Перше за 11 років ель-класико без Роналду і Мессі, хет-трик Суареса: «Барселона» розгромила «Реал»

1. Історичне дербі і нові технології
  2. Збентежений «Реал» і стовідсотковий пенальті
  3. Пожвавлення «Реала» і вдалі заміни Вальверде

«Барселона» в матчі десятого туру чемпіонату Іспанії з футболу здобула значну перемогу над «Реалом» в ель-класико. Каталонці п'ять разів вразили ворота суперника, а Луїс Суарес оформив хет-трик. Один з м'ячів уругваєць забив з пенальті, який був призначений за допомогою системи VAR. Дербі також стало першим для команд за 11 років без Кріштіану Роналду і Ліонеля Мессі.

Історичне дербі і нові технології

Іспанське класіко завжди стає головною подією футбольного вікенду, але на цей раз дербі чекали з особливим інтересом, адже у нього був незвичайний підтекст. Вперше за 11 років в протистоянні «Реала» і «Барселони» не брали участі дві головні зірки футболу останніх років Кріштіану Роналду і Ліонель Мессі.

Португалець сам позбавив себе класико, влітку перебравшись в «Ювентус». А ось аргентинець не зміг вийти на поле через травму руки, яку отримав в матчі попереднього туру Прімери з "Севільєю".

Таким чином, командам вперше з 23 грудня 2007 року належало вийти на поле в дербі без своїх багаторічних лідерів. Тоді Роналду ще виступав за «Манчестер Юнайтед», а Мессі також пропускав матч через проблеми зі здоров'ям. В результаті перемогу з мінімальним рахунком здобули мадридці, а єдиний м'яч забив Жуліо Баптиста.

З учасників того протистояння в командах залишилися лише Серхіо Рамос і Андрес Іньєста. Керували ж суперниками Франк Райкард і Бернд Шустер.

А ось нинішньому наставнику «Реала» Хулен Лопетегі напередодні класико було зовсім не до історії, адже дербі перетворювалося для нього чи не в останню можливість зберегти свій пост після цілого ряду невдач.

Причому невдачі - м'яке слово для результатів мадридців. В останніх чотирьох матчах Приклади вершкові набрали лише одне очко і забили тільки один м'яч. Команда не тільки крупно програла «Севільї», але й примудрилася поступитися «Алавес» і «Леванте».

«Барса» на старті сезону теж забуксувала. «Севілью» в матчі останнього туру каталонці обіграли, але перед цим не знали радості перемог в чемпіонаті країни протягом чотирьох турів і втратили лідерство в Примері. Зате в груповому етапі Ліги чемпіонів синьо-гранатові очок не втрачали. «Реал» же на тижні не без зусиль обіграв в головному єврокубку скромну «Вікторію Пльзень» - 2: 1. Незважаючи на це, Хулен Лопетегі намагався зберігати оптимізм.

«Наше становище не можна назвати незворотнім. Зараз тільки жовтень. Що стосується дербі, протистояння «Реала» і «Барселони» немає рівних. Цих ігор чекають з найбільшим нетерпінням, і в них завжди демонструється футбол найвищого рівня », - цитує тренера Marca.

Для уболівальників ж на цей раз був підготовлений технічний сюрприз . В трансляції матчу вперше використовували особливу систему передачі звуку.

«Нова система буде автоматично визначати положення м'яча на поле і задіяти мікрофони, які розташовані поблизу. Глядачі зможуть почути кожен крик і удар по м'ячу з футбольного поля, при цьому розмови між гравцями залишаться приватними », - йдеться в повідомленні прес-служби Приклади.

Збентежений «Реал» і стовідсотковий пенальті

Вболівальники чекали від матчу цікавої боротьби, але на ділі «Реал» в своєму нинішньому стані опинився просто не в змозі на рівних змагатися з «Барселоною». Каталонці з перших хвилин придушили опонента високим пресингом і не дозволяли мадридцям спокійно починати атаки.

