біографія

Грін починав свою хокейну кар'єру в Калгарі, граючи за юніорську команду "Саскатун Блейдз" в Західній хокейній лізі протягом п'яти повних сезонів. За свій останній в цій команді сезон 2003-04 він набрав 39 очок і забив 14 голів. Грін починав свою хокейну кар'єру в Калгарі, граючи за юніорську команду Саскатун Блейдз в Західній хокейній лізі протягом п'яти повних сезонів

Майк Грін фотографія

Клубна кар'єра

Грін був обраний «Вашингтон Кепіталз» на драфті НХЛ 2004 року в 1 раунді під загальним 29-м номером.

Сезон 2005-06 він відіграв за фарм-клуб "Херші Беарс" з Американської хокейної ліги (АХЛ), час від часу залучаючись для матчів за "Кепіталз". 3 лютого 2006 Майк забив свій перший гол в НХЛ в ворота Еда Бельфора з "Торонто Мейпл Ліфс". У 22 іграх за "Вашингтон Кепіталз" в тому сезоні він заробив 3 очки.

У наступному сезоні Грін взяв участь у Матчі молодих зірок НХЛ, граючи за Східну конференцію. У цьому матчі він зробив 3 гольові передачі, незважаючи на забій ноги.

Чи не зігравши 25 ігор в минулому сезоні, щоб кваліфікуватися як новачок, Грін зробив це в сезоні 2006-07. Він завершив свій другий сезон за "Вашингтон Кепіталз" з 12 очками в 70 іграх і в той же час провів 12 матчів за "Херші Беарс" в АХЛ.

У сезоні 2007-08 Майк Грін став атакуючим захисником молодого і талановитого ланки "Вашингтон Кепіталз", яке включало форвардів Олександра Овечкіна, Олександра Сьоміна і Нікласа Бекстрёма. Хокеїст отримав прізвисько "Game Over", яке з'явилося завдяки радіодиктора Джо Бенінаті, коли в одному з матчів Майк забив переможну шайбу на останніх хвилинах третього періоду в овер-таймі. З тих пір голи на останніх хвилинах третього періоду і в овер-таймах стали для Гріна звичайним явищем.

Сезон він закінчив з 56 очками і 18 забитими шайбами, 4 з яких виявилися вирішальними.

У тому сезоні "Кепіталз" вперше з 2003 року вийшли в плей-офф. 11 квітня 2008 року на своїй першій в кар'єрі грі плей-офф в НХЛ проти "Філадельфія Флайєрс" Грін зрівняв рахунок, забивши на початку третього періоду дві шайби - 4: 4. Відомий своїм дуже потужним клацанням, Грін завдав удар від синьої лінії по шайбі, яка припала в захисну "черепашку" форварда "Філадельфія Флайєрс" Патріка Торес. "Постріл" виявився настільки сильним, що навіть захисна амуніція не врятувала норвезького форварда: удар зламав "черепашку" і майже розірвав яєчко. У тому епізоді судді не зупинили гру, і через кілька секунд Грін зрівняв рахунок в матчі. Після гри Майк відвідував Патріка з лікарні. У третій грі серії, 15 квітня, Грін зробив "хет-трик Горді Хоу" (гол, передача і бійка), але "Кепіталз" програли - 3: 6. Після сьомої гри "Вашингтон Кепіталз" вибули з плей-офф.

За підсумками сезону Грін увійшов в команду Всіх зірок НХЛ разом з одноклубником Олександром Овечкіним. В кінці року Майк підписав з "Кепіталз" чотирирічний контракт на суму $ 5,25 млн.

14 лютого 2009 року хокеїст встановив рекорд для захисників, вразивши ворота суперника в восьми іграх поспіль. Попередній рекорд - 7 ігор поспіль з забитими шайбами ​​- належав захисникові «Бостон Брюїнз» Майклу О'Коннелл і був встановлений в сезоні 83/84.

Сезон 2009-10 Грін завершив з найвищим показником в своїй кар'єрі - 76 очок. Протягом наступних двох сезонів він пропустив безліч ігор через травми.

16 липня 2012 Майк підписав з "Кепіталз" новий трирічний контракт на суму $ 18,25 млн.

За підсумками сезону 2012-13 Майк Грін став самим "забиває" захисником НХЛ - 12 шайб.

У січні 2014 Майк Грін, який оформив дубль в матчі з «Баффало Сейбрз», закинув свою 100-ту шайбу в НХЛ. Останні чотири матчі команди в регулярному чемпіонаті НХЛ захисник пропустив через перелом ребра.

Грін є 5-м бомбардиром-захисником в історії «Вашингтон Кепіталз».

За регулярний сезон 2014-15 хокеїст набрав 45 (10 + 35) очок в 72 іграх.

Після закінчення сезону 2014-15 «Вашингтон Кепіталз» не став продовжувати контракт з канадським захисником, в результаті чого Майк Грін став необмеженим вільним агентом. У день відкриття ринку вільних агентів 1 липня 2015 року канадець уклав угоду з клубом НХЛ «Детройт Ред Вінгс» терміном на 3 роки і вартістю $ 18 млн.

Міжнародна кар'єра

Грін дебютував у складі збірної Канади на Чемпіонаті світу 2008. Він заробив 12 очок у 8 іграх і разом зі збірною завоював срібну медаль чемпіонату, поступившись збірній Росії в овер-таймі. Включений до символічної збірної турніру.

У сезоні 2013-14 його показники гри знизилися, і Майк не потрапив в заявку збірної Канади на Олімпійські ігри в Сочі 2014 року.

досягнення

Учасник матчу молодих зірок НХЛ (2007).

14 лютого 2009 року встановив рекорд для захисників, вразивши ворота суперника в восьми іграх поспіль.

Двічі був номінований на приз "Джеймс Норріс Трофі".