Збірна Німеччини на ЧС-2006. літня казка

Хто потрапив в остаточний список з 23-х гравців

Воротарі: Йенс Леманн ( "Арсенал"), Олівер Кан ( "Баварія"), Тімо Хильдебрандт ( "Штутгарт")

Захисники: Арне Фрідріх ( "Герта"), Пер Мертезакер ( "Ганновер-96"), Крістоф Метцельдер ( "Боруссія" Д), Філіп Лам ( "Баварія"), Йенс Новотни ( "Байєр"), Роберт Хут ( "Челсі "), Марсель Янсен (" Боруссія "М)

Півзахисники: Торстен Фрінгс ( "Вердер"), Міхаель Баллак ( "Баварія"), Бастіан Швайнштайгер ( "Баварія"), Бернд Шнайдер ( "Байєр"), Томас Хітцльшпергер ( "Штутгарт"), Себастьян Кель ( "Боруссія" Д) , Тім Боровскі ( "Вердер"), Давид Одонкор ( "Боруссія" Д)

Нападники: Мирослав Клозе ( "Вердер"), Лукас Подольскі ( "Кельн"), Майк Ханке ( "Вольфсбург"), Джеральд Асамоа ( "Шальке"), Олівер Нойвіль ( "Боруссія" М)

Хто міг поїхати, але в результаті не поїхав

Кевін Кураньї ( "Шальке"), Себастьян Дайслер ( "Баварія"), Патрік Овомойела ( "Вердер"), Фабіан Ернст ( "Шальке"), Лукас Сінкевич ( "Кельн), Крістіан Вёрнс (" Боруссія "Д), Мануель Фрідріх ( "Майнц"), Андреас Хинкель ( "Штутгарт"), Дітмар Хаманн ( "Ліверпуль") - все з різних причин пропустили домашній Чемпіонат Світу.

Цікаві факти про склад

Варто підкреслити, що перед ЧС було вирішено зробити Йенса Леманна основним голкіпером збірної, в той час як Кан був відсунутий на другий план в команді, де він не був не тільки основним воротарем, але і не відігравав активну роль у прийнятті різних рішень. Рішення ж брали в основному, капітан команди - Міхаель Баллак і Торстен Фрінгс.

Головним тренером команди в той час був Юрген Клінсманн. Однак, нинішній бундестренера Лев уже був у тренерському штабі, причому був найближчим помічником Клінсманна і цілком відповідав за тактичні рішення команди. Коли Клінсманн, як відомий футболіст в минулому, був головним мотиватором і ідейним натхненником збірної.

Філіп Лам ще грав на лівому фланзі оборони, а "Баштами М" називали двох центральних захисників - Мертезакера і Метцельдер. Бастіан Швайнштайгер ще не був знайомий з Луї ван Галом, так що грав на позиції атакуючого флангового півзахисника зліва.

Середній вік команди, на перший погляд, був досить високий - 26 років і 11 місяців, однак, гравців старше 30 років було тільки 5, включаючи двох голкіперів. Було залучено і 8 молодих гравців, не старше 23 років, включаючи майбутніх чемпіонів світу - Лама, Мертезакера, Швайнштайгера і Подольські. Чемпіон Англії сезону 2015/16 Роберт Хут також значився в складі, але провів лише одну гру в старті, згодом так і не ставши важливим гравцем для збірної.

Як можна помітити, вибір кандидатів в збірну був досить-таки мізерний, футбольні реформи Німеччини на той момент ще не дали свої плоди у вигляді поставки молодих талантів в основну збірну.

Як виглядав малюнок гри збірної на ЧС

Крім стартового матчу на турнірі (грали за схемою 4-4-2 ромб), Бундестім використовувала схему 4-4-2 (як представлено нижче). Здебільшого склад був представлений даними гравцями (не беручи до уваги матч за третє місце).

Шлях команди на Чемпіонаті Світу

Німеччина, як господарка турніру, грала свою першу гру в матчі відкриття всього Чемпіонату, де їй протистояла збірна Коста-Ріки. Цей матч став дуже пам'ятним для всіх, хто дивився той чемпіонат в силу того, що він став найрезультативнішим матчем відкриття чемпіонатів світу - в ньому було забито цілих 6 голів. Дублі Паоло Ванчопе і Мирослава Клозе, голи Лама і Фрінгса - це була справжня перестрілка, яка стала окрасою всього чемпіонату. Набагато спокійніше пройшла наступна гра Бундестім зі збірною Польщі. Команди не забивали голів протягом усіх 90 хвилин, поки вийшли на заміну під завісу матчу Давид Одонкор і Олівер Нойвіль не зробили результат матчу. Простріл Одонкор і замикання Нойвіля - 1-0 на користь Німеччини і друга перемога на турнірі. У свою чергу, ще один суперник по групі - збірна Еквадору розгромила коста-ріканцев, так що останній матч німців на груповому етапі став боротьбою за перше місце всієї групи A. Однак, сам матч ніякої боротьби не ознаменувався: Мирослав Клозе розпечатав ворота еквадорців вже на 4-ої хвилині, потім подвоїв перевагу під завісу першого тайму, а Лукас Подольські зробив рахунок підсумковим - 0-3 - і Німеччина закінчила груповий етап на першому місці.

