9. цифра

Що де Коли

Бокс (вагова категорія до 64 кг)

Час і місце - 9-20, 22-24 серпня (фінали 23 і 24 серпня), Пекін

Арена - Workers 'Indoor Arena. Була побудована в 1961 році для проведення чемпіонату світу з настільного тенісу, а в 2006 році реконструйована. Зараз її площа становить 41 828 кв метрів. Вміщує 12 000 глядачів (також можлива установка тисяча тимчасових місць)

Комплекти медалей - 1

Фаворити

Серік Сапієв (Казахстан). Безперечний фаворит один - казах Сапієв, який перемагав на двох останніх чемпіонатах світу та став на батьківщині першим спортсменом дворазовим чемпіоном світу. Очікується, що на церемонії відкриття Ігор в Пекіні саме Сапієв понесе прапор Казахстану.

претенденти

Геннадій Ковальов (Росія), Борис Георгієв (Болгарія), Росніел Іглесіас (Куба), Манус Бунжумнонг (Таїланд)

Хто не доїхав

Дільшод Махмудов (Узбекистан). Втрата не тільки турніру, але ваговій категорії. Учасник Олімпіади 2004, срібний призер чемпіонату світу 2005 року Махмудов не зміг пройти відбір на Ігри за підсумками чемпіонату світу в цій вазі, а ось в категорії до 69 кг на кваліфікаційному олімпійському турнірі виступив успішно.

Юдель Седено (Куба). Срібний призер афінської Олімпіади вирішив напередодні Ігор в Пекіні змінити вагову категорію і дуже невдало. Юдель програв у фіналі національного чемпіонату ваговій категорії до 69 кг Карлосу Бантеа і не був допущений до участі в кваліфікаційному олімпійському турнірі.

Наші

Геннадій Ковальов вдруге спробує завоювати олімпійську медаль. Чотири роки тому в Афінах чемпіон Європи та срібний призер першості світу виступав у ваговій категорії до 54 кг і програв у чвертьфіналі майбутньому переможцю Ігор кубинцеві Рігондо.

сюжет

Найбільш інтригуючим в цій вазі має стати протистояння Сапієв і переможця афінської Олімпіади тайца Бумнжумнонга. Шляхи боксерів ще жодного разу не перетиналися на великих міжнародних турнірах.

Історія

Саме в турнірі ваговій категорії до 64 кг збірна СРСР з боксу завоювала останню золоту олімпійську медаль у своїй історії. Зробив це в 1988 році в Сеулі В'ячеслав Яновський, який останні роки працює державним тренером збірної Росії і його команді поки не вдалося завоювати в цій вазі жодної медалі.

Цитата

«На минулій Олімпіаді зупинився за два кроки від п'єдесталу, посівши 5-е місце. Сподіваюся, в цьому році в Пекіні «вистрелю» і медалька буде моєю. Тоді було важко. Мені було 20 років, молодий ще був, побоювався ... Зараз психологічно буде легше, адже це вже моя друга Олімпіада. Тим більше виступаю в іншій ваговій категорії - до 64 кілограмів. А чотири роки тому доводилося і вага зганяти », - розповідає Геннадій Ковальов.

цифра

З рахунком 5: 0 виграв фінальний поєдинок Ігор 1976 року в канадському Монреалі один з найзнаменитіших боксерів в історії цього виду спорту американець Рей Леонард.