Вовк одинак

МАТЧ ДНЯ

Кращий і найважливіший поєдинок п'ятниці в НБА відбувся в провінційній Оклахомі. І ми так вважаємо не тому, що один з лідерів місцевого колективу «Тандер» Рассел Уестбрук 12 листопада відзначав свій 22-й день народження. Ми з ним не знайомі, та й навряд чи він оцінить такий подарунок. Загалом, «Оклахома» приймала «Портленд». Ці команди вже зустрічалися в поточному сезоні. Трохи більше тижня тому в Rose Garden «Блейзерс» не змогли відстояти власну територію і поступилися в овертаймі 106: 107. Природно, вони бажали реабілітуватися, однак, незважаючи на божевільний настрій, взяти реванш на цей раз не вдалося.

* - лідер дивізіону.

Протистояння саме цих клубів останнім часом традиційно приділяється особлива увага. Вони багато в чому схожі - по відношенню до них фахівці часто вживають однакові визначення на кшталт «перспективні», «багатообіцяючі», «цікаві». І дійсно, і «Оклахома», і «Портленд» під зав'язку забиті талановитими молодими гравцями, від яких чекають тільки одного - якнайшвидшого прогресу. Навіть схема побудови клубу у них схожа. Є дві зірки (з одного боку це Кевін Дюрант і Рассел Уестбрук, з іншого - Брендон Рой і Ламаркус Олдрідж), є досить непогані рольові гравці, солідні ветерани. Але і без проблем теж не обходиться. «Блейзерс» мучаться через травми «великих», а у «Тандер» цих самих «великих» взагалі раз-два, та й усе. Правда, це все лірика. У звітному матчі лідери клубів були настільки гарні, що про труднощі і думати не хотілося.

Зустріч пройшла в дуже напруженій боротьбі, про що говорить статистика, яка, як відомо, знає все. Жодному з суперників не вдалося по ходу поєдинку створити двозначне перевагу (гості максимально вели "+9", господарі і того менше - "+5), і з'ясування відносин плавно перейшло в красиву кінцівку. За 4.48 Руді Фернандес реалізував свій третій і останній триочковий - 100: 95 на користь «Портленда». Але «Оклахома» скористалася тайм-аутом, зробивши в наступні три хвилини вирішальний, як виявилося, ривок 10: 0. З 10 очок вісім на свій рахунок записав Кевін Дюрант, зупинити якого не вийшло ні у Ніколя Батум, ні у Брендона Роя. найцінніший ігро до турецького чемпіонату світу просто злітав у повітря, кидав через витягнуті руки опікунів і потрапляв.

В результаті «Блейзерс» виявилися в статусі наздоганяючих. Вони відчайдушно чіплялися за найменшу можливість відігратися, билися на підборах в нападі, швидко робили тактичні фоли, але до останніх секунд підопічні Скотта Брукса впевнено пробивали штрафні. Лише Дюрант (Кей Ді до п'ятниці реалізував 91,4% кидків з лінії) за 12,3 секунди до сирени змастив другу спробу, подарувавши шанс гостям, але тим забити не вдалося. Міллер знайшов на дузі Фернандеса, а іспанець змастив. «Оклахома» виграла 110: 108, а Дюрант з Уестбрук на двох набрали 70 очок. У першого 34 бали (13 з 21 кидка з гри, 5 з 6 штрафних) і 4 підбирання. А у іменинника взагалі 36! Уестбрук за 44 хвилини на паркеті реалізував 12 з 22 кидків з гри, 11 з 12 штрафних, зробив 7 підбирань, 7 передач, 3 перехоплення та 2 блок-шоти.

ЗАЯВКА ДНЯ

Схоже, Джеррі Слоун всерйоз має намір виграти звання кращого тренера року. Не вірите? А дарма! Втретє поспіль в рамках східного турне його «Юта», поступаючись по ходу матчу з двозначною різницею, знаходить в собі сили не тільки повернутися і врятуватися, але і вирвати перемогу. Слідом за «Майамі» і «Орландо» жертвою Дерона Вільямса і компанії впала почала за здравіє минулий сезон «Атланта». Примітно, що на протязі всього поєдинку господарі Philips Arena диктували супернику свої умови, а на початку заключної чверті після двох точних штрафних Джоша Пауелла вели 74:63, але ривок «джазменів» 15: 4, який увінчався триочковим Андрія Кириленко звів всі їхні зусилля нанівець .

