Нова схема «Спартака» поки не працює - проти «Ростова» створили всього один момент

Дорскій - про центральному матчі туру.

Дорскій - про центральному матчі туру

1. На тижні «Спартак» зіграв матч Кубка Росії проти «Чорноморця», і в цій грі Каррера вперше в сезоні-2018/19 відмовився від 4-3-3. 4-2-3-1, за якими москвичі діяли в Новоросійську, перенеслися і на гру з «Ростовом», проте це був зовсім інший «Спартак». З тих, хто грав на Кубок, в старті на гру з «Ростовом» виявилися тільки Комбаров і Ханни, а також Боккетті і Фернандо, які в кубковому матчі виходили на заміну.

2. «Ростов» приготував два несподіваних зміни в складі: Калачов замість Салетроса і Шомуродов замість Сігурдарссона. Ісландський нападник отримав травму за пару днів до матчу зі «Спартаком» і навіть не прилетів до Москви. Калачов вперше в чемпіонаті вийшов у старті в гостьовому матчі, проте навряд чи це рішення Карпіна було вимушеним - Салетрос і Юсупов залишилися в запасі.

3. Каррера не просто змінив схему - він поставив на здвоєний лівий фланг Комбаров-Мельгарехо, туди ж повинні були звалюватися Ханни і Зобнин. «З« Ростовом »була задача грати через краю, щоб м'яч доходив до нас, а ми намагалися знайти варіант попереду», - розповів правий захисник «Спартака» Рассказов після матчу. У першому таймі його фланг практично не працював - більшість атак команд Каррери розвивалося через лівий край.

Типове початок атак «Спартака» в першому таймі - пас від центральних захисників Комбарова (Фернандо для розіграшу м'яча рідко опускався до Боккетті і Джикії), який шукав вільні зони і партнерів. Акцент «Спартака» на лівий фланг був дуже сильним - в першому таймі Комбаров віддав 38 передач (більше тільки Джикия - 40) і зробив 56 торкань (більше всіх в обох командах).

У лівого захисника часто було кілька адресатів для пасу, однак або вони були не дуже перспективними для розвитку атаки, або Комбаров вибирав не найкращий варіант, і «Спартак» втрачав м'яч.

За рух в вільні зони у «Спартака» найчастіше відповідав Зобнин. У кількох епізодах Роман не дався в залишені гравцями «Ростова» зони - в таких випадках атаки команди Каррери втрачали темп і слідував пас назад.

«Були вільні зони в середній лінії, але ми не катали м'яч швидко і не скористалися цими зонами. На даний момент це очевидна проблема », - зізнався Каррера після матчу.

4. Функції флангових півзахисників «Спартака» сильно різнилися. Самедов завжди був прикріплений до краю в першій фазі атаки, а Мельгарехо міг розташовуватися як на фланзі, так і йти в центр. При таких зсувах схема господарів трансформувалася чи не в 3-2-5 - Рассказов розташовувався справа, але майже на одній лінії з Боккетті і Джикія, Комбаров піднімався дуже високо, а Зобнин і Фернандо перебували в центральному колі.

При таких зсувах схема господарів трансформувалася чи не в 3-2-5 - Рассказов розташовувався справа, але майже на одній лінії з Боккетті і Джикія, Комбаров піднімався дуже високо, а Зобнин і Фернандо перебували в центральному колі

Перевантаження центральної зони на кордоні фінальної третини «Спартаку» нічого не дав - м'яч до атакуючої трійки при ситуаціях 1-в-1 не доходив, а переклади на Комбарова і відкривання Мельгарехо в лівий полуфланг відбувалися надто повільно - «Ростов» встигав перебудовуватися і перекривати зони .

Підсумки першого тайму - Мельгарехо, Ханни і Адріано рідше всіх в «Спартаку» стосувалися м'яча (18, 16 і 13 торкань) і пасували (11, 9 і 7). Навіть Самедов був активніше з м'ячем (правда, Олександр майже не загострював - 4 передачі вперед з 24 за тайм).

5. Єдиний явний гольовий момент «Спартака» в матчі виник в першому таймі - в зовсім нетиповою для цієї гри атаці. Самедов навісив справа на Адріано, який скинув м'яч Ханни за спину Вілюшу. Удар у алжирця не вдався - м'яч полетів паралельно воротам.

Можливо, закидання (або знижки) за спину Вілюшу «Спартаку» коштувало використовувати частіше - саме він здається найповільнішим і некоординовані захисником «Ростова» (цим користувалися навіть «Крила Рад»).

6. У першому таймі «Ростов» бив навіть частіше суперника (5 ударів проти 3), однак це було не дуже небезпечно - три удари Паршивлюка другим темпом (два з них - після стандартів), удар Скопинцева з правої ноги з-за меж штрафного і спроба Шомуродова. Найгострішим був саме вихід Шомуродова, але нападник «Ростова» явно поквапився з ударом, продавивши Боккетті на лінії штрафного.

7. Шомуродов взагалі став тіньовим героєм матчу. Головним завданням узбецького форварда були боротьба вгорі і знижки на Іонова (тут Ельдор безпосередньо замінив Сігурдарссона), проте Шомуродов був цілком органічний у всьому.

