Судді: Ірматов. Расулов, Усманов (всі - Узбекистан).

3 вересня. Химки. Стадіон "Арена Хімки". 12 градусів.

3500 глядачів (вміщує 18 636)

ТОВАРИСЬКИЙ МАТЧ

РОСІЯ - АЗЕРБАЙДЖАН - 4: 0 (3: 0)

Голи: Кержаков (Комбаров, Дзагоєв), 6 - 1: 0. Кержаков (Черишев, Комбаров), 11 - 2: 0. Ігнашевич (Дзагоєв, Черишев), 41 - 3: 0. ГРАНАТ (Самедов, кутовий), 80 - 4: 0.

РОСІЯ: Акінфєєв (Лодигін, 46), Смольников, Березуцький, Ігнашевич (Гранат, 46), Комбаров (Паршивлюк, 71), Полоз (Самедов, 77), Глушаков, Дзагоєв, Шатов (Оздоєв, 46), Черишев (Іонов, 82 ), Кержаков.

Головний тренер - Фабіо КАПЕЛЛО

АЗЕРБАЙДЖАН: Агаєв, Рамалданов, Садигов, Гусейнов (Гараєв, 46), Амірджанов, Вукар (Абдуллаєв, 79), Абішов (Шукюров, 71), Гиртимов (Аміргулієв, 46), Назаров, Езкара (Гусейнов, 57), Дадашов (ДЖАВАДОВ , 46).

НАЙКРАЩИЙ ГРАВЕЦЬ МАТЧУ

Кержаков - 7,0. Бомбардир нації несподівано вийшов в стартовому складі, оформив дубль і став рекордсменом збірної Росії за забитими м'ячами.

РЕКОРД Кержакова за порожніх трибун

Про х як хотілося блиснути літературним образом і оголосити, що чиста, прозора блакить порожніх трибун "Арени Хімки" зливалася з кольором підмосковного неба. Та тільки небо підкачало - густі, похмурі хмари позбавили краси складу.

Може, і підоспілі раптом на матч глядачі позбавлять цієї самої краси і з іншого боку - трибунної? На жаль немає. Коли я за півгодини до стартового свистка одного з кращих рефері світу Равшана Ірматова прийшов в ложу преси "Арени Хімки", стадіон був невинно чистий. Від уболівальників. За чверть години до початку зустрічі на обох трибунах за воротами як і раніше не було жодної людини. На центральних - трохи більше.

Про х як хотілося блиснути літературним образом і оголосити, що чиста, прозора блакить порожніх трибун Арени Хімки зливалася з кольором підмосковного неба Клянуся вам - на поле під час розминки двох команд народу було ніяк не менше, ніж на трибунах. А то і більше. "Добрий вечір, дорогі друзі! Ми дякуємо вам за те, що ви прийшли на матч, і бажаємо обом командам успіху", - кому говорив це диктор? Кому пояснював, що на футболі немає місця расизму? Кому, крім преси, представляв стартові склади?

Вони тим часом були цікавими. Хто ось, наприклад, міг припускати, що зустріч в складі команди Фабіо Капелло почне Дмитро Полоз? Це було не менш несподіваним, ніж поява Максима Канунникова в матчі ЧС 2014 Бельгія - Росія , Хіба що статус ігр різнився. Цікаво, тому або через прихованого визнання власної помилки в Бразилії Капелло включив до стартового складу і Дзагоєва, і Кержакова? А може, і Денисов туди потрапив би, якби не був травмований?

Взагалі, сім прізвищ у росіян збігалися з тими, що почали зустріч з алжірцями, після якої ми вирушили геть із Бразилії. Один з героїв другої половини літа в "Зеніті" Ігор Смольников справа в захисті замінив травмованого динамівця Олексія Козлова. Алан Дзагоєв, який залишився на лавці в тріумфальному для армійців матчі ЦСКА - "Ростов", замінив у збірній Віктора Файзулін. Як хотілося побачити плеймейкера червоно-синіх з перших хвилин на чемпіонаті світу! але бажання сотень тисяч збулося тільки зараз. Денис Черишев, який тренувався зі збірною на ЧС-2014, але не включений в заявку, відправив на лаву Олександра Кокоріна, а головна сенсація основи Дмитро Полоз - Олександра Самедова.

