Збірна Франції виграла чемпіонат світу з футболу

Збірна Франції після перемоги. Фото: Влад Докшін / «Нова газета»

У фіналі чемпіонату світу з футболу збірна Франції обіграла Хорватію. Гра, яка пройшла в Москві, завершилася з рахунком 4: 2 на користь французів.

Перші хвилини матчу команди показували рівну гру, проте хорвати були більш наполегливі в атаці.

На 18-ій хвилині півзахисник збірної Хорватії Марцело Брозович зробив небезпечний підкат під Антуана Грізманн. Арбітр зустрічі Нестор Пітана (Аргентина) призначив штрафний. Після подачі Грізманн зі штрафного Маріо Манджукич головою ненавмисно відправив м'яч у свої ворота.

Через десять хвилин хорвати зрівняли рахунок: після подачі Луки Модріча зі штрафного Іван Перішич обіграв француза Н'Голо Канті і потужним ударом пробив у дальній кут.

На 36-й хвилині арбітр після перегляду відеоповтору призначає пенальті у ворота Хорватії за гру рукою Перішич. Грізманн точно пробив в лівий кут, хорватський воротар Даніел Субашич стрибнув в протилежну сторону.

Після перерви хорвати провели дві небезпечні атаки, які були відображені воротарем збірної Франції Уго Льорісом.

На 50-ій хвилині щогла голкіпер збірної Хорватії врятував ворота після небезпечного удару Киліана Мбаппе. Через десять хвилин Поль Погба вразив створ хорватських воріт.

У матчі за третє місце збірна Бельгії обіграла Англію і вперше в історії виграла бронзові медалі ЧС з футболу.

Незабаром французи зміцнюють свою перевагу, забиваючи четвертий гол: Мбаппе наблизився до штрафного і з-за її меж завдав точного удару в нижній кут воріт, воротар Даніел субаші не побачив момент удару.

Через чотири хвилини хорвати, скориставшись помилкою воротаря суперника, забили рік. Льоріс хотів вибити м'яч у лінії воротарського, а хорват Маріо Манджукич підбіг до м'яча і переправив його у ворота.

Гравці збірної Хорватії до кінця матчу намагалися відігратися, але жодна атака не закінчилася взяттям воріт.

Фанати в центрі Москви святкують перемогу збірної Франції на Чемпіонаті світу з футболу. Фото: Вікторія Одіссонова / «Нова газета»

Збірна Росії програла Хорватії в чвертьфіналі в серії післяматчевих пенальті. Вихід в цю стадію турніру - кращий результат на ЧС російської збірної.

Нагадаємо, в матчі відкриття на Чемпіонаті світу з футболу збірна Росії розгромила Саудівську Аравію з рахунком 5: 0. Потім вона обіграла Єгипет (3: 1), але поступилася Уругваю (0: 3). Російська збірна зайняла друге місце в своїй групі і вийшла в плей-офф. В 1/8 чемпіонату після серії пенальті Росія обіграла збірну Іспанії і вийшла в чвертьфінал.