2. Перші Європейські ігри-2015

Олімпійський літопис

30-я літня Олімпіада в Лондоні-2012

Лондон, Великобританія, 27 липня-12 серпня 2012 року

Міжнародний Олімпійський комітет 13 серпня   дискваліфікував   білоруську спортсменку Надію Остапчук за вживання допінгу Міжнародний Олімпійський комітет 13 серпня дискваліфікував білоруську спортсменку Надію Остапчук за вживання допінгу. Вона позбавлена золотої медалі, завойованої на лондонській Олімпіаді в легкій атлетиці (штовхання ядра). Позитивний результат дали дві допінг-проби, взяті в Лондоні до початку і відразу після закінчення виступу спортсменки. Легкоатлетка (якої президент країни вже встиг вручити Орден Вітчизни III ступеня) категорично заперечує факт використання заборонених препаратів і буде оскаржувати дане рішення. На жаль, надія на скасування її дискваліфікації практично відсутня.

Тепер в активі білоруської команди залишилося 12 олімпійських медалей: 2 золоті , По 5 срібних і бронзових . В загальному командному заліку вона перемістилася з 23 на 26 місце. Це - за всю історію наших виступів на Олімпіадах. Очевидно, що у вітчизняному спорті накопичилися серйозні хвороби, які вимагають негайного лікування.

Золото не витримало проби © Білорусь на Олімпіаді-2012: Чемпіони © Білорусь на Олімпіаді-2012: Срібло © Білорусь на Олімпіаді-2012: Бронза Олімпіада-2012: Командний залік

Відеоматеріали олімпіади-2012:
Олімпіада-2012: Гопак українських боксерів

Архівні відеоматеріали: (мультфільм)