Цікаво було порівняти склади з тими, що в минулому жовтні в Баку зіграли внічию - 1: 1, після чого Фабіо Капелло для початку не привітав команду з виходом до Бразилії, а влаштував дикий рознос за пропущений на останній хвилині м'яч. Так ось, у азербайджанців старт збігся лише за трьома прізвищами - воротаря Агаева, капітана Садигова і недавнього гравця "Рубіна" Абишова. У росіян збігів виявилося вдвічі більше - воротар і вся лінія захисту, виключаючи Козлова (замість нього з'явився Смольников), Глушаков і Кержаков.

* * *

Оголошенню прізвища Капелло поаплодувати, і то стримано, чоловік двадцять Оголошенню прізвища Капелло поаплодувати, і то стримано, чоловік двадцять. До моменту виконання національних гімнів народу на "Арені Хімки" додалося людина на сто, і гімни ці нагадували траурний марш. Коли футболісти збірної Росії, поклавши руки на плечі один одного, слухали мелодію Александрова перед порожнім на 95 відсотків стадіоном, це виглядало не просто ганьбою, а знущанням над футболом і здоровим глуздом.

Цікаво, на тлі чого і кого фотографи знімали стартовий склад команди перед першим свистком Ірматова? Азербайджанських уболівальників було чутно куди краще, ніж росіян. Дехто, вельми авторитетний, в ложі преси уражав: мовляв, збірна Росії за безкриле виступ на ЧС-2014 покарана матчем без глядачів. Чути було багато з того, що гравці кричали один одному навіть на протилежному від ложі преси фланзі - немов це була контрольна зустріч на передсезонних зборах.

Мені відразу згадався товариський матч Росії з Іраном в Абу-Дабі, де куди більший стадіон був так само пустельний. Але там-то поле було нейтральним, а тут - як там не є нашим. А толку - не більше. Як сказав би Остап Бендер, "сумно, дівиці". Вболівальників гостей на трибунах якщо і було менше, ніж хазяйських, то ненабагато.

* * *

Схема гри росіян нічим не відрізнялася від колишньої - чотири захисника, один опорник (в особі Глушакова), два центральних хавбека над ним (Дзагоєв і Шатов), флангові нападники (в особі Черишева і Полоза) і висунутий на вістря центрфорвард (Кержаков). Цікаво, звичайно, було б подивитися іншу модель, але як мінімум до другого тайму з цим довелося почекати.

Схема гри росіян нічим не відрізнялася від колишньої - чотири захисника, один опорник (в особі Глушакова), два центральних хавбека над ним (Дзагоєв і Шатов), флангові нападники (в особі Черишева і Полоза) і висунутий на вістря центрфорвард (Кержаков) Для захоплених персон незабаром трохи повеселіло. Не минуло й шести хвилин, як збірна Росії відкрила рахунок. Кержакову, до якого м'яч з лівого флангу від Комбарова прилетів до лінії воротарського, не заважав взагалі ніхто. Як і п'ять хвилин по тому, коли тепер уже низом той же Кержаков замкнув передачу з того ж краю.

Ще після першого гола нападник "Зеніту" став кращим снайпером в історії збірної Росії, обігнавши Володимира Бесчастних, але тільки після другого про це урочисто оголосив диктор по стадіону. І це явно заслуговувало куди більшою реакції, оскільки ми були присутні при історичній події. До речі, асистував Кержакову в цьому епізоді Черишев - знову ж перший гольовий пас гравця "Вільярреала" за збірну. Давненько у нас не відрізнялися результативними діями легіонери!

