KazanFirst - Фінал Конференції, родзинка КХЛ, трансферна активність: «Ак Барс» завершив 2017 рік

Автор фото: архів KazanFirst і ak-bars.ru

Спорт 19:57 / 29 грудня 2017

Згадуємо найбільш помітні події з життя «барсів».

Останню календарну гру казанські хокеїсти завершили буквально кілька хвилин тому, на виїзді поступившись «Сибіру» з рахунком 1: 4. Цей матч можна порівняти з приготуванням олів'є - звичайна новорічна рутина. Глобально зустріч в Новосибірську не мала великого значення, хоча «Ак Барс» і ризикує втратити першу сходинку на Сході в разі перемоги «Автомобіліста» над «Динамо».

Навесні «Ак Барс» дійшов до фіналу конференції, де без шансів поступився «Магнітці», але сьогодні ситуація вже зовсім інша. І нехай казанці зіпсували собі настрій поразкою від «Сибіру», поставивши під питання своє лідерство в Конференції, навряд чи хтось буде сперечатися з тим, що саме «Ак Барс» в цьому сезоні головний фаворит Сходу.

Казанці досить рівно йдуть по дистанції чемпіонату і до сьогоднішнього дня успішно долали виникали труднощі. В першу чергу це травми і дисципліна. Непотрібні видалення багато в чому і привели до невдалого результату в матчі з «Сибіром». Однак всі ці питання вирішуються в робочому порядку, тому робити катастрофу з цієї поразки навряд чи варто.

Виріс попит на «барсів» в своїх збірних - фактор, який теж впливає на стабільність команди, але це вже палиця з двома кінцями. З одного боку, постійні висмикування гравців не сприяють зіграності, з іншого - це ще одне підтвердження, що сезон у «Ак Барса» проходить не дарма. У 2017 році в збірну Росії вперше був викликаний Василь Токранов Василь Вікторович; через два роки повернувся в національну команду швед Антон Ландер; за відсутності гравців НХЛ регулярно викликаються кнадци Джастін Азеведо і Роб Клінкхаммер. А фін Атте Охтамаа і чех Іржі Сікач вже є ключовими гравцями своїх збірних.

Матчі «Ак Барса» і «Салават Юлаєв» самі по собі яскраві події, але в цьому році вона набула нових обрисів. Вперше в Континентальній хокейній лізі дві команди вирішили надати своєму суперництва фірмовий стиль. Ідея - на п'ять з плюсом, так і виконання - теж. Емблема вийшла ємною, атрибутика - затребуваною. Все це зробило «Зелене дербі» не просто черговою зустріччю татар і башкирів, а родзинкою КХЛ.

Перехід Андрія Маркова - справжня трансферна бомба, яку підірвав в «Ак Барс» в міжсезоння. У багаторічного лідера «Монреаля» були і інші варіанти в КХЛ, але він хотів працювати саме з Білялетдіновим, який тренував його ще в «Динамо».

Казані потрібен був такий гравець. З часів догляду Іллі Нікуліна та Євгена Медведєва команді не вистачало зрілості в обороні і підтримки від захисників в атаці. Досвід дозволив Маркову швидко влитися в команду, а професійне ставлення до справи - показувати в свої 39 результативну гру.

В повернення Даніса Заріпова на лід раніше дворічного терміну, призначеного за дискваліфікацію, вірили далеко не всі. Однак гравцеві за допомогою команди вдалося домогтися її скорочення, і вже в листопаді Данис знову вийшов на гру в формі казанського клубу. У той же час радість уболівальників при погляді на легенду тут же змінювалася побоюваннями - а раптом Заріпов вже не той?

Дебют видався просто жахливим - поразка від «Локомотива» і «мінус три» в особистому статистикою. Однак потім 36-річний форвард почав знаходити себе і поступово виходити на свій високий рівень. Витончене катання, дотепні передачі, читання гри - все це як і раніше при ньому. У 7 проведених матчах Заріпов набрав 6 очок (3 голи + 3 результативні передачі) і це ще явно не межа.

Останнє, чим запам'ятається 2017 рік для «Ак Барса» - масова закупівля в заключні дні періоду дозаявок. Казанську команду поповнили голкіпер Олександр Шариченков, захисники Максим Слухав, Роман Манухов, Тимур Фаткуллин і нападник Олександр Бурмістров.

