З Люксембургом ми часто граємо, але в гостях перемогли тільки раз. Пам'ятаєте той матч і супергол Кутузова?

Треба повторити.

Шанси білорусів поборотися за топ-турнір як ніколи високі. Кваліфікація наближається до кінця, а ми навіть не на останньому місці і навпаки - за крок від лідерства. Спасибі, Ліга націй! Вперед вирвався наковтавшись гормонів росту Люксембург. З ним ми в четвер і граємо. Перемагаємо - і справа практично в капелюсі, продовжимо гонитву за Євро. Але сказати простіше, ніж зробити. Ми зарозуміло зиркаємо на «люксів» з 1995 року, коли доля звела нас вперше. Але з тих пір Білорусь провела п'ять матчів в князівстві, і знаєте, скільки разів перемогла? Один, 11 років тому, але ж ми потім грали ще тричі. І все складалося дуже непросто, особливо для Ігоря Кріушенко.

1995 рік, відбір на Євро-1996 - 0: 0

Перша спроба білорусів пробитися на топ-турнір вийшла суперечливою. Начебто і здолали зіркових голландців, але в той же час не змогли зломити опір мальтійців. Вдома обіграли Люксембург (2: 0), але до виїзного матчу шансів на вихід з групи вже не було, тому багато хто просто вже не грали: Герасимец, Штанюк, Шуканов, Зигмантовіч і багато інших в складі на зустріч були відсутні, зате в ньому були Белькевич , Баранов і Качуро. Проте матч вийшов непростим для білорусів. Господарі більше били по воротах (14 - 9) і в цілому виглядали досить непогано, але перемогти їм так і не вдалося. Після фінального свистка стадіон «Бартель» оцінив старання своїх улюбленців тривалої овацією.

2007 рік, відбір на Євро-2008 - 1: 2

У 2006 році збірну очолив Юрій Пунтус. Тоді метр білоруського тренерського цеху вже зліпив боєздатний БАТЕ, вивів «молодіжку» на чемпіонат Європи і виграв перші нагороди для МТЗ-РІПО. Але в «націоналку» справи не пішли. Восени команда розійшлася миром з албанцями, перемогла словенців і програла голландцям і румунам. Навесні білоруси навідалися в гості до Люксембургу. Матч розпочався досить непогано. На 24-й хвилині рахунок відкрив Калачов, а на 54-й Кутузов красивим ударом в «дев'ятку» (цей м'яч просто чудовий) подвоїв перевагу. Здавалося, все відмінно, але без нервування не обійшлося. Гості притиснулися до своїх воріт і швидко пропустили, а в кінці матчу тільки і займалися тим, що відбивалися. Але в підсумку перемога все-таки залишилася за нами - єдина на даний момент виїзна перемога в Люксембурзі. У тому матчі, до слова, грав Олександр Глєб - 12 років по тому він єдиний може повторити. Ще могли б Калачов і Корніленко, але вони зі збірною закінчили.

2010 рік, відбір на Євро-2012 - 0: 0

Після легендарного голи Кисляка і перемоги на «Стад де Франс» здавалося, що білорусам все дарма - можна займати друге місце в групі і виходити в стикові матчі. Чи не збентежила і домашня нічия з румунами. У Люксембурзі наші грали з бажанням і тиснути господарів, стабільно створюючи моменти. Але потім люксембуржці відсунули гру від своїх воріт - і вся наступальна активність наших зійшла нанівець. Головним героєм другого тайму став Сергій Корніленко. Спочатку після удару форварда м'яч потрапив в штангу, а незабаром він дістав необов'язкову червону картку. Білоруси намагалися атакувати і в меншості, але нестача одного гравця все ж відчувалася. 0: 0 - знову невдача. Бернд Штанге був дуже засмучений.

2014 рік, відбір на Євро-2016 - 1: 1

На той цикл білоруси дивилися з оптимізмом. Нова система гарантувала вихід на Євро двом командам з кожної групи. Кращі серед третіх відправлялися в стикові матчі. Чим не шанс для Білорусі? Так, ладно, Іспанія не береться до уваги, а ось з Україною і Словаччиною можна боротися (ну, ми так думали, що можна, але виявилося, що не дуже).

Починалося все з Люксембургу. Очікування від матчу були найсміливіші. Напередодні білоруси не залишили каменя на камені від Таджикистану в Борисовском спарингу (6: 1). Інтерес до гри, що проходила в день 500-річчя перемоги військ ВКЛ у битві під Оршею, підігрівали і вболівальники. Фанатів приїхало багато, і вони вивісили великий банер з такого приводу. Але футболістам це не допомогло. Люксембуржці провели перший тайм чудово: біля воріт Гутор виникло кілька моментів, які логічно завершилися голом на 42-й хвилині. Після перерви гості прокинулися і почали атакувати. Зусилля білорусів увінчалися м'ячем Драгуна на 78-й хвилині, але перемогу вирвати не вдалося.

Після матчу фанати покликали футболістів до сектору. Підійшли не всі. Сергій Кривець конструктивно поговорив з ультрас і навіть подарував майку одному вболівальнику. А ось Тимофій Калачов не стримався. Як стверджують очевидці, почувши закиди, капітан команди крикнув : «Якого ### [навіщо] приїхали? Сидіть вдома! »

2017 рік, відбір на ЧС-2018 - 1: 0

Кваліфікацію до Чемпіонату світу збірна Білорусі вже провалила і за звичкою намагалася з піднятою головою завершити цикл. А паралельно Ігор Кріушенко будував нову команду. Червнева перемога над болгарами додала оптимізму. До того ж 10 люксембуржців пропускали матч через травми і дискваліфікації. Здавалося, доля благоволить білорусам. Весь перший тайм ми атакували, але явних моментів було мало. Після перерви господарі активізувалися і почали напружувати Чорниця, і незабаром отримали винагороду за активність - на 62-й хвилині відзначився да Мота. До цього свої моменти змарнували Лаптєв і Філіпенко, а після білоруси на гол вже не награли.

В результаті люксембуржці за підсумками кваліфікації навіть нас обігнали, зайнявши передостаннє місце. Кріушенко стоїчно переніс виїзну невдачу, не погодившись з тим, що команда опинилася на дні:

- Зрозуміло, що результат не найприємніший. Мало не катастрофічний. Але таке трапляється. Що завадило домогтися прийнятного результату? Виконавська майстерність. Створили достатньо моментів, проте підвела реалізація, - сказав після поразки тренер.

З тих, хто з нашого боку брав участь в кошмарі річної давнини, знову викликані дев'ять осіб. В принципі, теж можуть повторити, але краще не треба, хлопці.

Відео: «Прессбол» , Sport. Past Perfect .

Але з тих пір Білорусь провела п'ять матчів в князівстві, і знаєте, скільки разів перемогла?