Тверська команда піднесла сенсацію на Всеросійському фестивалі національних видів спорту

Спортсмени з Тверської області посіли перше місце в командних змаганнях по якутської єдиноборства - мас-рестлінгу.

20 - 24 серпня Сиктивкарі (Республіка Комі) відбувся IV-й Всеросійський фестиваль національних та неолімпійських видів спорту, який проводиться за ініціативою президента РФ. Його головна мета - відродження, збереження і розвиток традиційної культури і національних видів спорту, зміцнення дружніх зв'язків між народами і регіонами Росії, залучення населення до регулярних занять фізичною культурою і спортом.

Фестиваль зібрав понад 500 учасників з 49 регіонів. В рамках спортивної програми відбулися змагання з більярдного спорту, кореш, гирьового спорту, городкового спорту, флорболу, перетягування каната, самбо, шашок, хокею з м'ячем, північному багатоборства, чир спорту і мас-рестлінгу.

Тверську область представляла збірна команда у складі десяти спортсменів (сім чоловіків і три жінки). Наші земляки перевірили свої фізичні сили та інтелектуальні здібності в змаганнях з гирьового спорту, мас-рестлінгу і російських шашок.

Першими в боротьбу вступили гирьовики. Олександр Суворов, Артем Єкімовських, Олександр Кузьмін, Георгій Поляков і Анастасія Вєтрова посіли третє місце в загальнокомандному заліку серед дев'яти регіональних збірних. Вище в підсумковому протоколі піднялися представники Тюменської області і Республіки Комі.

В особистій першості найбільшого успіху домігся Артем Єкімовських, який став срібним призером у ваговій категорії до 68 кг.

У четвер, 23 серпня, завершилися триденні змагання з шашок. Подружжя Марина і Денис Борково з Твері і Павло Чирков з удомля стали срібними призерами командної першості, випередивши вісім регіональних збірних. В особистій першості Денис Борков завоював срібло серед чоловіків. Марина Боркова і Павло Чирков були нагороджені бронзовими медалями.

Завершували спортивну програму фестивалю змагання з мас-рестлінгу. У складі товариський команди виступили, як досвідчені майстри - Роман Калінін з Твері і Тетяна Юришинець, так і новачки в цьому єдиноборстві. Вперше свої сили в якутської боротьбі спробували тверские гирьовики Олександр Суворов, Георгій Поляков, Олександр Кузьмін та Олександра Вєтрова.

Призер міжнародних і всеукраїнських турнірів Роман Калінін підтвердив свою майстерність і здобув впевнену перемогу у ваговій категорії до 125 кг.

Тетяна Юришинець при найсильнішої конкуренції поступилася лише в поєдинку за перше місце і завоювала срібло. Чудовий дебют вийшов у Георгія Полякова, який з першої спроби піднявся на другу сходинку всеросійського п'єдесталу пошани в категорії до 70 кг. Більше того, в загальнокомандному заліку збірна Тверській області змогла випередити родоначальників мас-рестлінгу і сенсаційно посіла перше місце. Трійку лідерів замкнула збірна Костромської області.

Нагородження шашкістів і мас-рестлерів відбулося на барвистій церемонії закриття фестивалю в концертному залі «Ренова». Медалі та грамоти міністерства спорту РФ тверским спортсменам вручили віце-президент комітету національних та неолімпійських видів спорту Микола Зелінський та заступник міністра фізичної культури і спорту Республіки Комі Максим Мартишін.

Додамо, в цілому збірна Тверській області на всеросійському фестивалі національних та неолімпійських видів спорту домоглася чудового результату. 10 спортсменів завоювали 10 нагород: сім - в особистій першості, три - в командному заліку.