Ямайка в Запоріжжі. "Металург" З - "Динамо" - 0: 5. 15 тур / Новини / Чемпіонат України з футболу / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Металург - Динамо - 0: 5 (0: 1)

Голи: Мігел Велозу, 45 + 3 (0: 1). Гармаш, 51 (0: 2). Ідейє, 64 (0: 3). Ідейє, 74 (0: 4). Ярмоленко, 87 (0: 5).

"Металург" (Запоріжжя): Руденко, Опанасенко, Рудика, Матеус-II, Цуріков, Тейку, Ашраф, Пісоцький, Глушко (Нестеров, 59), Слім (Лазарович, 82), Жуніор.

"Динамо" (Київ): Коваль, Данило Сілва (Дуду, 68), Михалик, Хачеріді, Бетао, Велозу, Гармаш, Кранчар (Аруна, 64), Гусєв, Мехмеді (Ярмоленко, 46), Ідейє.

Покарання: Слім, 45 + 3 (попередження).

Судді: Іванов (Макіївка), Букрєєв, (Харків), Пузанський (Львів).

10 листопада. Запоріжжя. "Славутич-Арена". 10 градусів. 9000 глядачів (вміщує 11 756).

Нехай розгромний рахунок, якщо ви не дивилися гру, не вводить вас в оману. Так, «Металург» - найгірша команда прем'єр-ліги не тільки цього сезону, але і, можливо, десятка попередніх. Так, «Динамо», нехай і не блищить, знаходиться нагорі турнірної таблиці, і справи в команді потихеньку налагоджуються. Здавалося б, немає нічого дивного в тому, що рахунок - 0: 5. Але це не так.
Перемога киянам далася дуже непросто. Катастрофічний відсоток браку в передачах в першому таймі, постійні втрати м'яча, «обрізки» в центрі поля, періодичні провали в захисті - все це говорило про те, що на одній нозі, як «Таврію» в минулому турі, «Металург» обіграти не вдасться . Але, як і в поєдинку з кримчанами, на допомогу прийшов «гол у роздягальню», автором якого став Мігел Велозу.
Після цього м'яча запорожці виявилися зламані, у другому таймі вони влаштували зі своєї оборони прохідний двір, побігли з шашками наголо в атаку, за що і поплатилися. А чи не забий Велозу - ох і наслідки довелося б динамівцям після перерви.
Після гри з «Порту» тренерський штаб «Динамо» очікувано вніс до складу зміни. В основу після травми повернувся Данилу Сілва, але, мабуть, він ще не остаточно набрав форму - бразилець не був настільки активний, як ми звикли, до атак підключався нечасто і не особливо продуктивно, і в середині другого тайму був замінений. В силу дискваліфікацію не міг зіграти Огнен Вукоєвич - замість нього на поле вийшов Денис Гармаш. Далі відпочити Андрію Ярмоленко - в старті з'явився Адмір Мехмеді, але зіграв швейцарець так, що на другий тайм довелося випускати Ярмоленко. Нарешті, відбулася заміна двох атакуючих гравців - в цілому невдала спроба перевірити, на що здатний Марко Рубен, граючи з перших хвилин, завершилася його поверненням в запас. З ним же на лавку сів і Артем Мілевський. Замість цієї пари в основі з'явилися Ніко Краньчар і Браун Ідейє, який не забивав у чемпіонаті майже два місяці.
Запитайте, чому ні слова про «Металурзі»? Так що тут говорити ... Якщо в «Динамо» футболісти змінюються внаслідок ротації, то наставник запоріжців Віталій Кварцяний знаходиться в постійному пошуку оптимального складу. Але, судячи з того, як грають його підопічні і яка ситуація в клубі в цілому, навряд чи до зимової перерви він його знайде.
За підсумками гри з «Динамо» можна сказати, що головна проблема «Металурга» не в нападі або в захисті, а, як казав професор Преображенський, в головах. Те, як господарі провели перший тайм, гідно оплесків. Вони навіть першими створили гострий момент, але Євген Пісоцький, перехопивши м'яч в центрі поля, трохи невдало виконав простріл. Та й в обороні діяли надійно, а там, де трохи не допрацювали, підчищав Віталій Руденко, хоча в цілому у голкіпера роботи було небагато.
Але остання хвилина тайму все зіпсувала: після удару Краньчар з гострого кута м'яч рикошетом від захисника вилетів за межі штрафного, практично по центру, звідки Велозу, чомусь опинився абсолютно один, більярдним ударом вразив праву «лузу». На цей осмислений футбол, можна сказати, закінчився.
Відразу після перерви господарі вперше провалилися в захисті, залишивши неприкритими відразу двох гравців «Динамо» в своїй штрафній. Першим на м'ячі після прострілу вийшов на заміну Андрія Ярмоленко опинився Гармаш, легко і спокійно розібрався в епізоді.
За рахунку 0: 2 в «Металурзі» остаточно все порушилося, і почалося щось на кшталт дворового футболу, коли всі біжать в атаку, а повертатися назад не дуже хочуть. Наприклад, у другому таймі лівий захисник Андрій Цуріков нерідко перетворювався в форварда, центральний захисник Матеус намагався хитрувати на фланзі неподалік від чужого штрафного, опорний хавбек Сергій Рудика грав мало не під нападаючим разом з Жуніором. Загалом, панував повний хаос.
Справедливості заради варто сказати, що на один м'яч цей «хаос» награв. Але награти мало - потрібно забити. А з цим у «металургів», які не рахунку яких як було, так і залишилося всього чотири голи в першому колі, були серйозні проблеми. Відразу після голу Гармаша дуже небезпечно, але неточно прострілював Пісоцький. Незабаром Цуріков потрапив в перекладину, потім він же упустив фантастичний момент, не зумівши в п'яти метрах від воріт переграти Максима Коваля, а ближче до кінця зустрічі той же Пісоцький перевірив на міцність штангу.
Були потрапляння в стійку (Дуду) і перекладину (Ярмоленко) і у «Динамо», але і крім цього кияни створили масу гольових моментів. Нарешті прорвало Ідейє - нігерієць реалізував обидва своїх шансу, а останній, п'ятий гол, у Ярмоленко ледь не вкрав Лукман Аруна. Нігерієць під час удару партнера знаходився в офсайді і майже доторкнувся до м'яча, причому лайнсмен порахував, що дотик було, і підняв прапорець, але арбітр в полі відмінив це рішення, розумно вважаючи, що раз торкання не було, значить, і офсайд був пасивний.
По такій грі, незважаючи на розгром, у тренерського штабу киян може бути безліч претензій до гравців - особливо захисникам. Ну а Запоріжжя перетворилося на Ямайку, програвши, правда, не Аргентині 0: 5. Другий раз за коло, до речі.