5. Молоді отримали свій айс-тайм
  6. Гра без воротарів
  7. Довідка

Казанці перемагають нижегородське «Торпедо» за явною перевагою

У першому матчі «барсів» в 2018 році Зінетулой Білялетдінов вирішив піти на помітну перекроювання складу. Що послужило причиною - не самі надихаючі останні результати або планова ротація, невідомо, але «хід конем» явно вдався. «Барси» розірвали (7: 3) ніжегородцев і повернули собі першу позицію в Східній конференції. Неоднозначний дебют Олександра Бурмістрова в казанської команді, екс- «барси» - «невидимки» в «Торпедо», ефектний Микита Язьков і матч «без воротарів» - про це та багато іншого в матеріалі «Реального часу».

Втратили лідерство у справі

Втрата «Ак Барсом» лідерства в своїй конференції вийшла, як ми вже писали , Неприємним «подарунком» для казанських уболівальників на Новий рік, але, лукавити не будемо, повною несподіванкою не стала. У тому числі і для самих шанувальників «барсів». Хіба що наставник «Автомобіліста» Володимир Крикунов постфактум зізнавався, що такого сюрпризу від казанців не очікував.

Нестабільність в їхній грі намітилася ще з початку грудня - за цей час в десяти іграх «барси» поступилися шість разів. Чи був це плановий спад, сказати важко. Плей-офф ще навіть не маячить десь далеко (попереду січневі гри і Олімпіада). Та й від номінального лідерства на Сході, незважаючи на дозвільні розмови про нібито нелюбов Білялетдінова до виходу в плей-офф з першого місця, ніхто в Казані по своїй волі відмовлятися не став.

Проблеми в атаці переслідують команду незалежно від кількості придбаних нападників. А відчуття натужно, з якої «Ак Барсу» вдавалося «видавлювати» з себе голи, не покидало уболівальників весь грудень. Благо Джастін Азеведо відновився, та заграв який нещодавно повернувся Данис Заріпов. У татарстанських дербі Зінетулой Білялетдінов і зовсім поступився в тренерську дуель Андрію Назарову, перекрили будь-яким спробам закинути більше однієї шайби в ворота своєї команди. У дербі ж з «Салават» казанці вимучили дві шайби, чого вистачило для не надто «глядабельних» перемоги.

Бажанням робити результат з ходу Бурма, здається, особливо не горить. фото ak-bars.ru

Камбек Бурмістрова - посилення перед плей-офф? Не факт

Чи варто з урахуванням всього цього радіти поверненню в команду Олександра Бурмістрова? Особливих причин для цього немає. Бажанням робити результат з ходу Бурма, здається, особливо не горить. Навіть на ранковій розкочування перед вчорашньою грою центральний нападаючий радістю від повернення в КХЛ не світився, відповідаючи на питання клубного телебачення загальними словами типу: «кожен раз ти міркуєш, куди здійснювати наступний крок в кар'єрі» і «буду намагатися, щоб залишитися надовго».

Зрозуміти Олександра, з одного боку, можна. Ще пару тижнів тому ти виходив на лід заповнених під зав'язку двадцятитисячний арен в Сан-Хосе і Монреалі, а сьогодні ти присутній на розкочування в палаці спорту «Нагорний», що нагадує казанський «Спорт Сараї» з далекого минулого «Ак Барса». Щоб звикнути до такого «наступного кроку в кар'єрі» потрібно трохи більше, ніж пара днів.

Констатуємо, що Бурмістров сам не зумів закріпитися в НХЛ (причому не вперше) і повернення в «лігу пенсіонерів» (за його ж твердженням) посприяв особисто своєю грою за океаном. Так що особисті амбіції Олександру варто залишити в стороні і викладатися на будь-яких аренах КХЛ. Почав Бурмістров в «Ак Барсі» лише з четвертого ланки, зігравши з Глінкіна і Глуховим.

Для недавно «вигнаного» Степана Захарчука матч проти колишньої команди став першим в формі «Торпедо». фото hctorpedo.ru

«Армія відплати» в Нижньому

Азеведо і Ткачов отримали в своє ланка відновився Іржі Сікача. А ось Роб Клінкхаммер, який тільки-тільки почав забивати, з якоїсь причини став «жертвою ротації», не потрапивши в заявку на матч. З огляду на, що канадець забив 4 шайби в 5 останніх матчах, таке рішення виглядає несподіваним.

У «Торпедо» до третього очного протистояння з Казанцев зібралася своя мініатюрна «армія відплати». І якщо голкіпер Станіслав Галімов, якого випровадили з «Ак Барса» після непоганого сезону, вже доводив свій клас, то для недавно «вигнаного» Степана Захарчука матч проти колишньої команди став першим в формі «Торпедо».

