Євроліга. «Армані Джинс»

Здобувши важку перемогу на виїзді в Мілані - 72-68 (16-19, 15-16, 18-15, 23-18), хімчане залишаються в лідерах групи «D». Наступний матч, проти польського «Прокома» - вдома, 25 листопада, о 20:00. Найрезультативніші:

Ленгфорд (17), МакКарті (14), Кабесас (12).
Ленгфорд (17), МакКарті (14), Кабесас (12) Перед матчем на лавку БК «Хімки» увірвався Ураган. Звичайно ж, жодна гра нашої команди в Італії не проходить без нього. Неповторний, стильний, сверхемоціональний Джанмарко Поццекко примчав привітати своїх колишніх одноклубників. Зараз улюбленець уболівальників БК «Хімки» працює з молодіжними командами "Мілана" і коментатором на Sky TV. Поццекко тепло і весело поспілкувався з керівництвом і персоналом команди і обійняв з Тимофієм Мозговим. А ще Марко просив передати найбільший і полум'яний привіт всім Хімкінським фанатам, яких він прекрасно пам'ятає!
Старту матчу передувала красива церемонія. Нещодавно Євроліга підписала договір про співпрацю з організацією Specific Olympics, яка працює з людьми з відхиленнями в розумовому розвитку. Команди вийшли на паркет в спеціальних майках, а на майданчику з'явилися учасники таких змагань. Трибуни стоячи вітали мужніх спортсменів.
Матч наша команда почала звичної європейської п'ятіркою: Кабесас, Ленгфорд, МакКарті, Янкунас, Явтокас. Рахунок відкриває «Армані», Кабесас на «двушку» відповідає триочковим. Янкунас за п'ять хвилин отримав два фоли в захисті, і Скаріоло змінює його на Дмитрієва, поки на табло бойова нічия - 9-9. Федір вдало входить в гру і виводить свою команду вперед дальнім влучанням - 12-9. Відрив хімчан в три очки тримається до останньої хвилини періоду, яку успішніше проводять італійці. Після першої чверті «Мілан» попереду 16-19.
Початок другої десятихвилинки за господарями. Підмосковні баскетболісти допускають ряд помилок, не виходить довести атаки до логічного завершення. «Армані» ж відривається в рахунку. Скаріоло бере тайм-аут. Серію невдач порушує Дмитрієв ще одним кидком із-за дуги - 21-29. Втім, м'яч як і раніше часто «грає не на нашому боці». Після кидка Явтокас він зрадницьки прокочується по дужці і звалюється по «цю сторону» кільця, змусивши зал ойкнути в єдиному пориві. Кабесас бере ініціативу на себе. У кінцівці чверті він закидає 2 триочкових і 2 штрафних. Примітно, що вже перше далеке потрапляння захисника дозволило йому подолати рубіж у 1000 очок, набраних в турнірах Євроліги! Однак - 31-35. Команди йдуть на перерву.
Другу половину суперники знову починають з дальніх кидків, МакКарті точний двічі 37-37. Але «Армані» не відстає по «триочковим». Підмосковна команда на чолі з Кабесас «плете мережива» у кільця міланців, змушуючи тих порушувати правила. Келлі Маккарті - як і належить капітану - з лави багато підказує і підбадьорює партнерів. У «Хімок» гра складається як на гойдалках: вдалі дії чергуються з помилками. Третя чверть завершується мінімальною перевагою приймаючої сторони - 49-50.
Вдало починається остання десятихвилинка. На майданчику - заводні Рауль Лопес і Віталій Фрідзон. За хвилину з невеликим наша гвардія здійснює ривок 7-0 і запалює 56-50 на табло. Тренер «Армані» П'єро Буччи вимагає хвилинної перерви. Але він не допоміг господарям. Віталій Фрідзон забиває «троячку», і розсерджений наставник «Армані» знову кличе команду на лавку.
Господарі кидаються відіграватися. Матч в четвертій чверті проходить на дуже високих швидкостях. Наша команда вже веде з перевагою в 10 очок - 62-52. Але кінцівка зустрічі виходить нервової. «Армані» скорочує відрив спочатку до 5 очок - 69-64. А за 20 секунд до сирени - всього «+2» у «Хімок». Кабесас забиває один штрафний з двох - 70-67. Починається боротьба тренерської думки, що визначає тактику на останні секунди під час тайм-аутів. «Армані» помиляється на штрафних, Фрідзон точний, 72-68. Перемога!
Автор: Ольга Крилова, Мілан