Турнір чотирьох. "Зеніт" (Санкт-Петербург) - "Шахтар" (Донецьк) 0: 1. Фред вийшов - "Шахтар" забив!

Україна. Київ. Стадіон "Динамо" ім. Валерія Лобановського. 4 000 глядачів

"Зеніт" - "Шахтар" 0: 1

Гол: Коста 69

"Зеніт": Лодигін, Ломбертс, Данні, Кержаков (Бухаров 46, Могилевец 76), Нету, Губочан, Широков (Ходжаніязов 85), Зирянов, Файзулін (Джорджевіч 66), Родич, Вітсель (Лукович 46)

тренер: Лучано Спаллетті

"Шахтар": Пятов (Каніболоцький 46), Хюбшман (Кобін 46), Кучер (Кривцов 46), Нього (Родрігес 66), Адріано, Коста, Гречишкін, Тайсон (Гришин 83), Ісмаїлі (Соболь 74), Срна, Ракицький

тренер: Мірча Луческу

Попередження: Родич 35, Родич 39 - Коста 68

Вилучення: Родич 39

Слідом за Москвою Турнір чотирьох завітав до Києва. На стадіоні «Динамо» ім. Валерія Лобановського в матчі першого туру пітерський «Зеніт» приймав донецький «Шахтар».

Напередодні матчу стало відомо, що наставники команд не зможуть задіяти в грі всіх найсильніших футболістів. У «Зеніту» був відсутній не чужа уболівальникам «Шахтаря» Анатолій Тимощук , А також Халк, який в складі збірної Бразилії намагається виграти Кубок Конфедерацій. До речі, Мірча Луческу з цієї ж причини не зміг розраховувати на допомогу новачка колективу Фернандо. Крім нього не прилетіли до Києва Шевчук, Тейшейра, Едуардо, Ілсіньо, Чигринський, Сарнавський і Мхітарян. Зате прибув свіжоспечений новачок «гірників» Фред.

Детально на стартових складах зупинятися не буду. Зазначу лише, що новачок «Шахтаря» Веллінгтон Нем зайняв позицію праворуч у півзахисті, а Тайсон розташувався під єдиним нападником, яким став Адріано. Схематично розташування футболістів на поле виглядало наступним чином:

Переходимо до подій матчу. Вже на другій хвилині хорошою можливістю відзначитися у воротах «Зеніту» не скористався Ньому. Момент для нього створив Дуглас Коста , Який промчав лівим флангом і від лицьової лінії прострілив уздовж воріт. Веллінгтон пробивав метрів з шести, але влучив у захисника, від ноги якого м'яч покинув межі поля. «Зеніт» відповів більш ніж гідно. Після кутового у виконанні Данні і знижки Ломбертса воротаря «Шахтаря» з кількох метрів розстрілював Вітсель. П'ятову лише якимсь дивним чином вдалося парирувати удар суперника!

Минуло всього лише п'ять хвилин, як «Зеніт» створив ще один гольовий момент. Пітерці провели атаку лівим флангом, Широков отримав м'яч на підступах до штрафного майданчика «гірників» і другим дотиком віддав класну передачу на хід Данні. Португалець відірвався від Хюбшмана, вийшов на ударну позицію, але в останній момент прицільно пробити йому завадив захисник. Потім момент виник вже у Кержакова. Форвард «Зеніта» по лівому флангу вийшов один на один з П'ятовим, проте з гострого кута не став бити по воротах. Олександр віддав передачу вздовж воріт. До його жаль, адресата вона не знайшла.

Загалом, оборона «Шахтаря» в ці хвилини виглядала, м'яко кажучи, не найкращим чином. Та й в атаці далеко не все виходило. Після моменту Нема можна згадати тільки дальній удар Тайсона. Бразилець несильно пробив з двадцяти метрів, тому Лодигіна не склало труднощів накрити м'яч.

Ближче до середини першого тайму «Шахтарю» вдалося відвести гру від своїх воріт. У ці хвилини вже «Зеніту» довелося оборонятися. Двічі воріт пітерців погрожував Ракицький. У першому випадку його удар зі штрафного прийняла на себе стінка, а в другому Ярослав з гострого кута зарядив м'яч кудись в сторону трибун. Ще до цього хороший момент був у Нема. Бразилець, скориставшись помилкою Лодигіна, відправив м'яч у порожні ворота, проте лайнсмен розглянув в цьому епізоді положення «поза грою». Як показав повтор, хоч і мінімальний, але офсайд таки був, тому можна тільки поаплодувати асистентові арбітра і захопитися його орлиному зору.