Крім верхової боротьби (7 виграних єдиноборств з 18), Шомуродов класно переховував м'яч корпусом (3 зароблених фолу - стільки ж тільки у Калачова), зміщувався на фланги і підключав по ним партнерів.

Пара обрізів в першому таймі і не дуже вдалий прийом м'яча в моменті, коли «Ростов» міг втекти 2-в-1, на самому початку другого трохи зіпсували враження від гри Шомуродова, але з тиском на зону Боккетті і Рассказова він повністю впорався - « Ростов »навряд чи помітив втрату Сігурдарссона.

8. Після перерви «Спартак» став частіше використовувати правий фланг. Рассказов став сміливіше - в першому таймі він віддав тільки 7 передач в фінальну третину (з 31), у другому - 14 (з 39), обидві передачі в штрафну правий захисник Каррери теж зробив після перерви (1 точна).

Микола був активний, але не дуже ефективний - як і його партнери по правому флангу. Самедов знову розчинився (його 97% точних передач - головний статистичний обман гри), а Ломовіцкій, який вийшов замість нього і діяв праворуч до виходу Зе Луїша постійно втикався з м'ячем в лицьову (максимум, на який вистачало Олександра - зароблений кутовий).

9. На початку сезону Каррера розповідав, що вибрав схему 4-3-3, щоб пропускати менше контратак. Іронія - в першому ж матчі після відходу від цієї розстановки «Спартак» пропустив в контратаці.

Москвичі не встигли в кожному мікроепізодів: Фернандо не встиг вступити в боротьбу з Зуєвим, а потім підтюпцем побіг на свою половину (тут нічого нового), Зобнин не встиг перешкодити Гацкану зробити передачу, Джикия не встиг висунутися на Кьяртанссон, який відкинув м'яч Зуеву, Зуєв проштовхнув м'яч повз Боккетті, а Комбаров не встиг за підключенням Калачова. Автомобілі, що зіткнулися в спартаківський штрафний Максименко та Рассказов - як підсумок гольовий атаки «Ростова». Запізнилися все.

10. Заміни Карпіна зіграли - Кьяртанссон і Зуєв взяли участь у переможній атаці, але їх вихід сильно не вплинув на характер матчу. Обидві перестановки були по позиціях - Кьяртанссон замінив Шомуродова, а Зуєв - Іонова, який був майже непомітний.

Кьяртанссон міг забити другий м'яч «Ростова» (відмінний розрізає пас видав ще один гравець вийшов на заміну - Юсупов), але ісландцец занадто вальяжно тікав від Боккетті, і італієць зумів видавити нападника в незручну позицію.

11. Перестановки Каррери були складніше - «Спартак» переходив на гру в два нападаючих, Ломовіцкій міняв фланги, Мельгарехо переміщався на лівий край оборони. Це не додало якості атакам «Спартака»: після першої заміни москвичі завдали 5 ударів ( «Ростов» за цей відрізок - 4), і жодного зі штрафної з гри (тільки удари Мельгарехо і Боккетті з кутових).

Зе Луїш зробив 4 торкання (1 з них - взагалі на своїй половині), Попов обрізався в центрі поля, бив з невигідних позицій і взагалі загубився після виходу Зе Луїша, а Ломовіцкій на дорослому рівні поки зовсім незрозумілий.

12. Розмови про відсутність у «Спартака» голів з гри дико дістали. Команда Каррери з гри завдала 99 ударів (5,27 xG) - поки їй не щастило. Матч з «Ростовом» - окрема історія, в цій грі москвичі реально були не в порядку. Лише 3 удари зі штрафного з гри (один з них - заблокований удар Ломовіцкого з лінії штрафного на 92-й хвилині) - дуже мало.

Цифри «Спартака» розбудовують, але дивує інше. Лише в одній грі «Ростова» в цьому сезоні суперники частіше били з близької дистанції з гри - це був «Єнісей» (4 удари).

13. Проти «Ростова» 4-2-3-1 «Спартаку» нічого не дали, але на дистанції перехід на цю схему здається правильним кроком. 4-3-3 практично виключали одночасне ефективне використання Адріано і Зе Луїша, в них не знаходилося оптимального місця для Ханни (або навіть Єременко), та й після заслання Глушакова третього якісного (так-так) центрального півзахисника у «Спартака» теж немає.

Було наївно очікувати, що відразу після відходу від неї «Спартак» попре, але, здається, вийти з кризи і зберегти свій пост Каррера може тільки так.

14. Післяматчева прес-конференція Валерія Карпіна - однозначно найкраща в російському сезоні. обов'язково подивіться .

Дата проведення 30 вересня, 19.00, «Відкриття Арена» Гол: 0: 1 - 67 Зуєв . Спартак - Максименко , Рассказов , Боккетті , Джикия , Комбаров ( зе Луїш , 77), Зобнин , Фернандо , Самедов ( Ломовіцкій , 64), Ханни ( Попов , 71), Мельгарехо , Луїс Адріано . Ростов - Абаєв , Паршивлюк , Інгасон , Сігурдссон , Вілюш , Скопінцев , Калачов ( Юсупов , 81), Гацкан , Гулієв , іонів ( Зуєв , 65), Шомуродов ( Кьяртанссон , 60). попередження: Калачов (13), Паршивлюк (23).