Підвести підсумки трансферної роботи «Ак Барса» ми попросили генерального менеджера клубу Рафіка Якубова, чий прихід на цю посаду - ще одна помітна подія року, що минає.

- Все придбання - це підготовка до плей-офф, - розповідає Якубов в бесіді з кореспондентом KazanFirst. - Вважаю, що з приходом Бурмістрова нам вдалося посилити напад. Він підходить під наші завдання. Великий плюс, що він є нашим вихованцем, пограв в НХЛ.

- Контракт з ним підписано тільки до кінця сезону ...

- У нас залишалося дві години, щоб встигнути його заявити, тому важливо було просто підписати контракт. Поки вирішили до кінця сезону. Бурмістров - наш хлопець і на сьогоднішній день він команді потрібен.

- Якщо Романа Манухова вболівальники вже встигли оцінити, то Шариченков провів лише два матчі, а Максим Слухав і зовсім ще не грав. Що можете про них сказати?

- З приводу Шариченкова, ми вже давно говорили, що нам потрібен ще один голкіпер. Тут не питання довіри чи недовіри до Емілю Гаріпова, просто для плей-офф важливо було зміцнити воротарську позицію. Що стосується Салахова, то це молодий хлопець, який протягом трьох років поспіль впевнено грав в ВХЛ. Ми вирішили дати йому шанс.

- Всі новачки узгоджувалися з Білялетдіновим?

- Так, звичайно, він - головний тренер. Є президент клубу. Ми - одна команда, все зважуємо, обговорюємо, переглядаємо. Всі придбання були зроблені не просто так.

- Чому команда вирішила розлучитися зі Степаном Захарчук і Тимуром Біляловим?

- Захарчук вже багато років в команді і йому потрібно було змінити обстановку, тому прийняли таке рішення. А Білялову треба отримувати ігрову практику. Нехай пограє в КХЛ, далі видно буде.

Наскільки ці придбання виявилися успішними, ми зрозуміємо вже в 2018 році. А поки - з наступаючим, вболівальники «Ак Барса» і читачі KazanFirst!

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Автор фото: ВК «Динамо-Казань», Роман Кручинін

Спорт 7:40 / 29 грудня 2017

Формат «2Д», мужня Василева та інші принади жіночого волейболу

Все про матч двох «Динамо», де краси було не менше ніж боротьби.

Скажіть, що може змусити рядового Казанцев 28 грудня піти на волейбольний матч жіночих команд «Динамо» з Казані і Москви? Можливо, для якоїсь частини любителів цього виду спорту статус матчу як головного протистояння в російському жіночому волейболі і послужить збудником - тим більше після неповноцінного, без московського «Динамо», «Фіналу чотирьох» Кубка Росії. Але мені здається, що більшість уболівальників-чоловіків прийдуть просто для того, щоб помилуватися на чарівних молодих дівчат, які ще й з волейбольним м'ячем на «ти». Тому що це красиво.

Перед початком гри двох «динамівських» колективів я ще раз переконався в те, що місія жіночого волейболу - НЕ голи-окуляри-секунди, а краса. Прямо переді мною розминаються Наталія Гончарова та Яна Щербань. У Гончарової із захистом не дуже, кілька разів вона доводить м'ячі до столу журналістів, тому мою увагу сконцентровано на тому, щоб зберегти ноутбук.

Але при всьому цьому можу відповідально заявити, що людина може дивитися вічно не тільки на вогонь, воду і то, як інші працюють, а й на волейбол у виконанні Гончарової. Якщо замініть «Гончарова» на «Морозова», «Василева», «Самойленко» або «Королева», висловлювання не втратить своєї актуальності.

Після рівного початку 2: 2 господині роблять ривок - 7: 2, але говорити про те, що результат партії вирішено, наївно - це ж жіночий волейбол! Москвички виходять вперед між першим і другим технічною перервою - 11:10, а за рахунку 11:13 головний тренер «Діна-Казань» Ришат Гілязутдінов просить тренерські 30 секунд. Вже не знаю, яке чарівне слово говорить наставник, але відрізок до другого технічної перерви казанська команда виграє з рахунком 4: 1.
При рахунком 18:15 на користь Казані Зоран Терзич використовує свій перший перерву, але він ніяк не впливає на Ірину Воронкова, володарку силовий подачі. Коли на табло 20:15, Терзич бере другу перерву, і змінює блокує Олену Гендель на Катерину Любушкін (теж плюс для уболівальників, якщо взяти до уваги її зовнішність), але Воронкова подає в аут тільки після 21-го очка, набраного її командою. Як підсумок - 25:19 в першій партії.
Друга починається дзеркально (а що ви хотіли - жіночий волейбол!) - гості ведуть 7: 2. Багато в чому, за рахунок того, що атаки Василевою з 4-ї зони періодично впираються в московський блок - Любушкін, що замінила Гендель в кінці першої партії, у другій вийшла в стартовому складі. Господині наздоганяють гостії тільки при рахунку 13:13 але виграти ще один брейковий м'яч до другого технічної перерви їм не вдається.

