Європейські царі волейболу з «левовим» характером. Як «Білогір'я» тріумфально виграло кубок ЄКВ

У вівторок, 10 квітня, на майданчику спортивного комплексу «Башкент» відбувся матч-відповідь фіналу кубка ЄКВ, в якому місцевий «Зіраат Банкас» приймав восьмикратного чемпіона Росії - команду «Білогір'я». У першому матчі тижневої давності в Бєлгороді титулована дружина Геннадія Шипуліна не залишила каменя на камені від свого опонента по фіналу , Розгромивши турецьку команду в трьох сетах і не давши супротивникові подолати планку 15 очок в жодній з партій. Уже після закінчення матчу капітан белгородцев Сергій Тетюхін оголосив усім, що завершує свою професійну ігрову кар'єру після сезону. А тому всі любителі волейболу дуже хотіли, щоб легендарний догравальника пішов з трофеєм в руках. Гості з чорноморського узбережжя мріяли про зворотне.

фото cev фото cev.lu

У стартових партіях, як і личить рангу подібних зустрічей, ініціативу захопили господарі майданчика при несамовитій підтримці 5,5 тисячі глядачів. Турки відмінно подавали в своєму залі, блискуче грали в атаці, змушуючи белгородцев частенько здійснювати невимушені помилки. Однак в цілому велика частина партій проходила в рівній боротьбі. У заключних епізодах ігрових відрізків позначалося хвилювання гостей і надмірна впевненість «Зіраата». Срібний призер Олімпіади Ріо 2016 Олег Антонов став вибивати белгородцев своєї гарматної подачею і «чохли» росіян на блоці - саме італієць і поставив фінальну крапку в першому сеті, хльостко і точно реалізував атаку після подачі Дмитра Мусерского- 25:21. Кінцівка другої партії, до якої обидві команди знову підійшли при більш-менш рівному рахунку залишилася за турками, правда вже не без допомоги головного арбітра. У вирішальних епізодах «людина зі свистком» грек Георгіос Гергуліас віддавав свої переваги господарям «Башкент Арени». Спочатку Роман Данилов виконав подачу «навиліт», але суддя наполягає на зворотному, а в іншому епізоді атака господарів за межі майданчика, на думку рефері, приземляється в межі дев'яти метрів. Жахлива несправедливість «нейтрального» арбітра. В черговий раз задаєшся питанням, чому на фінальних матчах другого за значущістю європейського волейбольного турніру не застосовується використовувана в усьому світі і в Суперлізі зокрема система відеочелленджей ... Підсумок партії, де два ключових розіграшу залишаються за господарями паркету завдяки суддівству, - 26:24 і 2-0 в матчі на користь «Зіраата».

Розуміючи, що наступна виграна господарями партія стане передвісником лотерейного «золотого» сету Бєлгородці з усіх сил спробували забезпечити собі гандикап у рахунку. Однак практично дворазове перевагу до середини сету - 12: 7 в черговий раз розтануло ближче до кінцівці - 17:17. І знову долю партії вирішували «волейбольні гойдалки», в яких на цей раз удача посміхнулася гостям. Порятунок «левів» в захисті і відмінна реалізація догравання з атакою незрівнянного Тетюхін принесли успіх російському клубу - 28:26.

Четвертий ігровий відрізок став переломним у матчі - адже від його результату залежала доля почесного трофея, 25 очок відокремлює росіян від тріумфу. Росіянам відступати було вже нікуди - відчайдушна боротьба за кожен розіграш і мінімальну перевагу «левів» - 19:17 обіцяло жарку кінцівку. І тут на авансцену знову вийшов Сергій Юрійович - ветеран «відловив» на блоці чемпіона світу Девіда Конарський, а слідом Костянтин Бакун відмінним накатом деморалізує суперника - 23:20. Відіграти «мінус три» у господарів так і не вийшло. При першому ж сетболів і одночасно «чемпіонболе» болгарин Ніколов одиночним блоком «зачохлив» турка Саваш і потонув в обіймах партнерів по команді, почавши святкувати перемогу в євротурнірі, «отзеркаліть» рахунок першого сету на табло - 25:21.

