Росія виграла перший матч ЧС у Пуерто - Ріко. Сергій Моня став найкращим гравцем матчу. - Саратовський баскетбол і його околиці

Сьогодні (28 серпня) розпочався чемпіонат світу з баскетболу. У першому матчі збірна Росії зустрічалася з командою Пуерто - Ріко, що має в своєму складі гравців НБА. Матч був дуже важливим для нашої команди, так як Росія і Пуерто - Ріко входять в число п'яти команд даної групи, що претендують на 4 путівки в плей - офф. У російській команді не зміг вийти на гру Віктор Хряпа, який поки не вилікував забій ноги.
Наша команда нервово розпочала зустріч. В інтерв'ю Гомельському після гри Фрідзон сказав, що гравці нервували так як в збірній Росії ніхто, крім Хряпа, не мав досвіду виступів на світовій першості. Перші 2 хвилини команди не могли вразити кільце.
На 5-ій хвилині гри Моня дальнім кидком вивів нашу команду вперед 7: 4. За хвилину до кінця першої чверті Сергій Моня після передачі Воронцевіча зробив дуже важкий дальній кидок, який виявився точним. Незабаром вже Моня вивів Воронцевіча на точний 2-очковий кидок. Перший період виграли росіяни 14: 8.

Сергій Моня в матчі з Пуерто - Ріко. фото сайту ФІБА .
На 2-ій хвилині другої чверті Моня віддав хорошу передачу під щит Мозгова, яка розрізала оборону пуерторіканців. Мозгов був точний, 18:12. На 7-ій хвилині після пасу Понкрашова чергова треха Мони зробила рахунок 27:23. На 9-ій хвилині передача Понкрашова дозволила Воронову вразити кільце з-за дуги, 32:27. Перша половина гри завершилася з невеликою перевагою росіян 36:34.
На 4-ій хвилині 3-го періоду південноамериканці вигравали 6 очок. В цей час, вчасно точний кидок з-за дуги зробив Моня, скоротивши розрив в рахунку, 39:42. На останній хвилині 3-ої чверті Моня після передачі Фрідзона вивів росіян вперед, 54:53. Однак 3-тя чеверть завершилася 54:55 на користь Пуерто - Ріко.
Всі мала вирішити остання чверть. Вже на першій хвилині Моня знову виводить росіян вперед, 56:55. Далі гра йшла очко в очко до середини періоду, коли рахунок був 61:61. Потім вперед стали йти росіяни. На 8 - го хвилині Росія вигравала 70:61. Наша збірна довела матч до перемоги 75:66.
Сергій Моня рветься до кільця Пуерто - Ріко. фото сайту ФІБА
Потрібно відзначити хорошу гру капітана нашої команди Сергія Моні. Тренер збірної Шакулін сказав, що Моня дуже вдало зіграв в атаці, закинув важливі м'ячі. Крім того, Моня корисно зіграв в обороні, опіка провідних гравців збірної Пуерто - Ріко.
Дуже вдалий матч провів Понкрашов, який добре диригував партнерами і зробив 11 результативних передач.

Моня зіграв 38 хвилин, набрав 16 очок, виграв 7 підбирань, зробив 4 передачі, 1 блок - шот, але отримав 1 фол і совешіл 1 втрату. У Мони з 8 дальніх кидків 4 були точними, з 5 2-очкових 2 були точними.
Воронов зіграв 11 хвилин, набрав 3 очки, виграв 1 підбирання та отримав 1 фол. Воронова 1 раз кинув з-за дуги - точно, але обидва 2-очкових кидка пройшли повз ціль.
У збірної Росії грали Моня - 38 хвилин, Биков - 30, Понкрашов - 29, Фрідзон - 25, Воронцевіч - 24, Мозгов - 20, Каун - 19, Воронов - 11, Колесніков і Хвостов по 2, Жуканенко і Хряпа не грали.
Окуляри набрали Моня - 16, Каун та Мохгов по 13, Понкрашов - 10, Фрідхон - 9, Воронцевіч - 8, Биков і Воронов по 3, Колесніков і Хвостов - 0
Підбирань в нашій команді найбільше у Воронцевіча - 9, передач у Понкрашова - 11.
Девід Блатт сказав після гри: "Це був дуже цікавий матч, який пройшов в дуже напруженій боротьбі. Стартова гра завжди складна психологічно і фізично. Обидві команди грали добре. Збірна Пуерто-Ріко була дуже активною.. Ми знайшли шляхи, щоб виграти. Ми повинні продовжувати грати також і далі. Сергій Моня і Антон Понкрашов були кращими у нас.. Ми перемогли навіть без нашого кращого гравця Віктора Хряпа. Велике спасибі хочу сказати Моне, він справжній капітан, просто немає слів, як я йому вдячний. Відмінно зіграв і Понкрашов, і не те ько в атаці. Зростання Антона нам допоміг, у нас були проблеми із захистом проти великих гравців, тому що Моня грав 4-го номера, а 4-й номер у пуерторіканців - активний Піві. Тому Антон був на майданчику дуже багато і був чудовий. ".
По закінченню зустрічі кращим баскетболістом матчу був визнаний Сергій Моня.
В цей же день Греція виграла у Китаю 89:81, а Туреччина у Кот д'Івуару 86:47.
Лідирують в нашій групі Туреччина, Греція та Росія, які мають по 1 перемозі, 4-6 місця ділять команди Китаю, Пуерто - Ріко і Кот д'Івуару - 0 очок.
Завтра Росія зіграє з господарями командою Туреччини. Зустріч розпочнеться о 10 вечора. Її можна в прямому ефірі подивитися на каналі Спорт Плюс, який є наприклад, в кабельній мережі Каскад. Матч Росія - Пуерто - Ріко також був показаний цим каналом в прямому ефірі.