Більш того, в кінцівку москвички входять впевнено, ведучи 21:18 але це жіночий волейбол! У приголомшливою по драматургії равзязке - з дурними помилками гравців, з невірним одночасним вирішенням судді на вишці і флагового, яке можна було б назвати фатальним, якби не відеочеллендж - «Динамо-Казань» перемагає - 27:25.
Після такого фіаско будь-яка команда може впасти у відчай і зламатися (3: 0 на користь Казані після трьох перших розіграшів), але тільки не команда з жіночого волейболу (8: 5 на користь Москви до першого технічного). Тим більше, що в складі москвичок на майданчик виходить Дарина Столярова, ще в минулому сезоні грала за «Динамо-Казань». І це, мабуть, посилення. У Даші як і раніше все в порядку з подачею, і після двох її ейсів Гілязутдінов використовує свій другий перерву: а що ще робити, якщо твоя команда «горить» 12:19? Але на цей раз дива не відбувається, гості перемагають впевнено - 25:17.
Здавалося б, що ще потрібно для повернення в гру ?! Але перша третина третьої партії показує: потрібно, щоб забивала Гончарова! Але лідера московського «Динамо» кілька разів поспіль чохли подвійний блок Василева-Маммадова, і ось вам 8: 3 на користь Казані до першого технічного! Втім, цього рахунку не було б, якби не чудова захист казанської команди. Господиням часом вдається підняти абсолютно нереальні м'ячі, а потім перетерпіти в довгої догравання і взяти-таки очко!
16: 8 на користь Казані до другого технічного, при цьому у Зорана Терзич вже немає тайм-аутів, а у гравців московського «Динамо» - віри в те, що щось ще можна виправити. І два поспіль виграних м'ячі - це агонія. Так, москвичка вдається чарівним чином залишити м'яч в грі після трьох атак Еліца Василевою, але четверта - блок-аут!

- Еліца молодець, сьогодні вона змогла перебудуватися після того, як зрозуміла, що суперник до неї пристосувався, і зіграла по-чоловічому - атакувала від рук блокуючих в аут, - скаже після матчу старший тренер казанської команди Олександр Перепьолкін. - Ігри проти таких суперників допомагають їй рости в професійному плані.

За рахунку 23:16 свій перший там-аут бере Ришат Гілязутдінов. Напевно, для того, щоб попросити своїх дівчат дограти цей матч по-чоловічому, не перетворюючи кінцівку четвертій партії в валідольну. І динамівці Казані це вдається: спокій в потрібні моменти - це теж частина сучасного жіночого волейболу.
На новорічні канікули «Динамо-Казань» йде одноосібним лідером чемпіонату Росії: 10 перемог після 11 матчів. Втім, канікули будуть недовгими: 7 січня - черговий матч чемпіонату Росії в Єкатеринбурзі проти розлюченого «Уралочки», яка сьогодні на своєму майданчику поступилася «Протону», вже основним складом.

Наша довідка

Волейбол. Жінки. Чемпіонат Росії. Регулярний сезон
«Динамо-Казань» - «Динамо» (Москва) - 3: 1 (25:19, 27:25, 17:25, 25: 16)
28 грудня. Казань. Центр волейболу «Санкт-Петербург».

У той же час радість уболівальників при погляді на легенду тут же змінювалася побоюваннями - а раптом Заріпов вже не той?
Що можете про них сказати?
Чому команда вирішила розлучитися зі Степаном Захарчук і Тимуром Біляловим?
Скажіть, що може змусити рядового Казанцев 28 грудня піти на волейбольний матч жіночих команд «Динамо» з Казані і Москви?
У Даші як і раніше все в порядку з подачею, і після двох її ейсів Гілязутдінов використовує свій другий перерву: а що ще робити, якщо твоя команда «горить» 12:19?