Десна всуху обіграла Зорю в гостях

У 6-му турі чемпіонату України з футболу луганська «Зоря» приймала чернігівську «Десну».

Підопічні Юрія Вернидуба підійшли до матчу в повному обсязі відновленими - в минулий четвер «Зоря» зіграла внічию з «Лейпцигом» (0: 0) в рамках раунду плей-офф кваліфікації Ліги Європи, більшу частину поєдинку провівши в меншості.

Матч з «Лейпцигом» вніс корективи до складу «Зорі». Так, наприклад, на лавці запасних залишився Олександр Караваєв, зате в стартовому складі вийшов антигерой зустрічі з німцями Ледньов.

«Десна» розпочала гру дуже впевнено. Чернігівська команда не дала «Зорі» прибрати до рук ініціативу, якісно і компактно обороняючись. І вже на 11-й хвилині зустрічі «Десна» була винагороджена голом, нехай і не зовсім логічним. Сергій Старенький підібрав відскок за правим краєм штрафний, підробив собі м'яч під ліву ногу і фантастичним ударом вразив дальній верхній кут воріт Махарадзе. Голкіпер «Зорі» допомогти своїй команді нічим не зміг.

Забивши, «Десна» не закрилася в обороні, продовживши високо пресингувати «Зорю». Луганчани дуже старалися чіплятися за м'ячі, але виходило у них відверто погано. Команді Вернидуба не вистачало ні швидкості, ні точності передач, ні впевненості в собі.

Дивно було спостерігати, як під кінець півгодини гри Рафаель відверто ходив по полю пішки. Навіщо виходити на матч, будучи до нього неготовим? Зате «Десна» була чудово готова функціонально, здавалося, що чернігівська команда готова носитися невтомно не два тайми поспіль, а всі чотири.

На 40-й хвилині стався, мабуть, найбільш спірний з точки зору суддівства епізод. Після подачі кутового гравці «Зорі» двічі в упор били в Браткова: в перший раз м'яч потрапив гравцеві «Десни» в руку, в другій - в лікоть. Головний арбітр матчу Євген Арановський пенальті не дав. З одного боку, відстань між Братковим і б'ють було дуже маленьким, та й рука в першому випадку перебувала в природному положенні. А ось якщо говорити про другий момент, то пенальті виглядав би цілком обгрунтованим ... Але не для Арановского.

Юрій Вернидуб розумів, що гру потрібно міняти, і відразу після перерви випустив на поле Олександра Караваєва. Але по-справжньому небезпечний момент виник не біля воріт Паста, а біля воріт Махарадзе. На 58-й хвилині відразу два гравця гостей не змогли замкнути відмінний простріл Філіппова з правого флангу. Але ж перед футболістами «Десни» залишалися тільки порожні ворота.

«Зоря» атакувала, але створити нічого по-справжньому небезпечного не могла. Що говорити, якщо до 70-й хвилині матчу луганчани примудрилися не завдати жодного удару в площину воріт суперника? 11 ударів, 0 в створ - з такою статистикою в Лігу Європи краще не потикатися.

Крапку в матчі поставив 24-річний український форвард Денис Безбородько, до слова, з 2016-го по 2017-й роки захищав кольори саме «Зорі». На 73-й хвилині поєдинку Безбородько, уникнувши офсайду, отримав пас з глибини поля, елегантно обіграв вибіг далеко з воріт Махарадзе і холоднокровно відправив м'яч у сітку.

Було ясно, що два м'ячі «Зорі" не відіграти. Добре розуміли це і луганчани, які залишок матчу просто догравали. Зате «Десна» мала чудову нагоду забити третій гол, перетворивши поєдинок в розгром. На 87-й хвилині зустрічі Філіппов втік від Вернидуба і непогано бив в дальній кут - Махарадзе дивом встиг викинути ногу і врятувати свою команду. Фінальний свисток зафіксував перемогу «Десни» з рахунком 2: 0.

Напередодні поєдинку з «Лейпцигом» до гри «Зорі» є маса питань. Будемо сподіватися, що Юрій Вернидуб встигне привести свою команду до тями, інакше матч з міцними німцями має всі шанси стати для луганчан болючою розправою.

А ось «Десна» сьогодні відверто сподобалася. Можливо, чернігівська команда грає і без особливих вишукувань, але свою справу хлопці Олександра Рябоконя знають. Прессингують відмінно, обороняються активно, моменти в атаці створюють - що ще потрібно для перемоги? Напевно, лише дещиця удачі, якій «Десна» в цьому поєдинку не була позбавлена.

Українська Прем'єр-ліга. 6-й тур.

«Зоря» (Луганськ) - «Десна» (Чернігів) - 0: 2
«Зоря» (Луганськ) - «Десна» (Чернігів) - 0: 2   Старенький, 11, Безбородько, 73 Старенький, 11, Безбородько, 73

«Зоря»: Махарадзе - Тимчик (Караваєв, 46), В. Вернидуб, Литвин, Каменюка - Гордієнко, Сілас (Харатін, 64), Кабан, Ледньов, Кочергін, Рафаель Сілва (Арвеладзе, 59).
Запасні: Чуваев, Прийма, Казаков, Чеберко.
«Десна»: Паст - Д. Фаворов, Гітченко, Братков, Люлька, Старенький, (Банасевіч, 86), Огиря, А. Фаворов (Єрмаков, 90), Мостовий, Філіппов, Безбородько (Коберідзе, 78).
Запасні: Литовка, Ковпак, Слинкин, Волков.

ЗОРЯ - ДЕСНА. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навіщо виходити на матч, будучи до нього неготовим?
Що говорити, якщо до 70-й хвилині матчу луганчани примудрилися не завдати жодного удару в площину воріт суперника?
Прессингують відмінно, обороняються активно, моменти в атаці створюють - що ще потрібно для перемоги?