Кінцівка нагадувала гру в кішки-мишки, але відчувають себе в таких ситуаціях як риба в воді «мормони» навіть при майже катастрофічних "-5" за 3.33 до фінальної сирени не здригнулися і відрядили на барикади перевіреного в боях з куди більш навчені досвідом суперниками Пола Міллсап. Цього виявилося цілком достатньо - в час, що залишився «Хоукс» не набрали жодного очка, зробивши 3 промахи з гри, 2 з лінії штрафних, 2 втрати і 2 фолу і програли з рахунком 86:90. Що до АК-47, то він продовжує радувати своїх персональних шанувальників. У п'ятницю форвард відзначився 14 очками (5 з 11 кидків з гри, 2 з 3 триочкових, 2 з 2 штрафних), 12 підбираннями, 2 передачами та перехопленням за 36 хвилин. До слова цей дабл-дабл став для росіянина першим за останній календарний рік.

ЧИСЛО ДНЯ

Рубіж в 11 000 передач розміняв минулого вечора в поєдинку з «Філадельфією» (99:90 на користь «Маверікс») Джейсон Кідд. Для підкорення чергової вершини одному з кращих розігрують в історії НБА необхідно зробити всього лише один асист. Історична подія відбулася в кінці третьої хвилини першої чверті - алей-уп на Тайсона Чендлера завершився смачним данком - і заповнений вщерть American Airlines Center вибухнув овацією. Нагадаємо, що в списку кращих розпасовщиків асоціації захисник «Далласа» міцно утримує друге місце слідом за Джоном Стоктоном, на рахунку якого 15 806 передач.

ФОТО ДНЯ

Захисники «Торонто» Демар дерозал (праворуч) і Сонні Уімс (ліворуч) святкують точний триочковий останнього за 7 секунд до кінця зустрічі з «Орландо», що став вирішальним.

МАТЧ ДНЯ   Кращий і найважливіший поєдинок п'ятниці в НБА відбувся в провінційній Оклахомі

NBA-2010/11. 18th day (1)

ГЕРОЙ ДНЯ

Космічний матч відбувся в Міннеаполісі. Іншого слова і не підібрати. А грали-то далеко не найпотужніші команди - «Міннесота» приймала «Нью-Йорк». Але в НБА навіть аутсайдери здатні на чудеса. Протягом двох з хвостиком чвертей все було проти господарів. «Міннесота» поступалася 57:78 за 9.02 до кінця третього періоду, і здавалося, для неї матч нічим хорошим не закінчиться. Однак потім в гру включився Кевін Лав. Потужний форвард включив режим «підбираю все і вся» і буквально знищив противників (в тому числі і росіянина Тимофія Мозгова) під щитами. Лав тільки в третій чверті зібрав 15 відскоків, а за підсумками матчу відзначився нереальним дабл-даблом (31 очко і 31 підбір). Вперше за 28 років гравцеві НБА вдалося домогтися статистики «30 + 30». Останнім, кому підкорилося подібне досягнення, був великий Мозес Мелоун. Загалом, Лав встигав скрізь і за допомогою Біслі, який записав на свій рахунок 35 очок, він добув для «Міннесоти» перемогу - 112: 103. «Я йшов під кільце з настроєм взяти кожен відскік, - зізнався після матчу герой. - Суперників я взагалі не помічав. Не впевнений, що вони взагалі були поруч. Я задоволений собою і злегка здивований ».

ПРИХОВАНИЙ ГЕРОЙ ДНЯ

Для Стіва Неша П'ятниця 12 листопада стала особливим днем. З ранку дружина розігруючого «Фінікса» Алехандра справила на світ хлопчика, якого нарекли ім'ям Маттео Джоел, а ввечері натхненний папаша видав такий концерт, що обидві його 5-річні дочки Лола і Белла напевно залишилися задоволені - 28 очок (13 реалізованих кидків з гри з 18), 14 передач і 7 підбирань і перехоплення. Втім, як і шанувальники «Фінікса», який домігся вікторії над «Сакраменто». На жаль, коментарів про гру від одного з головних героїв дня отримати не вдалося - він втік з роздягальні ще до того моменту, як журналістом дозволили увійти всередину. Втім, Стіва зрозуміти можна, спадкоємець роду не кожен день з'являється. "Стів провів чудовий матч, - коротко підсумував форвард суперників Карл Лендрі. - Він зіграв, як ... Стів Неш".

