Інтернет-журнал Solist. Збірна України з футболу програє в товариському матчі збірної Австрії.

Вчора, 1 червня 2012р., Збірна України з футболу зіграла товариський матч зі збірною Австрії на yoе поле і програла у важкій боротьбі 3-2.

Це була друга товариська зустріч з австрійцями в рамках підготовки до ЄВРО-2012. 15 листопада 2011р українці вже зустрічалися з австрійцями в Львові і тоді здобули важку перемогу 2-1.

Вчора матч з австрійцями був не менше важким. Австрійці горіли бажанням реабілітуватися перед своїми вболівальниками за поразку в Львові, грали жорстко, агресивно, застосовуючи пресинг до українських гравців. У їх складі багато кваліфікованих гравців, які грають у провідних футбольних лігах Європи. За своєю манерою гри збірна Австрії схожа на збірну Швеції, тому це вийшов дуже хороший спаринг-партнер з метою підготовки до ЄВРО-2012.

Стартовий склад української збірної на матч був багато в чому таким же, як зі збірною Естонії, але місце в воротах довірили Олександру Горяїнову, який вийшов замість А.Пятова. На лівий фланг оборони вийшов Олександр Ракитский замість Е.Сіліна. Тренерський штаб української збірної вирішив підсилити лінію захисту, так як А. Ракитский може зіграти і зліва, і так само допомогти в центрі захисту - Т. Михалику і Е. Хачіріді. Праву бровку знову довірили Олегу Гусєву і Андрію Ярмоленку, Анатолій Тимощук з капітанською пов'язкою грав на звичному для себе місці, зліва - Є. Коноплянка, і попереду висунуті - Воронін, Назаренко і Девіч.

Матч почався з атак австрійської команди. На 3-й хвилині українці порушують правила у власному штрафному майданчику, по правому краю. Австрійці пробивають вдало штрафний і Юнузовіч забиває гол у ворота Горяїнова, в правий від нього нижній кут. 1 - 0 на користь австрійців.

Зав'язується хороша боротьба за ігрову ініціативу між командами. Українці намагаються комбінувати. Але що можна відзначити?

На відміну від естонців, австрійці грають швидше, швидше і жорсткіше прессингують українців, не даючи їм довго обробляти м'яч, зменшуючи час для прийняття рішення українцями. Щоб вдало комбінувати, українцям потрібно швидко обробляти м'яч, віддавати пас, вести силову боротьбу! Саме в такій жорсткій манері грають і збірна Швеції, і збірна Франції, і Англії. Будь-якого гравця, який отримав м'яч, жорстко атакують відразу кілька гравців. Такий грі потрібно протиставити хорошу взаємодію, рух гравців на полі, швидка гра в пас, технічність гравців, підстраховка. Будь-яка помилка в такій грі може обернутися хорошою контратакою і голом!

Дуже добре виходить в української збірної, коли проводиться швидка контратака, із застосуванням флангів, з швидким переходом від оборони до атаки!

Саме така атака вийшла в українців на 21-й хвилині, Ярмоленко отримав м'яч на правому фланзі, обіграв австрійського гравця, зробив хороший навіс в штрафну на набігаючого Девіча, той в падінні головою не дістає м'яч. Але м'яч потрапляє до Коноплянки, який навішує на протилежний кут воротарського, але австрійський захисник відбиває м'яч зі штрафної.

На 26-й хвилині добре по правому флангу проходить Олег Гусєв, б'є з-за штрафної, але м'яч проходить повз стійку воріт.

Австрійці контратакують, борються за кожен м'яч, б'ють по воротах Горяїнова. Фактично, нав'язавши в'язку гру в центрі поля, не дають Девічу і Вороніну отримувати м'яч від Назаренка і Тимощука. Атакуюча гра українців йде тільки через фланги.

Перший тайм закінчився 1-0 на користь австрійців.

На другий тайм Олег Блохін міняє Девіча на А. Мілевського, розраховуючи, що той зможе «зачепитися» за м'яч в атаці, поборотися. Виходить Андрій Шевченко замість А.Вороніна, змінюється атакуюча зв'язка. Замість воротаря Горяїнова виходить М. Коваль.

Вже на 50-й хвилині австрійці розігрують хорошу комбінацію на своєму лівому фланзі, роблять передачу в центр, до лінії української штрафної, пробивають, але м'яч летить повз.

Українці відповідають хорошою атакою на 52-й хвилині, Андрій Шевченко проходить по правому флангу, віддає в центр штрафної на Ярмоленко, той пропускає, м'яч йде до Коноплянки, той добре б'є в лівий від воротаря кут, але той відбиває на кутовий.

На 54-й хвилині українці заробляють штрафний недалеко від лінії австрійської штрафний. Пробиває Назаренко, м'яч рикошетом від австрійського гравця, і потрапляє до Ярмоленка, той віддає пас в центр воротарського на О. Гусєва, який забиває гол у австрійцям! 1-1!

Тут же відповідають австрійці хорошою атакою, прохід по правому флангу, передача до центру біля лінії штрафного, удар по українським воротах, м'яч відскакує від українського гравця до австрійцю Арнаутович, той пробиває в правий від Коваля кут. Гол! 2-1 на користь австрійців!

На 58-й хвилині виходить Б. Бутко замість Е. Коноплянки. Олег Блохін висуває вперед Олега Гусєва.

Буквально через кілька хвилин гарна віялова атака українців у штрафний австрійців, м'яч передається на Ярмоленко, той входить справа в штрафну, «накручує» фінтами австрійського захисника, зміщується, і віддає м'яч назад під удар Олегу Гусєву, той відмінно пробиває в правий верхній від воротаря кут , гол! 2-2! Дубль Олега Гусєва!

На 63-й хвилині замість С. Назаренко вийшов на поле Р.Ротань.

На 73-й хвилині дуже хороша атака австрійців по правому флангу, йде передача на центр штрафного Алаба, той добре пробиває, м'яч проходить поруч зі штангою українських воріт!

Українці відповідають швидкою атакою, кутовий, подає Олег Гусєв, з воротарської пробиває головою Мілевський за австрійськими воротам, але м'яч вибиває з воріт австрійський захисник!

Але закінчився матч все-таки перемогою австрійців. На 89-й хвилині вони забивають третій м'яч, виграючи в українців 3-2. Австрійський форвард Марко Арнаутович обіграв на правому фланзі штрафний Бутко і пробив по дузі в дальній верхній кут українських воріт. М. Коваль не врятував.

Ось такий вийшов товариський матч зі збірною Австрії. Хороший урок для українських футболістів. Потрібно бути готовим на чемпіонаті ЄВРО-2012 грати в жорсткий (в межах правил), агресивний з боку суперника футбол НА ВЕСЬ МАТЧ, відповідаючи швидкими фланговими контратаками. Саме в цих швидких контратаках може бути «козир» української команди.

Напередодні Олег Блохін визначив 23 гравця, які будуть брати участь в ЄВРО-2012. Табір збірної покинули Віктор Мандзюк, Олександр Бандура, Тарас Степаненко.

5 червня українська збірна проведе свій останній товариський матч перед ЄВРО-2012, зіграє зі збірною Туреччини.