Йоханнес клеб - як молодий норвежець переміг на Олімпіаді-2018

Йоханнес Хесфлот клеб мчить до медалі. фото AFP

Як юний, за мірками лижних гонок, клеб зробив всіх в спринті на Олімпіаді https://cdn.segodnya.ua/img/article/11139/4_main_new.1518533541.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/ 11139 / 4_tn.1518533541.jpg 2018-02-13T16: 52: 17 + 02: 00 Новини Норвежець Йоханнес клеб став наймолодшим олімпійським чемпіоном в історії лижних гонок

Олімпіада "стала на хід". Кожен миє золото на своїй ділянці, який встиг застовпити. Голландці, ясна річ, в ковзанах (там Не зближайся), німці (після того, як пролетів повз медалі Лох) сіли все ж в свої сани, американці з канадцями підгортають хафпайп і могул, шведки серйозно запанували в жіночих лижах, ну, а всюдисущі зазвичай норвежці поки непереможні тільки в лижах чоловічих.

У мене залишилося відчуття недомовленості від репортажу про чоловічому скіатлоне . Ну добре, все це зрозуміло: геніальний маневр тренерів, витягнуте з рукава Крюгер, могутній Мартін Йонсруд Сунбю, весь п'єдестал ... Ну, а клеб, хвалений клеб, він-то где? Що з ним?

Що ж, сьогодні рум'яний (на такому-то морозі) норвезький ведмідь (знаю, що не буває рум'яних ведмедів, відчепіться!) Показав свою силу. У своїй коронній дисципліні - спринті - він показав те і так, як показує вже півтора року.

Спринт, якщо хто не знає, - це коротенька (1.4 км у чоловіків, 1.2 у жінок) кваліфікація, коли кожен (з роздільного, звичайно, старту) біжить з усієї сили (найсильніші, звичайно, сили приберігають). 30 кращих відбираються в плей-офф, і там вже починається безпосередня боротьба. 5 забігів по 6 чоловік, перші двоє з кожного відбираються в півфінал, ще двоє - за кращим часом. Ці 12 діляться на два півфінали, там те ж саме: 2, 2 і ще два. Ці шестеро - фіналісти, розігрують медалі.

В принципі цей вид допускає масу тактичної боротьби - все ті ж самі "сів на хвіст", "вискочив на фініші" і так далі. Але - не в тому випадку, коли тебе звуть Юханнес Хосфлет клеб. Тут інша тактика, досить проста: розбігся, і в середині дистанції, бажано в гірку, включив "молотарку". І, власне, все.

Якщо хтось самогубець - можна спробувати погнатися, якщо розумний і мудрий - борись за друге місце. Знаменитий чемпіон, італієць Пеллегріно, потрапивши з клеб в один забіг, обрав третій шлях: оскільки молодий норвежець "на повну" ще не рубав, він на його плечах, не намагаючись обганяти, в'їхав в двійку (пам'ятаєте - в наступне коло виходять двоє). Коли ж вони зустрілися в фіналі, і Юханнес показав, що він насправді може, мудрий Пеллегріно за ним не ув'язався, а сів на хвіст молодому росіянину Большунова, якого на фініші обіграв, встигнувши виставити вперед лижу - як десятки разів до того на різних фінішах.

І перше, що зробив вихований і доброзичливий італієць - привітав нового чемпіона. Наймолодшого чемпіона в історії лижного спорту. Спорт цей серйозний, для дорослих чоловіків. За його мірками клеб, якому в жовтні виповнилося 21 - молодик. До нього наймолодшим був великий Гунде Сван. Що потім зробив той швед, всі знають (ну добре, добре, нагадаю: чотириразовий олімпійський чемпіон, семиразовий чемпіон світу, ну і п'ять кубків світу на додачу). Що попереду в цього норвежця - залежить тільки від нього. Sky is the limit. Підозрюю, що навіть до кінця цієї Олімпіади йому буде що показати і Свану, і Нуртугу.