«Зеніт» забив «Осер» гол

Форвард «Зеніта» Олександр Кержаков забив єдиний гол у ворота «Осер». Фото: Kirill KUDRYAVTSEV / Epsilon / Getty Images «Зеніт» із Санкт-Петербурга забив гол французькому «Осер» в заключному відбірному матчі футбольної Ліги чемпіонів УЄФА, що відбувся 17 серпня. Гол на третій хвилині зустрічі забив пітерський форвард Олександр Кержаков.

Заключний відбірковий матч футбольної Ліги чемпіонів УЄФА стартував у Санкт-Петербурзі. Єдиний гол в ворота «Осер», забитий ударом головою Олександром Кержакова, був вирішальним для перемоги «Зеніту».

Склад команд:

«Зеніт»: Малафєєв, Анюков, Бруну Алвеш, Ломбертс, Лазович, Данні, Кержаков, Губочан, Широков, Семак, Денисов.

«Осер»: Сорен, Ангбар, Гріхтінг, Кулібалі, Ле Таллек, Бірса, Міньо, Ольеч, Педретті, Елен, Ндінга.

футбольний коментатор Сурен МАНУКЯН розповідає про матч:

«Втім, почався матч для гостей, так би мовити, гірше нікуди. Вже на 3-ій хвилині Олександр Кержаков ударом головою замкнув навіс Данко Лазович з лівого флангу, відправивши м'яч точно в дальній кут. Варто відзначити, що в даному епізоді невдало діяли центральні захисники, які, розгубившись, позиційно помилилися.

Домігшись успіху, господарі поля спробували подвоїти свою перевагу, але дружина Фернандеса, налагодивши гру в обороні, не дозволила пітерцям розгорнути атаки. Більш того, бургундці незабаром стали самі загрожувати ворота В'ячеслава Малофєєва, відповідаючи гострими контрвипадами, один з яких міг завершитися голом. Антоні Ле Таллек скористався подачею з кутового, виконаного Бенуа Педретті, і пробив головою, проте йому не вистачило трохи точності.

Через п'ять хвилин лідер чемпіонату Росії провів красиву атаку, в результаті якої Данні увірвався в штрафний майданчик "Осера", отримав передачу від Олександра Кержакова і прострілив на Данко Лазович, але захисник французької команди не без зусиль випередив сербського легіонера.

На кінець півгодини гри підопічні Лучано Спаллетті упустили ще один гольовий момент: Олександр Анюков навісив з правого флангу, Олів'є Сорен не дотягнувся до м'яча, і "плямистий" прилетів до Роману Широкова, але захисник збірної Росії послав снаряд вище поперечини. Минуло ще кілька хвилин, як Кержаков потужно вистрілив зі штрафного, але голкіпер гостей продемонстрував свою реакцію, перевівши м'яч на кутовий.

У кінцівці першого тайму бургундці помітно активізувалися і цілком могли відновити рівновагу. Спершу Ле Таллек непогано пробив, але Малафєєв виявився напоготові, а домагатися Вальтер Бірша не потрапив в створ воріт. Потім Іренеуш Єлень скористався неузгодженістю Широкова і Ігоря Денисова і зробив передачу Деннису Оліеку, який увірвався в штрафну і пробив у поперечину. Ну а останнім упустив шанс відзначитися Єлень, після пострілу якого м'яч пролетів поруч зі штангою.

Дебют другої половини зустрічі також залишився за питерцами, і вже на перших секундах вони могли подвоїти свою перевагу, коли Данні видав відмінний пас на Широкова, але той з вигідної позиції не зумів переграти Сорена. Випад у бронзового призера чемпіонату Франції був не менше гострим. Педретті ювелірної передачею вивів Єленя тет-а-тет з Малафєєвим, однак поляк, перекидаючи м'яч через голкіпера "Зеніта", не потрапив в створ воріт. Трохи згодом, Іренеуш з Бенуа розіграли ще одну комбінацію, в результаті якої Єлень, підігравши собі п'ятою, пробив з гострого кута в ближній, але воротар господарів поля в цей день був непробивний.

Наставник пітерців, щоб посилити атаку, кинув в бій спершу Соболч Хусті замість втомленого Лазовича, а потім і Олександра Бухарова, який замінив героя зустрічі - Кержакова. Дружині Спаллетті вдалося відсунути гру від своїх воріт і навіть заволодіти територіальною перевагою, але вдруге засмутити Сорена вона не змогла. Втім, і моментів біля неї було небагато. Хіба що небезпечні штрафні у виконанні Хусті і Бруну Алвеша, але обидва свої шанси запороли.

У підсумку, "Зеніт" переміг "Осер" зі скромним рахунком - 1: 0, який, правда, не гарантує йому легке життя в столиці Бургундії. Та й суперник показав, що не має наміру легко здаватися на милість пітерцям. Відповідний же матч пройде 25-го серпня в Осері, на стадіоні "Аббе Дешам".