"Порту" - "Динамо": Цікаві цифри. Ліга чемпіонів. Груповий турнір. 3 тур

fcdynamo.kiev.ua

«Порту» і «Динамо» продовжують готуватися до найважливішої зустрічі третього туру групового турніру Ліги чемпіонів.

До вашої уваги цікаві цифри і статистику.

Ліга чемпіонів УЄФА: статистика

• Обігравши у другому турі на своєму полі «Парі Сен-Жермен» з рахунком 1: 0, «Порту» вперше з сезону 1999/00 почав групову кампанію з двох перемог.

• «Порту» і «Малага» - єдині команди, поки не пропустили на груповому етапі жодного гола.

• Лучо Гонсалес, який вразив ворота загребського «Динамо» в першому турі (2: 0), забивав голи у всіх восьми розіграшах Ліги чемпіонів, в яких брав участь (п'ять в складі «Порту», ​​три в складі «Олімпіка»).

Новини з міжнародної арени

• Шестеро футболістів «Порту» на минулому тижні відлучали в збірні. Це Моутінью, Мігел Лопес, Сілвестр Варела (Португалія), Джексон Мартінес (Колумбія), Крістіан Атсу (Гана) і Стівен Дефур (Бельгія).

• 16 жовтня Мартінес забив перший гол колумбійців в товариському матчі зі збірною Камеруну - 3: 0.

• 13 жовтня АМСУ вийшов в «основі» збірної Гани в матчі з Малаві. Перемігши з рахунком 1: 0, ганці пройшли до фінального турніру Кубка африканських націй-2013.

• Ельякім Мангаля зіграв в обох стикових матчах чемпіонату Європи серед молоді, за підсумками яких французи поступилися норвежцям.

Різне

• Гол Джеймса Родрігеса в матчі з ПСЖ 3 жовтня став 400-м голом «Порту» в офіційних матчах на стадіоні «Драгау».

• Мартінес забивав в п'яти останніх матчах чемпіонату Португалії, в яких брав участь.

"Динамо Київ

• У другому турі, коли кияни обіграли «Динамо» із Загреба з рахунком 2: 0, Олег Блохін зазначив тренерський дебют в найпрестижнішому єврокубку. Він очолив команду 24 вересня після звільнення Юрія Сьоміна.

• Одинадцять футболістів «Динамо» минулого тижня відлучали в свої збірні. Це Євген Хачеріді, Денис Гармаш, Олег Гусєв, Андрій Ярмоленко, Тарас Михалик, Максим Коваль та Артем Мілевський (Україна), Огнен Вукоєвич, Ніко Кранчар (Хорватія), Мігел Велозу (Португалія) і Адмір Мехмеді (Швейцарія).

Різне

• Через два дні після другого туру Ліги чемпіонів у головного тренера команди Олега Блохіна стався гіпертонічний криз. Він пройшов операцію і вже виписався з лікарні, проте лікарі прописали 59-річному тренеру відпочинок і порадили утриматися від поїздок на гостьові матчі до кінця року.

попередні зустрічі

• Суперники билися на груповому етапі ЛЧ-2008/09, і тоді кожна команда виграла гостьовий матч. У Португалії динамівці перемогли з результатом 1: 0 завдяки точному удару Олександра Алієва на 27-й хвилині. У матчі-відповіді в Києві господарі вийшли вперед після голу Артема Мілевського (21), на що «Порту» відповів влучними пострілами Роланду (69) і Лучо Гонсалеса (90 + 2).

• У матчі на «Драгау» 21 жовтня 2008 років команди грали в таких складах:

«Порту»: Нуну, Бруну Алвеш, Родрігес (Сектіуі 62), Маріано Гонсалес (Томас Коста 68), Роланду, Ліно, Мейрелеш, Сапунару, Лучо, Лісандро, Фернандо (Халк 46).
«Динамо» Київ: Богуш, Бетао, Гіоане (Єременко 60), Вукоєвич, Алієв, Бангура (Мілевський 46), Дьякате, Михалик, Несмачний, Ель-Каддурі, Нінкович (Асатіані 83).

• У домашньому матчі 1/2 фіналу Кубка європейських чемпіонів -1986 / 87 «Порту» обіграв «Динамо» з рахунком 2: 1. В "основі" киян в обох зустрічах з "драконами" тоді з'явився нинішній тренер команди Олег Блохін.

У Португалії в складі господарів відзначилися Паулу Футре і Антоніу Андре, на що динамівці відповіли лише голом Павла Яковенко. До десятій хвилині поєдинку в Києві «Порту» вів з різницею в два м'ячі зусиллями Селсу і Луїса Адріано. Олексій Михайличенко один гол відквитав, але більшого кияни добитися не змогли. У фіналі турніру у Відні «Порту» обіграв «Баварію» і завоював свій перший Кубок чемпіонів.

• На груповому етапі минулої Ліги чемпіонів «Порту» зустрічався з донецьким «Шахтарем», здобувши дві перемоги над гірниками: 2: 1 вдома і 2: 0 в гостях. Всього в восьми матчах з представниками України "дракони" відсвяткували шість перемог при одній нічиїй і одній поразці. Будинки «Порту» виграв тричі при одній поразці.

• У чвертьфіналі Ліги Європи УЄФА-2011/12 «Динамо» за правилом виїзного гола поступилося "Бразі": 1: 1 вдома і 0: 0 в гостях. Всього ж кияни провели 12 матчів з португальськими клубами, в яких виграли тричі при двох нічиїх і семи поразках.

У Португалії динамівці перемогли лише одного разу, один раз зігравши внічию і чотири рази поступившись. Перші чотири поєдинки в Португалії закінчилися для біло-синіх ураженнями при загальній різниці забитих і пропущених м'ячів 2:13. Чорна серія перервалася в жовтні 2008-го в вищезгаданій зустрічі з «Порту».

Історія протистояння

• «Порту» в 17-й раз грає на груповому етапі найпрестижнішого єврокубку. У минулому розіграші турніру "дракони" жодного разу не поступилися вдома: перемога над «Шахтарем» (2: 1), а також нічиї з АПОЕЛом (1: 1) і «Зенітом» (0: 0). Втім, команда все одно фінішувала третьою в групі G.

• «Динамо» в 14-й раз бере участь в Лізі чемпіонів. В останній раз кияни грали на груповому етапі в кампанії 2009/10, коли вони на виїзді поділили очки з «Інтернаціонале» (2: 2) і "Рубіном" (0: 0), а також поступилися «Барселоні» (0: 2) .

• У кваліфікації поточного турніру «Динамо» виграло обидва виїзні матчі, здолавши «Фейєноорд» (1: 0) і менхенгладбахську «Боруссію» (3: 1).

Зв'язки між командами

• Хавбек «Динамо» Мігель Велозу грає за збірну Португалії разом з футболістами «Порту» Жоау Моутінью, Роланду, Мігелем Лопеш і Сілвестре Варела.

• Велозу і Моутінью є випускниками юнацької академії лісабонського «Спортинга», за який вони разом грали протягом декількох сезонів. У складі «левів» Велозу і Моутінью завоювали два Кубки Португалії.

• У період з 2005 по 2008 рік одноклубником Велозу по «Спортингу» був Варела, правда, більшу частину цього часу форвард провів в інших командах на правах оренди.

• Марко Рубен, Лучо Гонcалес і Ніколас Отаменді разом грають за збірну Аргентини.

• Майкон і Дуду в період з 2003 по 2007 рік разом грали за юнацькі команди «Крузейро». Клебер і Леандро Алмейда в 2009-му були одноклубниками по «Мінейро»