Перший європейський успіх футзальної "Барселони". "Динамо" Москва - "Барселона Алуспорт" - 1: 3. Кубок УЄФА з футзалу. фінал

Ще свіжі спогади про фінал футзального Євро-2012, в якому збірна Іспанії змогла здолати збірну Росії. Тепер же протистояння іспанського та російського футзалу продовжилося на рівні клубів. І причому не де-небудь, а в фіналі найпрестижнішого європейського футзального турніру. І іспанська футзал і тут здобув перемогу. Слід визнати, що вона була заслуженою.

Природно, «Барселона», окрилена підтримкою рідних трибун, вже з перших хвилин полетіла на ворота Попова. І господарям таки вдалося увінчати стартовий настіск голом вже на 2-й хвилині. Його автором став Вільде. Але і після цього каталонці не припиняли штурм «динамівських» воріт. Що й казати: «блаугранас» більше контролювали м'яч, більше били по воротах, і взагалі змусили грати підопічних Тіно Переса в тому ключі, який потрібен чинним чемпіонам Іспанії. У московської команди за стартовий відрізок першого тайму можна хіба що згадати спроби Тату і Шаяхметова щось створити біля воріт, які захищав Пако Седано. І тільки ближче до екватора першого тайму «Динамо» почало по-справжньому огризатися. І у каталонських воріт часом теж ставало непереливки. Почав шукати свою гру Сиріло, та й Фернандіньо постійно тримав оборону «Барси» в напрузі. Чого вартий хоча б момент на 16-й хвилині, коли Фернандіньо скористався грубою помилкою Торраса і напевно забив би, якби його не випередив Пако Седано. Воротар «Барселони» діяв в цьому епізоді на межі фолу останньої надії, проте його підкат виявився ідеальною. Відповідь «Барселони» був не менш серйозним - Ігор в одній атаці двічі бив по воротах Попова, і два рази екс-воротар збірної України виручив «Динамо». А під кінець першої 20-хвилинки вже «Динамо» більше володіло м'ячем. Відповідно, у них могли виникнути моменти для взяття воріт «Барселони». Але на перерву команди пішли за мінімальної переваги «Барселони».

Могли підопічні Тіно Переса зрівняти рахунок практично відразу ж після відновлення гри, але контратака «Динамо», яку завершував Вінісіус, голом не увінчалася. «Не забиваєш ти ...» - продовження цього правила наочно показала «Барса» на 24-й хвилині. Теж контратака, тільки на цей раз вона була зі своїм логічним кінцем. Вільде віддав чудову передачу на Ліна, а той взяв та пробив. Відверто кажучи, Попов міг зіграти і трохи краще в цьому епізоді, але ... 0: 2 ... І «Динамо» тепер треба було зробити щось неймовірне, щоб для початку хоча б зрівняти рахунок. Ну, стали більше грати на Сиріло, щоб він привозив каталонцям фоли. Правда, і «синьо-гранатові» в цьому плані теж процвітали. Воно і зрозуміло - «Барселона» діяла на куражі, а рідна інчада підганяла ще більше. А трохи пізніше підопічні Марка Кармона перебудувалися тактично і стали більше грати другим номером - відіграватися-то треба було не їм, а «динамівцям». І контратаки «Барси», треба сказати, носили вельми небезпечний характер, і Попову, який намагався реабілітуватися за свою помилку, доводилося працювати. Але при цьому як раз найбільш реальний момент для чергового голу в матчі створило саме «Динамо»: Ромуло виманив Пако Седано, однак не зміг вразити дальню «дев'ятку» спорожнілих воріт. А коли пішли останні п'ять хвилин основного часу, то «біло-блакитні» пішли на каталонські злодій та з п'ятим польовим. І на 37-й хвилині ця тактика принесла москвичам успіх: Ромуло просто ідеальну передачу Рахімова, а капітан «Динамо, опинившись перед Пако Седано, змусив капітулювати воротаря« Барси »- 1: 2. І практично відразу супермомент для того, щоб зрівняти рахунок, упустив Сиріло: він не влучив у ворота з двох метрів. І знову «блаугранас» змогли покарати своїх опонентів - після разючої контратаки Торраса знущально закотив м'яч у порожні ворота. 1: 3, і все в цьому матчі стало ясно. «Динамівці» ще йшли по інерції вперед з «літаючим» воротарем, але дивідендів це їм не принесло ...

Отже, футзальна «Барселона» змогла зробити те, що виявилося в цьому сезоні не під силу «Барселоні» футбольної - виграла єврокубок. Причому в історії футзальної «Барселони» це - перший Кубок УЄФА. Саме цього трофея не вистачало в колекції синьо-гранатових команди. Тепер він є.

"Динамо" Москва - "Барселона Алуспорт" - 1: 3

Голи: Вільде, 2 (0: 1). Лін, 24 (0: 2). Рахімов, 37 (1: 2). Торраса, 39 (1: 3).

На 35-й хвилині Вільде не забив пенальті (воротар).

"Динамо": Попов, Ромулу, Тату, Вінісіус, Фернандінью, Пула, Сиріло, Шаяхметов, Батреддінов, Рахімов, Нандо.

"Барселона Алуспорт": Пако Седано, Торраса, Саад Асіс, Лін, Вільде, Хаві Родрігес, Серхіо Лосану, Габріель, Арі, Ігор, Фернандао.

Попередження: Нандо (28). Арі (35). Вінісіус (35). Сиріло (40).

Судді: Габор Ковач (Угорщина), Богдан Сореску (Румунія).

Артем ТЕРЕНТЬЄВ, спеціально для "Спорт-Експрес в Україні"