На тридцятій хвилині про свою присутність на полі нагадав Адріано. Бразилець у властивому для себе стилі кострубато прийняв м'яч біля штрафного майданчика «Зеніту» і тим самим організував атаку російській команді, яка ледь не завершилася взяттям воріт. Срна в черговий раз не встиг перешкодити опонентові виконати подачу зліва, Ракицький несподівано послизнувся, в результаті чого м'яч в районі одинадцятиметрової позначки прийняв Кержаков. Форвард «Зеніта» трохи забарився з ударом. Можливо, саме це завадило йому пробити точно. Загалом, Пятов зітхнув з полегшенням, адже м'яч пролетів поруч зі штангою.

В кінці першого тайму шанси «Шахтаря» на перемогу помітно зросли. посприяв цьому Мілан Родич . Лівий захисник спочатку ззаду в'їхав в ноги Срні, а потім зірвав перспективну контратаку «гірників», технічно уклавши на газон Нема. В обох моментах сербський захисник цілком у справі отримав від арбітра зустрічі Сергія Бойка по «гірчичнику» і передчасно відправився відпочивати. Підопічні Мірчі Луческу моментально ледь не скористалися чисельною перевагою. Ньому видряпав м'яч у центрі поля і розігнав атаку, запустивши в прорив по лівому флангу Адріано. Нападаючий «Шахтаря» протягнув м'яч до штрафного майданчика «Зеніту», після чого віддав класну діагональну передачу на Тайсона. Навіть не повірилося, що це був саме Адріано! В результаті Тайсон виявився один на один з Лодигіним, уклав того на газон, але, пробиваючи по воротах, примудрився потрапити в захисника! Через хвилину ще один момент не реалізував Ньому. Бразилець з шести метрів у падінні замкнув простріл Срни з правого флангу, проте влучив у воротаря «Зеніту», після чого Ломбертс відвів загрозу від своїх воріт. На цьому перший тайм і завершився.

Після перерви суперники вийшли в оновлених складах. Мірча Луческу провів три заміни: у воротах Пятова замінив Каніболоцький, Кобін вийшов в опорну зону замість Хюбшмана, а напарником Ракицького в центрі оборони став Кривцов. Опонент Містера, Лучано Спаллетті , Обмежився двома замінами. Позицію лівого захисника зайняв Лукович, поміняв Вітселя, а на вістрі атаки з'явився Бухаров. Останній став головною дійовою особою на початку другої половини зустрічі. Спочатку він перевірив пильність Каніболоцького потужним дальнім ударом, а потім неточно пробив з гострого кута. На це «Шахтар» відповів небезпечним прострілом з правого флангу Срни і пострілом з-за меж штрафного майданчика Нема. М'яч після удару бразильця пройшов поруч зі штангою. Потім знову прийшла черга Бухарова. Габаритний форвард «Зеніту» перестрибнув Срну і з лінії воротарського ударом головою замкнув подачу партнера справа. На щастя для «гірників», Олександр не влучив по воротах.

На 65-й хвилині вперше в футболці «Шахтаря» на поле вийшов Фред. Бразилець замінив свого співвітчизника Веллінгтона Нема . Своїм першим дотиком на поле Фред мало не віддав результативну передачу, але після його знижки Василь Кобін пробив значно вище воріт. Через хвилину Фред заробив для «Шахтаря» перспективний штрафний. Коста спробував швидко його розіграти, але за це отримав лише жовту картку. Зате потім, встановивши м'яч, Дуглас хорошим обвідним ударом відправив круглого в дальній кут воріт «Зеніту», 0: 1!

Поразка в плани пітерців явно не входило. Росіяни спробували виправити ситуацію, але гра в атаці у команди вже не йшла. Можливо, це було пов'язано з тим, що активний на початку другого тайму Бухаров розчинився на полі і ніяк не міг зачепитися за м'яч. Незабаром він і зовсім був замінений. Змусив понервувати Каніболоцького тільки Джорджевіч, який приклався здалеку. Чорногорець метил в дальній кут, але не влучив у площину воріт.

У кінцівці матчу було очевидно, що «Зеніт» помітно втомився. «Шахтар» багато комбінував і продовжував контролювати хід зустрічі, пітерці ж грали без м'яча. Всі питання щодо переможця міг зняти Адріано. Форвард «Шахтаря» виявився абсолютно один (шикарна передача п'ятою від Кости) біля воріт «Зеніту», але не зумів переграти Лодигіна. Аж до закінчення зустрічі більше небезпечних моментів команди не створили. Таким чином «Шахтар» слідом за «Динамо» також здобув мінімальну перемогу над представником Росії і склав компанію киянам на вершині турнірної таблиці.