Збірної Німеччини, як переможцю групи A, діставалася команда, що зайняла друге місце в квартеті B - нею стала збірна Швеції, до цього здобула лише одну перемогу на турнірі. Німеччина зробила результат вже на початку матчу, на цей раз героєм став Лукас Подольскі, який зробив дубль вже на 12-ій хвилині. Шведи втратили можливість скоротити відставання, не забивши пенальті у другому таймі, а матч так і закінчила з рахунком 2-0. Німеччина вийшла до чвертьфіналу, де її шлях на турнірі повинен був закінчитися - ніхто не вірив, що німці можуть пройти далі чвертьфіналу, але доля вирішила інакше. Сам матч 1/4 фіналу вийшов дуже драматичним і багатим на цікаві події, але тільки почалися вони з другого тайму. Роберто Айяла вивів Аргентину вперед на початку другого тайму - здавалося, що аргентинці повинні спокійно довести гру до перемоги і йти далі в півфінал, але німці продовжували боротися до останнього. Старання були винагороджені на 80 хвилині - Мирослав Клозе витончено відправив м'яч у ворота аргентинців. Німці показали, що не мають наміру здаватися, команди боролися і в додатковий час. Однак, результат матчу треба було вирішити в серії пенальті. Тут і відбувся дуже пам'ятний епізод, коли вічні суперники, навіть вороги - Олівер Кан і Йенс Леманн потрапили в об'єктив телекамер: Кан підійшов підтримати Леманна, поплескав його по плечу і сказав йому пару слів. У той час як тренер воротарів Андреас Кепке наставляв Леманна перед серією пенальті і навіть передав йому шпаргалку з підказками напрямків ударів в серії пенальті гравців збірної Аргентини. Невідомо, що зіграло велику роль в тому, що Йенс Леманн в результаті відбив два удари - підказки Кепке, підтримка Кана, саме майстерність воротаря або все разом, але в підсумку Німеччина, вигравши збірну Аргентини в серії пенальті з рахунком 4-2, пройшла в півфінал ...

... де чекали її зовсім незручні і грізні італійці. Знову переможець не був відомий після основного часу матчу, яке вийшло дуже напруженим. Здавалося, що справа знову йде до серії пенальті, де у німців буде шанс пройти італійців і опинитися в фіналі в Берліні. Але голи Фабіо Гроссо і вийшов на заміну в екстра-таймі Алессандро Дель П'єро перетворилися в дуже гірка поразка для Бундестім, яка вже стрибнула вище голови, але відчула запах фіналу. І в правду, програвати на останніх хвилинах матчу дуже прикро, адже голи італійці забили на 119 і 121 хвилинах. Ця поразка стала причиною гірких сліз і гравців, і простих уболівальників. Однак, це не був кінець річної казки - німцям треба було грати ще зі збірною Португалії і взяти медалі домашнього чемпіонату. Ветеран збірної Олівер Кан зайняв місце у воротах Бундестім, і після цього матчу оголосив про свій відхід зі збірної. Все складалося як не можна добре в цьому матчі для Бундестім, і для Бастіана Швайнштайгера зокрема. Адже він взяв участь в трьох голах своєї команди, які привели до бронзових медалей домашнього чемпіонату світу.

підсумки

Підсумки турніру для Збірній Німеччини: 3-е місце (бронза), 6 перемог, 1 поразка, 14 забитих, 6 пропущених м'ячів.

Безумовно, виступ збірної Німеччини на домашньому ЧС можна вважати успіхом. Ніхто не розраховував, що німці доберуться до півфіналу і візьмуть медалі, нехай навіть і на домашньому чемпіонаті. Мирослав Клозе став найкращим бомбардиром всього турніру, а Лукас Подольські був визнаний кращим молодим гравцем Чемпіонату світу-2006. У символічну збірну турніру потрапили по гравцеві з кожної лінії: Йенс Леманн, Філіп Лам, Міхаель Баллак і Мирослав Клозе. Цей успіх дав потужний поштовх для подальшого розвитку футболу в Німеччині. Йоахім Льов може очолити збірну відразу після чемпіонату світу і відкриє нову главу збірної, яка триває і донині. Вже через 3 роки, пройде молодіжний Чемпіонат Європи, де таки гравці, як Нойер, Хуммельс, Боатенг, Хедіра, Озіл і інші стануть чемпіонами. А разом з ними прийдуть і нові таланти. Заматеревшего Лам, Подольскі, Мертезакер і Швайнштайгер поведуть команду за собою на ЧС-2010 , А потім і до золотих медалей в Бразилії . Зараз збірній доведеться нове випробування , Але вже без вищезгаданих гравців.

PS Фільм про збірну Німеччини на ЧС-2006.