Зустрічаючись з м'ячем, гості відразу ж відчували на собі тиск і виявлялися в цейтноті. Середину поля їм вдавалося переходити з великими труднощами.

Особливо чудово в опорній зоні діяв Артур, який встигав не тільки руйнувати атаки опонента, а й починати наступ своєї команди.

На довершення всіх бід «Реала» «Барселона» відкрила рахунок вже на 11-й хвилині. Начо провалився на правому фланзі оборони і дозволив Жорді Альбі безперешкодно обробити передачу з глибини. Підключився до атаки захисник спокійно увійшов в штрафну і виконав простріл під удар Філіпа Коутіньйо. Кидок Тібо Куртуа і Рамоса гостей не врятував.

А після закінчення півгодини гри каталонці ж заробили пенальті. Вперше в дербі суддя призначив одинадцятиметровий за допомогою VAR. Фол Рафаеля Варана на Луїса Суареса був очевидним, але арбітр Хосе Санчес Мартінес вирішив перестрахуватися. Покарання привів в дію сам уругваєць.

«Реал» відповів на це лише парочкою дальніх ударів, після яких Марк-Андре тер Штеген спокійно забирав м'яч. Карім Бензема снаряд зовсім практично не отримував. Гарету Бейлу від безсилля доводилося порушувати правила, а пропустив місяць Іско відчував себе не в своїй тарілці.

Пожвавлення «Реала» і вдалі заміни Вальверде

Здавалося, при такій грі «Реалу» нічого не світить, але після перерви мадридці несподівано змінилися і вирушили на штурм воріт суперника. До того ж Хулен Лопетегі вирішив прибрати з поля Варана і замість нього кинув в бій Лукаса Васкеса, а Начо відійшов на більш звичну позицію в центрі оборони.

Також по темі

«Барселона» в матчі десятого туру чемпіонату Іспанії з футболу здобула значну перемогу над «Реалом» в ель-класико Дубль Роналду, видалення Аршавіна і крах вертольота власника «Лестера»: головні події дня, дня в європейському футболі

В Англії відразу після матчу десятого туру АПЛ «Лестер» - «Вест Хем» розбився вертоліт, який належав власнику «лисиць» ВІЛу ...

Ця рокіровка повністю себе виправдала. Вже на 50-й хвилині гостям вдалося скоротити відставання в рахунку. Після прострілу Іско Марсело вразив порожні ворота і продовжив свою результативну серію. Португалець не йшов з поля без гола в трьох останніх матчах «Реала».

Забивши, окрилені мадридці понеслися вперед. У цей момент команди ніби помінялися ролями. Найреальніший шанс зрівняти рахунок втратив Бейл. Після відмінної передачі партнера валлієць з меж штрафного бив у протихід воротареві, але потрапив в штангу.

Незабаром «Барселона» прийшла в себе і відповіла своїм потраплянням в стійку. Суарес після скидки партнера упустив шанс оформити дубль.

Поступово каталонцям вдалося охолодити запал суперника, хоча на 68-й хвилині Бензема з вигідної позиції головою пробив вище.

А в кінцівці Ернесто Вальверде на присутніх справив кілька грамотних замін. На полі з'явилися Нелсон Семеду, Усман Дембеле і Артуро Відаль. В результаті француз чи не першим дотиком почав результативну атаку, яку черговим точним ударом завершив Суарес.

Після цього доля матчу була вирішена. Останні хвилини вийшли для «Реала» зовсім провальними. Хет-трик вдалося оформити Суаресу. Забиті м'ячі уругваєць відзначав зі своїми дітьми, які сиділи на трибунах поруч з Мессі і його сім'єю. До слова, ще в першому таймі, святкуючи гол з пенальті, Луїс продемонстрував футболку з фотографією своїх дітей.

Крапку ж у матчі поставив Відаль. Невисокий чилієць головою відправив м'яч у сітку після подачі з флангу. 1: 5. Це класико футболісти «Реала» постараються забути якомога швидше. А ось Хулен Лопетегі може бути відправлений у відставку найближчим часом.