ІНФЕКЦІЯ ДНЯ

Форвард «Голден Стейт» Девід Лі найближчим часом перенесе операцію на лівій руці. Колишній учасник Матчу всіх зірок НБА розсік лікоть в зіткненні з Вілсоном Чендлером в поєдинку з «Нью-Йорком». Лікарі підозрюють, що баскетболіст заніс інфекцію в відкриту рану. Локоть Лі розпух і кровоточив всю наступну ніч. Відзначимо, що Чендлер після контакту зламав два зуба, що, швидше за все, і послужило причиною зараження.

РЕЙТИНГ ДНЯ

Рада НБА схвалив продаж «Голден Стейт» бізнесменам Джозефу Лейкобу і Пітеру Губера, повідомляє Oakland Tribune. Сума угоди склала $ 450 млн. Екс-власник «Ворріорс» Кріс Коен оголосив про бажання продати клуб 15 липня. У новому регулярному сезоні «Голден Стейт» провів дев'ять матчів, здобувши шість перемог, що є одним з кращих досягнень в історії клубу.

НЕВДАЧА ДНЯ

А ось другого нашого представника в кращій лізі світу не позаздриш. Причому у всіх сенсах. Мало того що «Нью-Йорк» опростоволосился у зустрічі з якого немає «Міннесотою» - підопічні Майка Д'Антоно на початку третьої чверті вели "+21", але примудрилися програти, так ще й сам Тимофій знову увійшов в гру зі «лавки» і за 17 хвилин не відзначився нічим стоїть - 0 очок (2 промахи з 2), 5 підбирань, 2 передачі, перехоплення, блок-шот. Однак все це меркне на фоні того, що дозволяв творити наш центровий Кевіну Лаву під обома кільцями. На відміну від Біслі (читайте рубрику «Цитати дня») Мозгов навряд чи буде розповідати своїм дітям і онукам про Том Самому Матчі, де його тато «допоміг» заморському білому гігантові зробити фантастичний дабл-дабл.

ЦИТАТИ ДНЯ

Обидві цитати сьогодні, природно, присвячені Кевіну Лаву. Він вразив не тільки уболівальників, опонентів і фахівців. Навіть його одноклубники і наставник були повалені в шок. "Кевін провів чудовий матч. Його статистика підриває мій мозок. Я дивлюся в протокол і не вірю своїм очам. Не знаю, що сказати", - заявив тренер «Міннесоти» Курт Рембіс після закінчення поєдинку. А Майкл Біслі назвав досягнення партнера історичним. "Через 30 років я буду розповідати про цей матч своїм онукам. Скажу, що я був на майданчику, коли Кевін Лав переписував історію. Звичайно, він був на голову сильніше за всіх. Гравці часом роблять 20 підбирань і набирають 20 очок в одній зустрічі, але 30 і 30 ... Я думав, що це нереально ", - зізнався Біслі.

РЕЗУЛЬТАТИ ДНЯ

«Атланта Хоукс» - «Юта Джаз» - 86:90 (26:25, 19:17, 24:21, 17:27)
«Вашингтон Візардс» - «Шарлотт Бобкетс» - 85:93 (22:19, 21:23, 22:26 20:25)
«Міннесота Тімбервулвз» - «Нью-Йорк Нікс» - 112: 103 (27:30, 24:35, 29:22, 32:16)
«Оклахома Тандер» - «Портленд Трейл Блейзерс» - 110: 108 (29:35, 32:30, 23:22 26:21)
«Фінікс Санс» - «Сакраменто Кінгз» - 103: 89 (30:24, 22:19, 25:25, 26:21)
«Даллас Маверікс» - «Філадельфія Сіксерс» - 99:90 (31:22, 24:26, 23:27 21:15)
«Орландо Меджік» - «Торонто Репторс» - 106: 110 (31:30, 28:29, 23:30, 24:21)
«Лос-Анджелес Кліпперс» - «Детройт Пістонс» - 107: 113 ОТ (19:26, 28:31, 27:17, 29:29, 4:10)
«Індіана Пейсерс» - «Х'юстон Рокетс» - 99: 102 (23:26, 27:22, 28:30, 21:24)