Перші Європейські ігри-2015

Баку, Азербайджан, 12-28 червня 2015 року

• субота, 13 червня - на перших Європейських іграх в Баку було виявлено володарі перші володарі нагород за. Всього в цьому виді розігруються 12 індивідуальних комплектів медалей: по шість для чоловіків і жінок. До боїв допущені 96 спортсменів з 37 країн - по 8 чоловік в кожному розділі (6 кращих за підсумками чемпіонату Європи-2015 + по одному спортсмену Азербайджану + по одному спортсмену від країн, які не пройшли відбір з кращим персональним рейтингом WKF). У приведення в двох підгрупах по 4 спортсмени по колу виявляються по двоє кращих в кожній підгрупі, які в подальшому ведуть боротьбу за медалі. Єдина допущена за особистим рейтингом спортсменка Білорусі (випускниця БНТУ, особистий тренер А.А.Курьяновіч) в приведенні категорії куміте до 50 кг здобула перемогу (над німкенею 3: 0), потім програла француженці 0: 2. Виграш у вирішальному поєдинку з українкою виводив нашу спортсменку в фінальну стадію. Нічия (0: 0) залишила їй підсумкове 5 місце. Першими чемпіонами Європейських ігор стали: в жіночому куміте - (Туреччина, 50 кг), (Франція, 55 кг), (Франція, 61 кг), в чоловічому куміте - (Азербайджан, 60 кг), (Туреччина, 67 кг) і " Марадона карате "легендарний (Азербайджан, 75 кг).
  • неділю, 14 червня - завершилися змагання з в програмі перших Європейських ігор в Баку. Визначилися лауреати в останніх розділах. У жінок перемогли: (Іспанія, ката), (Азербайджан, -68 кг, володарка в фіналах) і (Хорватія, +68 кг). У чоловічих категоріях кращими стали: (Іспанія, ката), (Азербайджан, -84 кг) і (Туреччина, +84 кг). В найсильнішими очікувано стали самі представницькі команди Азербайджану (12 спортсменів, медалі: 4-0-2), Туреччини (11 спортсменів, медалі: 3-2-4) і Франції (10 спортсменів, медалі: 2-2-1), в десятку кращих увійшли також Іспанія, Хорватія, Італія, Австрія, Німеччина, Греція та Македонія.
  • 14 червня - за підсумками трьох днів програми перших Європейських ігор в Баку розіграно 24 комплекти нагород у карате, маутінбайку (велоспорт), тріатлоні і греко-римської боротьби. В лідирують збірні Азербайджану, Росії, Туреччини та Швейцарії. На рахунку команди Білорусі срібна () і дві бронзові (і) медалі, завойовані в греко-римській боротьбі, вона ділить зараз 12-13 місця в національному заліку. Змагання тривають.
  • понеділок, 15 червня - в четвертий день Європейських ігор в Баку визначилися переможці в 15 розділах змагань у веслуванні на байдарках і каное, спортивної гімнастики, синхронному плаванні, настільному тенісі та жіночої боротьби. Першу золоту медаль для Білорусі принесли каноїсти. Майже всю 1000-метрову дистанцію вони трималися, але на самому фініші зробили фантастичний. Бронзові медалі завоювали (байдарка-двійка) і (жіноча боротьба). В лідирують збірні Росії, Азербайджану, Туреччини і Німеччини. На рахунку команди Білорусі - 6 медалей (1 золота, 1 срібна, 4 бронзових), вона займає зараз 11 місце в національному заліку. Всього володарями нагород Баку-2015 ставали спортсмени 29 країн. Змагання тривають.
  • 15 червня - цікавий матеріал виступу в карате країн-учасниць Європейських ігор-2015 опублікований на сайті Світ карате.
  • середовище, 17 червня - в шостий день Європейських ігор в Баку визначилися переможці в 11 розділах змагань у стрільбі з лука, художньої гімнастики, кульової стрільби, таеквондо та вільної боротьби. Актив збірної Білорусі поповнився двома бронзовими медалями, якими були нагороджені (кульова стрільба) і (групові вправи). Ще одну медаль повинен був завоювати Владислав Андрєєв (вільна боротьба), але в півфінальному поєдинку, який він вигравав, нашого борця разом з його суперником з Грузії за бійку на килимі. В за підсумками шести змагальних днів лідирують збірні Росії, Азербайджану, Угорщини і Сербії. На рахунку команди Білорусі - 15 медалей (5-1-9), вона займає зараз 5 місце серед країн-учасниць (всього медалі вручалися представникам 37 країн). Змагання тривають.
  • четвер, 18 червня - в сьомий день Евроігр-2015 Баку медалі були розіграні в 16 розділах змагань у стрільбі з лука, велоспорту, стрибків у воду, спортивної гімнастики, кульової стрільби, таеквондо та вільної боротьби. Спортсмени Білорусі стали медалістами в чотирьох розділах: чемпіон - (велоспорт), срібні призери - (командна стрільба з лука) і (вільна боротьба), бронзовий призер - (кульова стрільба). За підсумками семи змагальних днів у представників Білорусі - (6-3-10) і знову четверте місце в, слідом за збірними Росії, Азербайджану та Угорщини. Змагання тривають.
  • неділю, 21 червня - дев'ятий день Європейських ігор став найбільш урожайним по розіграним комплектів медалей: 25 розділів змагань у стрільбі з лука, пляжному волейболі, велоспорті, стрибків у воду, спортивної акробатики, спортивної аеробіки, художньої гімнастики, кульової стрільби, стрибків на батуті та водного поло. Спортсмени Білорусі зуміли завоювати 10 медалей. У художній гімнастиці чемпіонками стали (групові вправи), срібло і дві бронзи в сольних дисциплінах - у. Стрибки на батуті принесли два срібла і бронзу. Двічі піднімалося на третю сходинку п'єдесталу пошани в спортивної акробатики наше тріо. Другу медаль Евроігр - бронзову завоював (кульова стрільба). На рахунку Збірній Білорусі 33 медалі (8-7-18) і як і раніше четверте місце в після команд Росії, Азербайджану та Німеччини. Всього медалі Баку-2015 завойовували спортсмени 40 країн. Змагання тривають.
  • понеділок, 22 червня - в десятий день Евроігр-2015 визначилися володарі медалей в 13 розділах змагань у стрільбі з лука, легкій атлетиці (командна першість 3-го дивізіону Кубка Європи), боротьбі самбо та кульової стрільби. У команді Білорусі блищали представники, котрі завоювали 7 нагород (з 8 можливих), золото -,, срібло - Ольга Намазова, Андрій Казусенок, бронза - Катерина Прокопенко, Владислав Бурда, Юрій Рибак. Ще однією бронзовою медаллю нагороджений (стрільба з лука). В активі збірної Білорусі тепер 10-9-22 (більше тільки у росіян). Вона як і раніше утримує престижне четверте місце в після команд Росії (лідирує з колосальним відривом), Азербайджану та Німеччини. Змагання тривають.
  • субота, 27 червня - в передостанній п'ятнадцятий день Евроігр-2015 було розіграно максимальну кількість комплектів нагород: 27 розділів змагань в бадмінтоні, боксі, фехтуванні, дзюдо, волейболі та плаванні (юніорський турнір). Представники Білорусі на п'єдестал пошани в цей день не піднімалися. Чи не змінилося і розстановка серед лідерів в, де кращими як і раніше залишаються команди Росії, Азербайджану, Великобританії, Німеччини, Італії та Білорусі. Змагання завершуються завтра.
  • неділю, 28 червня - заключний шістнадцятий день перших Європейських ігор назвав переможців в 9 розділах змагань в бадмінтоні, пляжному футболі, велоспорті BMX, дзюдо і волейболі. У Баку відбулася церемонія урочистого закриття змагань. Підсумковий результат команди Білорусі: (10 золотих, 11 срібних і 22 бронзові) і сьоме місце в. До вісімки кращих країн увійшли: 1. Росія, 2. Азербайджан, 3. Великобританія, 4. Німеччина, 5. Франція, 6. Італія, 7. Білорусь, 8. Україна. Перші Європейські ігри стали історією.