П'ята партія і її коштом стали звичайною формальністю, але навіть тай-брейк гості провели зразково-показово і здобули в ньому перемогу - 15:11 і 3: 2 в матчі.

Кращим бомбардиром фінального матчу став діагональний «Білогір'я» Костянтин Бакун - 20 очок, найрезультативнішим у господарів виявився поляк Бартош Курек, у якого на бал менше.

- Вирішальним у фіналі став характер. Команда у нас згуртувалася під кінець сезону, ми почали добре грати, стабільно, почали тримати гру. За рахунок стабільної гри ми виграли. Сила «Білогір'я» в тому, що ми справжня команда. Це дуже важлива перемога для нас, тому що ми в чемпіонаті Росії, на жаль, виступили не дуже добре, і для нас ця перемога як віддушина, - цитує «РІА-Спорт» слова старшого тренера росіян Олександра Косарєва.

Варто зазначити, що в поточному розіграші Кубка ЄКВ «Білогір'я» провело десять матчів і не зазнало жодної поразки, вигравши 30 партій і програвши всього лише три сети. Перемога над «Зіраатбанком» стала для вінницької команди 140-й в європейських кубках. Цей успіх став другим в історії «Білогір'я» - свій перший Кубок ЄКВ «леви» взяли в 2009 році в Афінах, здолавши у фіналі грецький «Панатінаїкос» - 3: 1.

Тепер в клубному музеї білгородського клубу значиться п'ять європейських трофеїв: «Білогір'я» тричі вигравало Лігу чемпіонів в 2003, 2004 і 2014 роках і двічі завойовувало Кубок ЄКВ в 2009 і 2018 роках.

З гравців в цьому складі «левів» лише Сергій Тетюхін виступав за «Білогір'я» у всіх переможних єврокубкових сезонах білгородського клубу. Для легендарного гравця цей трофей став заключним у його спортивній кар'єрі.

Вже на наступний день, 11 квітня, тріумфатори Кубка ЄКВ прилетіли додому, де в аеропорту своїх улюбленців зустрічали рідні та близькі, а також віддані шанувальники «Білогір'я». З привітаннями спочатку до своїх підопічних звернувся головний тренер клубу і президент команди Геннадій Шипулін.

- Відважно боролися, дуже гідно, вся Бєлгородщини радіє разом з нами. На цьому тлі ми виховуємо дітей, виховуємо підростаюче покоління. Ми дуже багато раз довели, що Росія - сильна спортивна держава! Молодці, хлопці! - заявив Геннадій Шипулін.

Фото Євгена Грицкова Фото Євгена Грицкова

Привітав присутніх і капітан «левів» Сергій Тетюхін, подякував всім глядачам за теплу зустріч і поддержку.Олімпійскій чемпіон 2012 року зазначив, що е той успіх є хорошим завершенням певного етапу в цьому році, і вийшов чудовий фінал, в якому команда показала, що є характер і є справжня білгородська команда.

Віддані вболівальники мали унікальну можливість сфотографуватися зі своїми кумирами, приміряти золоту медаль і навіть потримати в руках європейський трофей.

Примітно, але для того щоб зібрати повноцінний трофейний кришталевий сервіз, белгородцев залишилося завоювати лише кубок Виклику - третій євротурнір за рангом. Для цього «левам» необхідно займати в Суперлізі підсумкове п'яте місце, до чого вони дуже близькі - для цього 15 квітня необхідно будинку в вирішальному матчі обіграти Самарську «НОВУ», а потім ще й тріумфатора «втішного круїзу» в парі «Факел» - « Локомотив ». Початок зустрічі о 18:00, а місце зустрічі залишається незмінним - центр дозвілля «Космос» на Корольова, 5. І, до речі, зі святом, - з днем Космонавтики!

Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter.