Бути «Манчестер Сіті»

Мануель Пеллегріні освоюється в «Манчестер Сіті» - він запевняє, що може впоратися з тиском і відповідальністю, які ускладнювали життя його попереднику. Але чи розуміє чилійський фахівець всі складнощі, що підстерігають його на шляху? Це не тільки амбітні власники, які очікують, коли їх нечувані інвестиції повернуться у вигляді титулів, примхливі зірки, вболівальники, які симпатизували Манчіні, але і важка карма клубу.

Це не тільки амбітні власники, які очікують, коли їх нечувані інвестиції повернуться у вигляді титулів, примхливі зірки, вболівальники, які симпатизували Манчіні, але і важка карма клубу

Як показує історія, «Сіті» - хрестоматійний невдаха, якому, втім, доля зрідка у вигляді компенсації підкидає несподіваний джек-пот. «Сіті» живе і виступає в образі «драма Куїн», його результати непередбачувані. «Вболівати за« Сіті »небезпечно для вашого здоров'я», - вважали фани клубу пару сезонів тому. Треба сказати, що до покупки «Сіті» Абу Дабі більшість уболівальників (природно, за винятком «Юнайтед») співчувало «городянам»: всім нам траплялося переживати зі своєю командою злети і падіння, але з досвіду епічних провалів з ними ніхто не зрівняється. У народі їх прозвали «Камеді клаб», а прихильники «городян» називають цю особливість синдромом «Типовий Сіті». Багаті власники, топ-гравці, кваліфікований тренер, звичайно, поміняли картину (по крайней мере, про «Камеді клаб» згадують все рідше), але синдром не особливо-то здає позиції. Блог взявся класифікувати основні симптоми.

Американські гірки

Атракціон, який клуб регулярно влаштовує для уболівальників. Стабільність (як говорить народна мудрість, ознака майстерності) - то, ніж команда ніколи не відрізнялася. «Городяни» в будь-які часи і за будь-яких власників могли показати результат гірше очікуваного. Також без видимих ​​причин могли стрибнути вище голови, хоча це траплялося набагато рідше.

Звернемося до історії. Так, на шляху до фіналу Кубка Англії-1926 «Сіті» відвантажив суперникам 31 гол, тобто в середньому шість м'ячів у кожному раунді. Вони впоралися 11: 4 з «Крістал Пелас», 6: 1 з «Клептон Орієнт» та 3: 0 з «Манчестер Юнайтед». Але в фіналі фонтан вичерпався, і «Ман Сіті» понуро програв «Болтону» 0: 1. Приблизно також у команди раптово скінчилися голи і в останньому фіналі Кубка Англії.

Інший приклад: навесні 1989-го за три тури до кінця «Сіті» міг гарантувати собі вихід до першого дивізіону, якщо обігравав «Борнмут» на «Мейн Роуд». Після першого тайму рахунок був 3: 0 на користь «городян». Колишній півзахисник «сітізенз» Пол Лейк, легенда з трагічною долею, в недавно вийшла автобіографії "I'm Not Really Here" згадував, що в перерві, який більше нагадував вечірку, головний тренер Мел Менчін привів в роздягальню особливого гостя - Великого Едді (відомий комік і фан «Сіті»). Той, наслідуючи різним персонажам, провів установку на другий тайм - всім було весело. « матч закінчився з рахунком 3: 3. Типовий Сіті! ». У перший дивізіон вони все ж вийшли, але домоглися цього в останньому турі і за вісім хвилин до фінального свистка. Створити собі труднощі і потім їх героїчно долати - ласкаво просимо в світ «Манчестер Сіті».

Команда зразка сезону 1988/89, наполовину складалася з гравців молодіжної збірної Англії, ймовірно, найбільш повно відповідала визначенню «Типовий Сіті». Комплекс неповноцінності, який заробили тоді фани, дожив до наших днів. «Мені неспокійно, поки ми не ведемо з перевагою в п'ять м'ячів, а у суперника не вилучено двоє. Інакше ні в чому не можна бути впевненим », - доводилося читати таке на форумах« Сіті »зовсім недавно. Вельми символічно, що в наступному сезоні 1989/90 вболівальники «городян» вперше заспівали «Блю Мун» - гімн безвиході і приреченості.

І все ж невдачливому «Сіті» доля часом повертала борги. Як не згадати фінал плей-офф Д-3, куди команду занесло в кінці 90-х: легендарний Пол Диков рятує на 5-й доданій хвилині вже майже програний матч, переводячи його в екстра-тайм, потім «городяни» беруть верх в серії пенальті. І, звичайно, чудову розв'язку позаминулого сезону, коли «Сіті» також у додатковий час вирвав (можна сказати, вкрав у «Юнайтед») свій перший і поки єдиний титул чемпіона Прем'єр-ліги. Історія про те, як команда йшла по тому сезону - окремий дидактичний матеріал.

Головний же подарунок фортуни - це покупка клубу родиною Абу-Дабі, без якої, ймовірно, останній подвиг був би неможливий. А пам'ятаєте, що починалося-то за звичним сценарієм - «Сіті» придбав неправильний шейх, всі рахунки якого були заморожені?

автогол

І все ж на кілька випадків зі щасливим кінцем доводиться маса трагічних. Вірніше трагикомических. Що може бути образливіше, ніж програти матч через автогол? Гірше тільки вилетіти через автогол в нижчу лігу. Подібне трапилося з «Сіті» в 1998-му, коли команда вперше в історії опустилася в третій дивізіон. За тур до кінця у «городян» відбувся будинки матч за шість очок з «КПР»: господарям треба було перемагати, щоб самостійно розпоряджатися своєю долею в останньому турі. Перший гол забив талісман «Сіті» того часу Георгій Кінкладзе, потім через помилки голкіпера гості зрівняв, і тут прийшов час півзахисника оборонного плану Джеймі Поллока - в різкій атаці він перекинув власного воротаря і вивів «КПР» вперед. «Сіті» відігрався, але цього було мало. В останньому матчі «городяни» розірвали «Сток» 5: 2, але їх конкуренти в боротьбі за виживання теж постаралися, так що «Сіті» в компанії з поваленим «Стоком» вирушили в Д-3. Для Кінкладзе, між іншим, це була остання крапля. Шедевральний гол Поллока зібрав на YouTube мільйони переглядів, а вболівальники «КПР» назвали його гравцем сезону.

До речі, двома роками раніше автогол Стіва Ломас не дозволив «городянам» здобути необхідну для порятунку перемогу над «Ліверпулем». Справа була в останньому турі прем'єр-ліги сезону 1995-96.

Манчестер Юнайтед

Що може бути сумніше, ніж існувати по сусідству з одним із самих іменитих клубів Англії? Гірше тільки допомогти цьому сусідові виграти перший трофей. Тієї історії вже більше ста років. У сезоні 1904/05 «Ман Сіті» вперше претендував на чемпіонський титул. В останньому матчі «городяни» програли «Астон Віллі», чемпіонство потрапило до «Ньюкаслу», але на перший план вийшов корупційний скандал. Капітан «Вілли» Алек Лейк повідав, що зірка «Сіті» Біллі Мередіт пропонував йому програти матч за десять фунтів. Мередита дискваліфікували на рік, клуб не платив йому, і в помсту гравець розповів, що «Сіті» порушує правило про стелю зарплат (в той час клуби не мали права платити футболістам понад 4 фунтів в тиждень). Хоча більшість команд ліги нелегально приплачували гравцям, крайнім виявився «Манчестер Сіті». Клуб піддали великим штрафам, тренера дискваліфікували довічно, і до початку 1907 го «городянам» довелося розпродавати перспективну молоду команду. Кращих гравців, включаючи «валлійського чарівника» Мередита, отримав «Манчестер Юнайтед», який завоював перший чемпіонський титул в наступному сезоні

Фергітайм

Що може бути гірше поразки в дербі? Гірше тільки програти в доданий час. А ще гірше зробити це тричі в сезоні. У 2009/10 «Сіті» тричі поступився «Юнайтед» - два рази в чемпіонаті і в півфіналі Кубка Ліги, і кожен раз переможний гол «червоних дияволів» траплявся після 90-ї хвилини. Найбільш прикрим був вересневий матч на «Олд Траффорд», коли Майкл Оуен забив переможний гол на шостий з семи щедро доданих Мартіном Аткінсоном хвилин. «Сіті» програв 3: 4, а в народ пішло відомий вислів «фергітайм».

«Сіті» програв 3: 4, а в народ пішло відомий вислів «фергітайм»

Крім того, в кінці сезону «Сіті» упустив квиток в Лігу чемпіонів в очній зустрічі з «Тоттенхемом», але на це вже дрібниці

перегравання

Що може бути більш прикро, ніж перегравати матч, в якому ведеш з великим рахунком? Гірше тільки поступитися в переграванні? Виявляється, буває гірше. В принципі, «Сіті» перегравав матчі дев'ятнадцять разів в історії, причому, як правило, на момент зупинки мав перевагу. Особливо невдало вийшло в 4-му раунді Кубка Англії-1961 коли зустріч з «Лутон» була перервана за рахунку 6: 2 на користь «Сіті» (поле через дощ нагадувало невелике озеро, якщо вірити репортажу того часу), а в перегравання «городяни» продули 1: 3. Сквернее всіх відчував себе Денніс Лоу, який забив шість (!) Голів в першому матчі.

) Голів в першому матчі

«Не кожен день трапляється забити шість м'ячів, - журився згодом легендарний футболіст« Сіті »і« Юнайтед ». - Мені такого більше ніколи не вдавалося, максимум, я забивав чотири. Найсмішніше, що коли ми перегравали матч, поле було ще гірше ». Лоу відзначився і в переграванні, але це не сильно допомогло.

Різниця та інші дрібниці

У 1939-му «Сіті» для повернення у вищий дивізіон не вистачило зовсім трохи. Питання, як завжди, вирішувалося в останній грі сезону. «Городяни» зі свого боку зробили все можливе, обігравши «Бредфорд» 8: 0. Однак матч їх конкурента «Портсмута» почався на 15 хвилин пізніше, так що коли «Сіті» закінчив, суперники знали, який рахунок їм потрібен. Тоді в якості додаткового критерію при визначенні місця в таблиці рахували не різницю голів, а співвідношення забитих до пропущених. У підсумку «Сіті» поступився «Портсмуту» всього шість тисячних (1,776 проти 1,770).

До речі, за рік до цього «Сіті» примудрився вилетіти з вищого дивізіону в ранзі чинного чемпіона. Досягнення унікальне, і обставини були винятковими - «Сіті» при цьому ще й забив більше всіх в чемпіонаті, і єдиний в історії пішов на зниження з позитивною різницею забитих і пропущених голів (80-77).

пенальті

Природно, що у такий нещасної команди особливі відносини з пенальті. Напевно, найбільш пам'ятним епізодом став незабитий одинадцятиметровий Роббі Фаулера на останній хвилині сезону 2004/05. Він коштував «Сіті» місця в Кубку УЄФА, на ті часи для клубу це було як фінал Ліги чемпіонів сьогодні.

Трьома роками раніше в «Сіті» завершував ігрову кар'єру Стюарт Пірс. В останньому матчі він мріяв забити свій 100-й гол, і «городяни» як на замовлення заробили пенальті в компенсований час. Навіть воротар суперника був не проти, щоб Пірс забив, він навіть не збирався стрибати. Але Псих, звичайно, не потрапив в створ. Втім, напевно, справа в кармі самого Пірса.

До речі, в тому самому 1926 році, з якого ми почали, «Сіті» не тільки програв фінал Кубка Англії, але і вилетів з першого дивізіону. Вони поступилися в останній грі «Ньюкаслу» 3: 2 і по ходу не забили одинадцятиметровий.

Blue Moon

Blue Moon

В кінці 80-х - темні часи для всього англійського футболу - фани доповнили ауру клубу красивим сумним гімном. Ліричний герой " Blue moon "Самотній і зневірився навіть мріяти. Голубая луна, до якої звертається наратор, символізує найменші шанси, адже ідіома "once in a blue moon" означає «дуже рідко», «вряди-годи». "Blue Moon" по духу бездоганно підходить «Сіті» (точно так само, як фантастично резонують зі своїми командами "You'll Never Walk Alone" і "I'm forever blowing bubbles", я навіть не сумніваюся, що гімни, які вибирають вболівальники, в деякому роді визначають долю клубу).

Проте, фани «Сіті» сподіваються, що Пеллегріні зможе перемогти синдром.

Але чи розуміє чилійський фахівець всі складнощі, що підстерігають його на шляху?
А пам'ятаєте, що починалося-то за звичним сценарієм - «Сіті» придбав неправильний шейх, всі рахунки якого були заморожені?
Що може бути образливіше, ніж програти матч через автогол?
Гірше тільки поступитися в переграванні?