Гарний гол на 25-й хвилині ледь не забив Дзагоєв, "рибкою" кинувся на подачу всі з того ж лівого флангу Комбарова. М'яч, однак, пролетів трішки поруч зі штангою - не кожен же, врешті-решт, удар в створ в гол перетворювати. Тим більше що на чемпіонаті світу все було рівно навпаки.

* * *

Скандування Вперед, Росія Скандування "Вперед, Росія!" навскоси між двома більш-менш заповненими центральними секторами показало, що хоч комусь цей футбол цікавий. Особисто для мене залишилася інтрига звелася до того, чи зробить Кержаков хет-трик. Треба ж хоч чогось в матчі по-справжньому порадіти! Хоча вже дубль кращого снайпера в історії російського футболу, який призвів до рекорду, - це було щось, заради чого цей матч вже варто було проводити.

Що стосується новачків, то Полоз в перший раз більш-менш виразно відзначився на полі на 31-й хвилині, грубо штовхнувши під час верхового єдиноборстві Амірджанова і заробивши від Ірматова жовту картку, - а більш не зробив нічого. Черишев, зовсім трохи пограв в Белфасті, зате оттренировать по повній програмі зі збірною (будучи незаявлених) весь чемпіонат світу, безумовно зміцнів фізично, став вигравати єдиноборства, та й удар у нього виявився будь здоров. Смольников ж проявив себе як найкраща суміш Козлова і Єщенко: ззаду - як перший, попереду - як другий. Блондин з "Зеніту", який витіснив Анюкова з стартового складу клубу, - безумовно основний крайній захисник збірної на найближчі роки.

У Азербайджану за весь перший тайм міг виникнути рівно один гольовий момент, але на 39-й хвилині, коли Вукар віддав тонкий розрізає пас по центру на вихід Дадашову, останній не вийшов один на один, а ... послизнувся. Зате Росія дві хвилини по тому довела рахунок до великого, забивши за 40 хвилин більше, ніж за 270 на чемпіонаті світу. Дзагоєв після розіграшу кутового навісив, Ігнашевич "перевісел" Рамалданова - і отримай, Азербайджан, 3: 0. Ось тільки радіти цьому якось не боляче виходило. Не стільки через спогади про чемпіонат світу, скільки через скромність суперника.

* * *

Інтрига другого тайму багато в чому крилася в замінах - їх Капелло на передматчевій прес-конференції обіцяв зробити все шість з шести можливих. Відразу після перерви з'явилися Лодигін, Гранат і Оздоєв - замість Акінфєєва, Ігнашевіча і Шатова. Оздоєв став черговим дебютантом національної команди - і моментально взяв участь у витонченій "стінці" з Черишевим, що завершилася, правда, невдалим ударом іншого дебютанта, Полоза. Який у другому таймі, треба зауважити, активізувався, став зміщатися з флангу в центр і взагалі проявляти більше ініціативи.

Інтрига другого тайму багато в чому крилася в замінах - їх Капелло на передматчевій прес-конференції обіцяв зробити все шість з шести можливих До середини тайму нечисленних глядачів стало трохи хилити в сон, але розбудили їх Комбаров з Кержаковим. На 63-й хвилині перший проткнув оборону суперника наскрізь дивовижним пасом між правим і правим центральним захисниками, а другий під невеликим кутом вийшов один на один з Агаєвим. "Бий в дальній, Керж!" - мало не хором проскандувала "Арена Хімки". Але вивернути ногу туди нападник не зміг, а удар в ближній кут прийшовся в сітку збоку. Зітхання розчарування в цей раз був сильніше, ніж крики радості після будь-якого з трьох голів.

