий пояс. В цьому році і чоловіки, і жінки знову змагатимуться в звичному місці, до того ж всі умови для цього готові. Погода в Удмуртії варто по-справжньому зимова, а напередодні змагань для підготовки траси завезли понад 600 кубометрів снігу.
Найстаріший з діючий біатлонних змагань «Іжевська гвинтівка» стане головним російським стартом грудня Чотири місця на Кубку світу, шість на Кубку IBU
«Іжевська гвинтівка» - це не тільки розіграш медалей чемпіонату країни в найстарішою дисципліни - індивідуальній гонці, а й масштабний відбір в національну команду. В цьому році як мінімум по два учасники Кубка світу в чоловічій і жіночій збірній будуть визначені тут, також як і по три учасники Кубка IBU. Поки критерії відбору виконали п'ять спортсменів: Олександр Логінов, Матвій Єлісєєв, Євген Гаранич, Ірина Старих і Катерина Юрлова-Перхта. Дмитро Малишко, Євгенія Павлова і Валерія Васнецова можуть розраховувати на передбачене регламентом включення до складу тренерським рішенням.
Іншим збірників має бути поїздка в Іжевськ і бій з тими, хто змагався рангом нижче. Серед них чимало і гучних імен на кшталт заслужених майстрів спорту Максима Цвєткова та Олексія Волкова, надій російського біатлону Ігоря Малиновського та Микити Поршнева, Лариси Кузнецової та Христини Резцова, що проходили централізовану підготовку в основній збірній. За три кращих спортсмена на Кубку IBU гарантували собі путівку на ці змагання в січні, але мають право поборотися і за потрапляння на Кубок світу. Це Антон Бабіков, Олександр Поварницин, Сергій Корастилёв, Світлана Миронова, Анастасія Морозова і Вікторія Сливко.
кар'єрний трамплін
У році, що минає десятилітті тільки одна спортсменка виграла в Іжевську більше двох особистих гонок. Ірина Услугіна перемагала в спринті тричі поспіль: один раз в 2016 році і двічі в 2017. Обидва рази за рахунок цих успіхів вона змогла закріпитися в складі національної збірної, взяти участь в чемпіонаті світу в Хохфільцені-2017, де вона зайняла 15 місце (вищий результат в кар'єрі). За два рази перемагали тут Максим Максимов, Галина Нечкасова, Іван Черезов, Олександр Печонкін, Юрій Шопін та Анастасія Загоруйко. Їх подальші успіхи склалися по-різному. Максимов, вигравши тут спринт в 2010, вже через пару місяців став дворазовим срібним призером чемпіонату світу в Ханти-Мансійську, а в 2007 році він точно так же прокладав тут шлях до бронзи чемпіонату світу в Естерсунді.
Для Івана Черезова перемога в 2015 стала гідною фінальної главою успішної і багатої на події кар'єри. Точно так же роком опісля тут виграла під завісу Світлана Слєпцова. Саме після виграшу «Іжевської гвинтівки» в 2015 році Тетяна Акімова закріпилася в збірній, а вже через рік стала її лідером і здобула першу в кар'єрі перемогу в Кубку світу. Тому «Іжевська гвинтівка» - це не тільки болісний відбір, як його намагаються часом представити, але і хороший кар'єрний трамплін для багатьох спортсменів крім легендарного завдяки цьому змаганню олімпійського чемпіона Євгенія Редькіна.
Положення в рейтингу СБР і Кубку Росії:
За підсумками трьох етапів Кубка світу і Кубка IBU і двох етапів Кубка Росії визначилися поточні лідери рейтингу СБР. Ними стали тюменські біатлоністи Олександр Логінов і Ірина Старих. У рейтингу Кубка Росії у чоловіків двовладдя: перший рядок ділять новосибірец Максим буртасів і югорчанін Іван морив. У жінок лідирує Тамара Вороніна з Свердловської області.