Крізь сльози Олега Романцева. Як проводжали Олександра Філімонова

На стадіоні «Салют», де домашні матчі проводить «Долгопрудний», пройшов прощальний матч Олександра Філімонова. Воротар, чию кар'єру вважали закінченою ще в 1999 році, до 44 років виступав на професійному рівні, ставав чемпіоном світу, але не втратив в собі людини.

Воротар, чию кар'єру вважали закінченою ще в 1999 році, до 44 років виступав на професійному рівні, ставав чемпіоном світу, але не втратив в собі людини

який обдурив старість

Олександр Філімонов провів останні три роки в підмосковному «Долгопрудном». Навіть в затишному підвалі російського футболу він не прагнув змінювати спортивну екіпіровку на костюм і поєднав дві ролі: воротаря і граючого тренера. Матч проти «Луки-Енергія» став заключним не тільки для команди Філімонова, але і заключним в чемпіонаті ПФЛ. Як воротар сам зізнається, він би пограв ще, а завершити кар'єру - спільне з керівництвом рішення.

Андрій Штолцерс: «Виходжу в коридор бази, а там Філімонов носиться за Барановим:« Вася, приб'ю! »

»

світовий чемпіон

За Олександром одного разу і на все подальше кар'єру закріпився епізод з пропущеним від Андрія Шевченка голом у вирішальному матчі проти збірної України, яка позбавила наших шансів на участь в Євро-2000. Ця помилка надломила воротаря, але не зламала. Філімонов - шестиразовий чемпіон Росії в складі «Спартака», неодноразово виводив клуби з нижчих дивізіонів в ліги вище, як це траплялося в «Довгих Прудах» і тульському «Арсеналі». Паралельно з грою в традиційний футбол, Олександр перекваліфікувався в пляжний, виграв з «Локомотивом» чемпіонат, а потім виступав у найсильнішій збірній за всю історію, що виграла в 2011-му Міжконтинентальний кубок, Євролігу і навіть чемпіонат світу.

футбольне свято

За 25 років професійної кар'єри Філімонов залишився таким же скромним і ввічливим, яким приїхав в 1992 році з Йошкар-Оли до Воронежа, підписуючи договір з «Факелом». Ідея прощального матчу - не бажання заробити і підгодувати марнославство воротаря. Це ініціатива клубу і можливість організації футбольного свята в невеликому підмосковному містечку. Вхід для всіх бажаючих був вільним, а заходи були заплановані за дві години до початку гри. Натовп зібрався дітей. Причому не тільки хлопчиків, які грають за дитячі склади «Долгопрудного». За територією стадіону вони могли прикрасити фарбою обличчя, пограти в невеликі футбольні конкурси на роботу з м'ячем.

Гра в імітацію. Як зараз виглядають легенди минулого

Перший на поле

Раніше інших гравців на поле вийшов і Філімонов. Для нього цей день навряд чи викликав виключно позитивні емоції. Прощання зі стадіоном, остання велика гра кар'єрі. Його зустріли гучними оплесками і гучного кричалки: «Фі-Лі-Мо-Нов». Футбол ветеран у відповідь поплескав глядачам і почав ретельно розминатися. Зосередитися було не так просто, тому що в центрі поля виступала духова кавер-група Brevis Brass Band, яка поставила настрій перед матчем.

Зосередитися було не так просто, тому що в центрі поля виступала духова кавер-група Brevis Brass Band, яка поставила настрій перед матчем

поза турніру

З точки зору турнірної інтриги матч великого інтересу представляти не міг. На «Заході» чемпіоном стало «Чертаново», а «Долгопрудний» задовольнявся шостим місцем. У той же час «Луки-Енергія» - одна з найгірших команд ліги. Але гол господарям дався не відразу і не без зусиль. За хвилину до кінця першого тайму Вадим Ларіонов. Після класичного кросу з лівого флангу форвард 1996 року народження (рік, коли Філімонов перейшов в московський «Спартак»), замкнув удар головою в дальній кут.

Кризова лінія. Ілля Казаков - про кризу 1998 року і стані футболу в той час

Ілля Казаков - про кризу 1998 року і стані футболу в той час

вгору

«Фе-Ка-Де», - скорочували назва улюбленого клубу підмосковні ультрас. Їх середній вік візуально здавався на позначці 15-16 років, але візуально трибуна виглядала солідно: прапори, банери і великий «ліцевік»: «Все найкраще попереду». Після забитого гола стало легше, і «Долгопрудний вже до 60-й хвилині вів з рахунком 3: 0. Багато хто чекав, що Філімонов проведе на полі лише тайм, а потім символічно передасть ворота більш молодому наступнику, як це часто і буває в прощальних матчах, але заслужений ветеран провів на полі всі 90 хвилин, а після свистка до нього збіглася вся команди і почала підкидати У небо.

сльози Романцева

«Настрій сумне, завжди трохи важко на душі, коли такий великий воротар, така велика людина залишає активний спорт. Будемо бажати йому успіхів на новому терені тих же успіхів, що він домігся і на футбольному полі », - зізнався, не стримуючи сльози Олег Романцев.

Крім тренера з колишніх партнерів по «Спартаку» можна було розгледіти: Максима Бузнікіна, Юрія Горчинского, Юрія Ковтуна, Максима Лихачова, Андрія Сметаніна, Костянтина Головський, Дмитра Хлестова.

Текст: Юрій Алеманнію