Постноворічний безладний хокей в справі

Некваплива манера гри давала зрозуміти, що хокей буде «післясвяткові» і іскор на льоду чекати не варто. Але цей же факт залишав місце не самому сконцентрованому на обороні хокею. І перший же період подарував уболівальникам цілу серію вилучень, якими команди користувалися із завидною відсотком реалізації.

При першому ж штраф у ніжегородцев Микита Язьков, вже привчив нас до своїх ефектним голам, на цей раз зіграв не менш видовищно, але вже в якості асистента. Нападник на швидкості отримав шайбу на своїй половині льоду, прорвався до воріт крізь щільний лад захисників, прострілив, і Володимир Ткачов відкрив рахунок - 0: 1.

Незабаром, знову при грі в більшості за порушення чисельного складу у ніжегородцев, шайбу в схожій ситуації підхопив Іржі Сікач, але зважився на кидок сам і рахунок подвоїв - 0: 2. Не сказати, щоб Станіслав Галімов в цій грі вражав своєю реакцією. У казанському поєдинку він виглядав куди впевненіше.

Бурмістров увійшов в гру без розкачки. Білл випускав його і в більшості, і в меншості. фото hctorpedo.ru

Вже у повторній спробі реалізувати більшість торпедовци свій гол теж створили. Це Єгор Дугін в швидкій атаці на швидкості отримав шайбу на синій лінії і, не ставши сильно зближуватися з Гаріпова, просто «стрельнув» в дальній кут. В черговий раз варто визнати, що воротар казанців пропустив «свою» шайбу - 1: 2.

Бурмістров, між тим, увійшов в гру без розкачки. Білл випускав його і в більшості, і в меншості. Виходило зі змінним успіхом. Під кінець періоду Бурма перестарався і пішов на 10 хвилин (2 + 10) за удар в голову суперника, залишивши команду грати з трьома «центрами» на добру половину другого періоду.

Молоді отримали свій айс-тайм

Перетерпівши меншість, казанці в першій же атаці «вистрілили» голом Атте Охтамаа. Наставник господарів Петеріс Скудра тут же посадив Галімова на лавку, випустивши в рамку Івана Лісутіна. Але який сенс, якщо з шайбою прямо перед воротами несподівано виявляється Микита Язьков, який не "довбає» прямолінійно по воротах, а вичікувальним рухом садить свіжого воротаря на лід, об'їжджає його і тільки тоді кладе снаряд в напівпорожні ворота - 1: 4. Язьков своїм традиціям не зраджує - якщо закидає, то тільки ефектно. Ще через три хвилини добив Лісутіна Антон Глинкин, у швидкій контратаці отримав шайбу в лівому колі і з гострого кута зробив рахунок 1: 5. Ну а зрівняв «антістатістіку» Галімова і Лісутіна Володимир Ткачов, який був швидше за всіх на добиванні після щільного клацання від синьої лінії у виконанні Маркова - 1: 6.

Поки Бурмістров відсиджувався в штраф-боксі, на льоду з'являвся Владислав Кара. Періодично айс-тайм отримував і Тимур Фаткуллин. Так що молоді «барси» теж отримали ігровий час. А у нижегородського «Торпедо» на льоду не було чи не всієї команди. Про те, щоб Нижній нав'язав хоча б подобу боротьби, годі й говорити, не кажучи вже про повернення в гру.

Про те, щоб Нижній нав'язав хоча б подобу боротьби, годі й говорити, не кажучи вже про повернення в гру

В епізоді з шайбою Івана Захарчука Гарипов знову зреагував на кидок форварда господарів з явним запізненням. фото hctorpedo.ru

Гра без воротарів

Втім, Емілю Гаріпова це не завадило пропустити в двох атаках, які видавили з себе ніжегородци в заключному періоді. Чесно кажучи, не зовсім ясно, для чого саме в цей день 77-й номер знаходився в воротах. Якщо в моменті з голом Столярова виявилися «хороші» і захисники, що пустили його до воріт, то в епізоді з шайбою Івана Захарчука Гарипов знову зреагував на кидок форварда господарів з явним запізненням. За весь матч казанський голкіпер не виручив ні в одному з трьох небезпечних моментів «Торпедо». Може, вирішив не відставати від своїх нижегородських візаві і свого партнера по воротарському цеху «Ак Барса» Шариченкова, який провалив свій матч в останній грі минулого року.

Добре хоч останнє слово залишилося за «Ак Барсом» - завдяки точному клацанню Василя Токранова від синьої лінії, який реалізував більшість і заспокоїти обидві команди до фінальної сирени, - 3: 7.

Відеоогляд матчу. джерело: khl.ru