Дуже активний був Оздоєв. В одному з епізодів хавбек "Рубіна" ледь навіть не вразив ціль, ось тільки не ногою або головою, а ... філейної частиною, в яку потрапив вибиває м'яч голкіпер. Веселим міг вийти перший гол Оздоєва за національну команду, та все-таки не вийшло. На 70-й хвилині другий молодий гравець, Черишев, заробив небезпечний штрафний - і після довгого обговорення, хто буде бити, питання в завзятій боротьбі з Кержаковим і Дзагоєвим було вирішено на користь Комбарова. Але до воріт м'яч так і не долетів, і дуже слушну в цей вечір спартаківський захисник був замінений на Паршивлюка , А Смольников перейшов наліво.

Ще одна перестановка - Самедов замість Полоза. Порадувало, що освистування з боку азербайджанських уболівальників на адресу півзахисника "Локомотива", пам'ятного за торішнім осінньому відбіркового матчу в Баку, на цей раз не було. Втім, такий наелектрізованності, як в той жовтневий день, в Хімках і близько не було.

* * *

На 80-й хвилині Росія забила-таки перший в другому таймі м'яч - після кутового, поданого Самедова, кивок Ігнашевіча в кінцівці першого тайму точь-в-точь повторив Гранат. І тут же послідувала заключна заміна у нашій збірній - Черишев поступився місцем Іонова. Таким чином, на лавці залишилися Ребров, Газінський, Набабкін, Файзулін, Семенов, Канунніков і, що дуже дивно, Кокорін. Втім, всім вже цікаво було одне - чи заб'є свій третій м'яч Кержаков. Ах, який стогін розчарування пролунав на "Арені Хімки", коли повний тезка відомого олігарха лайнсмен Алішер Усманов безжально підняв прапор після тонкого пасу Оздоєва на вихід один на один Кержакова!

На жаль, хет-трику не вийшло. Але добре хоча б те, що і туги а-ля 1: 0 ми не побачили. Ці чотири голи, звичайно, ні про що не говорять. Але після того, що ми бачили в Бразилії, глядачів треба залучати хоч чимось - і гра в Хімках, на щастя, закінчилася глядацькими оплесками. Якби було інакше - вереснева пустеля на "Арені Хімки" стане ще більш млявою. Хоча куди вже далі.

Після матчу з Азербайджаном головний тренер збірної Росії розповів про відсутність Кокоріна, Дзагоєва, навичках і висловив свою думку з приводу низької відвідуваності.

Фабіо КАПЕЛЛО: "НЕ ДУМАЮ, ЩО В порожніх трибунах ВИННА КОМАНДА"

- Ви не жахнулися, глянувши сьогодні на порожні трибуни "Арени Хімки"? З чим ви це пов'язуєте і що маєте намір зробити, щоб більше такого не було? - питання Капелло почалися з сумних.

- Думаю, проблема не в збірній, а в усьому російському чемпіонаті і футболі. Ми повинні приводити уболівальників на трибуни своєю грою.

- Сьогодні так і не вийшов на поле Кокорін. Ви хотіли подивитися інших футболістів або справа в невдалій грі самого динамівця в чемпіонаті Росії?

- Справа в тому, що гру почав Кержаков - Справа в тому, що гру почав Кержаков. Це не говорить про те, що Кокорін виступав погано в чемпіонаті. Певний час він пропустив через травму, і сьогодні я вважав за краще побачити на вістрі атаки зенітівця.

- Наскільки вам комфортно було грати на "Арені Хімки", де збірна раніше не виступала?

- Вийшло вдало - забили чотири м'ячі. Цей стадіон я добре знаю, оскільки часто приїжджаю сюди переглядати матчі чемпіонату. Прекрасна арена. Головне, що цікавить тренера і гравців, - якість поля. Воно було відмінним.

- Чемпіонату світу - це колосальний досвід для команди. Як він на ній позначився? І чи змінив у чомусь вас як тренера збірної Росії?

