11 кращих матчів першого кола РФПЛ

На стику листопада і грудня о чемпіонаті Росії настав екватор - середина турнірного шляху. Перше коло завершився, кожна команда зіграла з кожною, і «Соккер.ру» із задоволенням згадує найяскравіші зустрічі в першій половині сезону РФПЛ.

2 тур: «Локомотив» - «Томь» - 2: 2

Голи: Шкулетіч, 13 (пенальті); Самедов, 33 (пенальті) - Бікфалві, 76; Пугин, 85.

Скільки подій з того часу відбулося в таборі «Локомотива», що навіть не віриться, ніби з моменту зустрічі з «Томью» минуло всього лише чотири місяці. Командою тоді керував ще Ігор Черевченко, який допрацьовував свої останні дні в клубі, як і Ольга Смородська. Матч відбувся в День Залізничника, «Локо» вийшов на гру в ретро-формі і збирався порадувати шанувальників. Голи Шкулетіча і Самедова в першому таймі, здавалося, не залишали «Томі» шансів на позитивний результат, але сибіряки зробили камбек, якого ніхто не чекав.

3 тур: «Зеніт» - «Ростов» - 3: 2

Голи: Жуліано, 49 (пенальті); Езатолахі, 72 (автогол); Джорджевіч, 84 - Полоз, 8, 13.

Вболівальники «Зеніта» впевнені на 100%, що якби Жуліано приєднався до команди на пару тижнів раніше, то пітерці набрали б на чотири очки більше - маються на увазі нульові нічиї з «Локомотивом» і «Уфою» в перших турах, які за помахом бразильця перетворилися б у перемоги. Домашня гра проти «Ростова» почалася для команди Луческу з холодного душу: Дмитро Полоз оформив дубль на швидку руку. Перед перервою сталося видалення Гацкан, а на другий тайм замість Маурісіо вийшов Жуліано і поклав початок камбек «Зеніту», який увінчав переможний гол Джорджевича на 84-й хвилині. Це було дуже гаряче!

Це було дуже гаряче

5 тур: «Краснодар» - «Локомотив» - 1: 2

Голи: Смолов, 48 (пенальті) - Самедов, 41; Хенті, 56 (пенальті)

Довгоочікуване повернення Сьоміна в «Локомотив» ознаменувався яскравою виїзною перемогою над «Краснодаром» в матчі, де суперники розмінювались ударами. Хто б міг подумати, що після такого яскравого старту залізничники під керівництвом Юрія Павловича здуються до стану непоказності? Але той матч на стадіоні «Кубань» вдався: високі швидкості, нетривіальні рішення, обмін «дотепами». Та що там - сам Есекьель Хенті забив переможний м'яч, нехай і з пенальті!

7 тур: «Краснодар» - «Ростов» - 2: 1

Голи: Налдо, 87; Смолов, 90 + 4 (пенальті) - Навас, 10.

«Краснодар" не вперше випробував на «Зеніті» камбек в стилі МЮ-1999 року, в одному з перших матчів під керівництвом Ігоря Шалімова «бики» вже влаштовували переворот в ендшпілі поєдинку. «Ростов» реалізував кутовий в дебюті зустрічі і так довго вів у рахунку, що вже сам повірив у незмінність цифр на табло. Коли Налдо зрівняв шанси під дощем, суперники були близькі до того, щоб погодитися на нічию, проте Лаборде знайшов привід впасти у штрафному майданчику, а Федір Смолов не піддався на хитрощі Джанаева і реалізував пенальті.

8 тур: «Анжи» - «Зеніт» - 2: 2

Голи: Беріша, 28 (пенальті); Болі, 64 - Дзюба, 10, 19.

Рідкість, особливо для нашого чемпіонату, коли явні фаворити дозволяють творити з собою такі речі, але два голи Дзюби в дебюті зустрічі проти «Анжи» розслабили «Зеніт», який поплатився втратою очок напередодні битви зі «Спартаком». Чи не оступися пітерці в Каспійську, могли захопити лідерство. Втім, після того, як «Зеніт» в кубковому матчі програв «Анжи» 0: 4, ця нічия перестала здаватися осічкою.

9 тур: «Зеніт» - «Спартак» - 4: 2

Голи: Крішіто, 20 (пенальті); Дзюба, 34; Вітсель, 61; Жуліано, 87 (пенальті) - Боккетті, 28; Зе Луїш, 37.

