«Барселона» виграла фінал у «Манчестер Юнайтед» (Відео)

«Барселона» не залишила шансів «Манчестер Юнайтед» у фіналі Ліги чемпіонів , В черговий раз довівши, що в сучасному футболі команді Хосепа Гвардіоли немає рівних. Для каталонського клубу це вже четвертий успіх в найпрестижнішому єврокубковому турнірі. Раніше синьо-гранатові піднімали над головою кубок чемпіонів в 1992, 2006 і 2009 роках.

«Ми можемо обіграти« Барселону », якщо зупинимо Хаві, Іньєсту і Мессі», - сказав в одному з інтерв'ю сер Алекс Фергюсон. Після цієї заяви багато хто чекав, що головний тренер «Манчестер Юнайтед» виставить на фінальний матч оборонний склад. Але немає. Сер Алекс не побоявся зіграти в два форварда Хав'єр Ернанадес - Уейн Руні (нехай, і останній діяв з глибини) і відставити в запасі основого опорника Даррена Флетчера, віддавши перевагу зв'язці Майкл Каррік - Райан Гіггз. На цьому сюрпризи Фергюсона не закінчилися. На правому фланзі півзахисту замість Нані з'явився Антоніо Валенсія, а Джон О'Ши і Дімітар Бербатов не були навіть в заявку.

На відміну від свого візаві, Хосеп Гвардіола несподіванок не підніс. У нього була одна дилема. Кого використовувати на лівому краю оборони - Еріка Абідаля або Карлеса Пуйоля? Обидва тільки-тільки повернулися в стрій. Пеп порахував, що француз готовий краще і зробив ставку на нього. А в центрі оборони Херарду Піке склав пару Хав'єр Маскерано. На інших позиціях вийшли знайомі всі особи.

Зустріч почалася приблизно так само, як і фінальне протистояння цих команд дворічної давності в Римі. У перші 10 хвилин «Юнайтед» накривав пресингом «Барсу» на її ж половині поля, не даючи наблизитися до власного штрафного. Але довго грати в такому шаленому темпі не в змозі жодна команда. Ніяких сил не вистачить.

Як тільки підопічні сер Алекса трохи зменшили оберти, каталонці налагодили контроль над м'ячем і почали грати в свій фірмовий футбол. По одному прекрасному моменту мали Педро і Давид Вілья. Перший не зміг потрапити у ворота з кількох метрів після м'якої подачі Хаві, а другий пробив поруч зі штангою з лінії штрафної.

В середині першого тайму "Барса" вийшла-таки вперед. Геніальний Хаві однією передачею розрізав всю оборону «МЮ», і Педро не склало труднощів потрапити в ближній кут - 1: 0.

Номінальні гості швидко оговталися від пропущеного м'яча і через сім хвилин зрівняли рахунок. Каталонці дуже легко дозволили супернику розіграти гольову комбінацію. Руні зробив передачу на Гіггза в штрафну, валлієць поставив корпус, повернув партнеру м'яч і той метрів з 15 метрів переграв Віктора Вальдеса - 1: 1. Правда, в момент пасу Руні на Гіггза ветеран «МЮ» знаходився в невеликому офсайді, який не помітив боковий арбітр.

На початку другого тайму перевага «Барси» стало явним. Каталонці влаштувалися на половині поля суперника і тримали його оборону в постійній напрузі. Дані Алвес, який вийшов до воріт з гострого кута, не зміг переграти Едвіна ван дер Сара. Ну а після удару Лео Мессі великий голландець не врятував свою команду. Манчестерці дозволив аргентинцеві наблизитися до штрафного по центру і спокійно пробити. Ван дер Сар моменту удару не побачив, оскільки огляд йому прикрили захисники - 2: 1.

«МЮ» виглядав розгубленим. У номінальних гостей повністю пропала контргра. Підопічні Фергюсона насилу відбивалися від атак синьо-гранатових. Третій гол назрівав. Давида Вілья, який пристрілювався в першому таймі, на 69-й хвилині зняв всі питання щодо переможця. Його удар з лінії штрафного вийшов ідеальним, в самісіньку дев'ятку - 3: 1.

По виразу обличчя сера Алекса стало ясно, що навіть він насилу вірить в диво-порятунок "МЮ". Природно, він спробував щось змінити за допомогою замін, випустивши замість Фабіо і Карріка Полу Скоулза з Нані. Але гра вже була зроблена.

Два роки тому, перед фінальним матчем цих команд багато експертів пророкували, що досвідчений Фергюсон тактично переграє Гвардіолу. Не вдалося. Не вийшло у сера Алекса знайти управу на «Барсу» і на цей раз. Як тоді, так і зараз каталонці були сильнішими і по грі, і по виконавцям.

Каталонці, в четвертий раз у своїй історії виграли Лігу чемпіонів, знову довели, що на сьогоднішній день ні в Іспанії, ні в Європі рівних їм немає.