- Думаю, що участь збірної в чемпіонаті світу було найважливішим моментом. Гравці зрозуміли, що значить бути там і в який футбол там грають. Кожен суперник був дуже високого рівня. У таких матчах потрібно приймати рішення швидше, немає часу, щоб підняти голову. Найменша помилка - і тебе карають.

- Поєдинки з Азербайджаном перш давалися Росії дуже складно. Чи очікували сьогодні такого великого рахунку?

- Зрозуміло, що зустріч була товариською. Побачив як з боку росіян, так і азербайжданцев боротьбу за м'яч, прагнення. Мені дуже сподобалося, що моя команда грала в швидкий футбол.

- У сьогоднішньому стартовому складі було більше погляду в 2018 рік або в відбірковий турнір найближчого Euro?

- Для мене було важливо побачити молодих хлопців в футболках збірної. Деяких я вже знаю, але так само важливо підтягувати і інших. Сьогодні я зрозумів, що у них є майбутнє.

- Весь матч провів Алан Дзагоєв. Чи говорить це, що він лише зайняв місце травмованого Файзулін або ви збираєтеся у відбірковому циклі більше використовувати армійця?

- У збірній немає основних футболістів. Сьогодні вийшов Дзагоєв - і провів відмінну зустріч, як і вся команда. Файзулін як гравця прекрасно знаю. Але у нас є 22 гравця - і, хто б не вийшов на поле, рівень не повинен падати.

- Сьогодні ми побачили атакуючу модель гри. Чи можна говорити, що наступальний футбол - майбутнє збірної Росії?

- Легко розповідати казки, давати людям надії. Все залежить від гравців, які є в твоєму розпорядженні, від їх характеристик. Ця зустріч склалася так, що ми дуже багато забирали і перехоплювали м'яч, душили атаки суперників в зародку. Але також було і високу майстерність при діях попереду.

Берті Фогтс, головний тренер збірної Азербайджану:

- Результат заслужений. Суперник переважав нас у швидкості і в тактичній підготовці. Перед важливою грою проти Болгарії побачив у нас багато помилок, і сподіваюся, що в офіційному матчі ми їх не повторимо.
- Чи не вважаєте, що команда була не готова до цієї зустрічі психологічно після ваших передматчевих слів про те, що результат гри з Росією не має такого вже великого значення?

- Ні. Просто суперник був сильнішим і швидкісні нас. Звідси і чотири пропущені голи.
- Перед матчем ви говорили, що у вас з Капелло одна проблема - відсутність гравців в зарубіжних чемпіонатах. По-вашому, це обов'язково?

- Це залежить від характеру футболістів. Зрозуміло, можна стати відмінним гравцем в Росії. Але, виступаючи в Німеччині або Англії, де ти проводиш два висококласних матчу за тиждень, ти автоматично стаєш більш класним.

- Чи помітили якісь зміни в грі збірної Росії в порівнянні з відбірковим циклом ЧС 2014?

- Побачив нових молодих швидкісних футболістів, від дій яких отримав задоволення.

Автор фото: "Чемпіонат"

Автор: "Спорт-Експрес" 04.09.2014.

Автор: "youtube.com"

<<< Усі матчі
Може, і підоспілі раптом на матч глядачі позбавлять цієї самої краси і з іншого боку - трибунної?
Ми дякуємо вам за те, що ви прийшли на матч, і бажаємо обом командам успіху", - кому говорив це диктор?
Кому пояснював, що на футболі немає місця расизму?
Кому, крім преси, представляв стартові склади?
Хто ось, наприклад, міг припускати, що зустріч в складі команди Фабіо Капелло почне Дмитро Полоз?
Цікаво, тому або через прихованого визнання власної помилки в Бразилії Капелло включив до стартового складу і Дзагоєва, і Кержакова?
А може, і Денисов туди потрапив би, якби не був травмований?
Цікаво, на тлі чого і кого фотографи знімали стартовий склад команди перед першим свистком Ірматова?
З чим ви це пов'язуєте і що маєте намір зробити, щоб більше такого не було?