Після гри на «Петровському» обговорювали суддівство Сергія Іванова, а футбол відійшов на другий план. Але ж видовище вийшло чудовим! У першому таймі «Спартак» відповідав ударом на удар «Зеніту», після перерви забивали тільки господарі, але хіба у команди Массімо Каррери не було моментів ?! Відкрита результативна гра з масою пам'ятних моментів, красивих комбінацій і здатна викликати емоції, навіть якщо переглянути її яким-небудь зимовим вечором.

12 тур: «Спартак» - ЦСКА - 3: 1

Голи: Глушаков, 19; Зе Луїш, 76, 89 - Страндберг, 82.

Між матчами «Зеніт» - «Спартак» і «Спартак» - ЦСКА в РФПЛ відбулося 19 поєдинків, і тільки в двох з них забивали обидві команди. Це був самий сірий ділянку осені в чемпіонаті Росії, зате Дербі Всієї Русі вдалося. Денис «Це похорон» Глушаков рахунок відкрив після помилки Акінфєєва, ЦСКА робив спроби повернутися в гру, але Зе Луїш, який всі свої м'ячі в цьому сезоні забиває виключно в дотик, виявився продуктивніше Траоре і Страндберг разом узятих.

13 тур: «Уфа» - «Рубін» - 2: 3

Голи: Сисуєв, 45; Стоцький, 49 - Жонатас, 19 (пенальті); Рочіна, 28; Набиуллин, 51.

Тур під знаком «чортової дюжини» - найяскравіший в першому колі. Відразу три поєдинки потрапляють в наш «топ». У матчі проти «Рубіна» у «Уфи» вже на дев'ятій хвилині був вилучений воротар, а до вильоті півгодини гри казанці вели 2: 0. Можна перемикати канал? Ні в якому разі! Дружина Віктора Гончаренко задала перцю «Рубіну», а вже за рахунку 2: 3 Сильвестр Ігбун не реалізував пенальті - могло бути ще цікавіше! У кінцівці зустрічі «Уфа» і зовсім залишилася удев'ятьох, але після такого матчу ніхто не кине камінь в город тих, хто програв.

13 тур: «Терек» - «Зеніт» - 2: 1

Голи: Балай, 34, 38 - Мак, 10.

Кращий матч «Терека» в першому колі і бенефіс Бекім Балая! «Зеніт» приїхав в Грозний з серйозними намірами, що підтвердив швидкий гол Роберта Мака, але ще в першому таймі з інтервалом в чотири хвилини албанський бомбардир «Терека» оформив дубль. Надалі забити могли обидві команди, гра тримала в напрузі до фінального свистка.

13 тур: «Краснодар» - «Оренбург» - 3: 3

Голи: Перейра, 9; Арі, 11; Мартинович, 75 - Бреєв, 16; Полуяхтов, 21, 31.

Перестрілка, видалення, дубль захисника, скандал! Ух, занадто багато для одного матчу. І адже спочатку все йшло до спокійного для «Краснодара» вечора, але «Оренбург» аргументовано заперечував. 2: 0 на користь господарів до 11-й хвилині і три м'ячі гостей в наступні двадцять хвилин. Що це, якщо не фантастика ?! У підсумку «бики» позбулися Ебуе Куассі, який отримав пряму червону картку, Станіслав Кріцюк був замінений по ходу першого тайму, і все-таки Олександр Мартинович врятував «Краснодар» від поразки, але на більше підопічних Шалімова не вистачило, незважаючи на те, що склади зрівнялися. Мегазреліще!

15 тур: «Краснодар» - «Зеніт» - 2: 1

Голи: Ізмайлов, 90 + 2; Окріашвілі, 90 + 4 - Дзюба, 86.

Найбільш часто беруть участь в яскравих матчах команди не підвели в останньому поєдинку першого кола, коли зійшлися на одному полі. Можливо, хвилин 85 зустріч і не запалювала полум'яних емоцій, але кінцівка була варта того , Щоб її дочекатися!

Хто б міг подумати, що після такого яскравого старту залізничники під керівництвом Юрія Павловича здуються до стану непоказності?
У першому таймі «Спартак» відповідав ударом на удар «Зеніту», після перерви забивали тільки господарі, але хіба у команди Массімо Каррери не було моментів ?