Баскетбол. В Одесі провели Меморіал Едуарда Станкевича

5-го травня в Одеській національній академії зв'язку пройшла матчева зустріч збірних команд студентів і випускників вищого навчального закладу, яка була присвячена пам'яті Едуарда Станкевича.

Едуард Павлович був багаторічним завідувачем кафедри фізичного виховання в академії зв'язку, сам грав у баскетбол в минулому за команди «Пєдін» і «Буревісник», був арбітром національної категорії. Матчева зустріч, яка також була присвячена 69-річчю заснування кафедри фізичного виховання, була організована керівництвом академії зв'язку та Одеською обласною федерацією баскетболу. На церемонії відкриття Меморіалу Станкевича до учасників матчу звернувся ректор Одеської національної академії зв'язку - Петро Воробієнко.

Після того, як всі присутні вшанували пам'ять Едуарда Станкевича хвилиною мовчання, команди почали останні приготування до зустрічі. На цій грі були присутні син Едуарда Станкевича - Олег, і його онук, вихованець СДЮСШОР імені Бориса Литвака - Данило. Саме Данило Станкевич і провів перше вкидання м'яча в цьому матчі, і гра почалася.

Діями збірної студентів керувала тренер кафедри фізичного виховання академії зв'язку. ветеран одеського баскетболу - Поліна Шандінцева. Тренером випускників на цій грі виступила відомий одеський тренер з СДЮСШОР імені Бориса Литвака - Людмила Іус, до слова також випускниця академії зв'язку.

Боротьба з самого початку пішла дуже завзята і цілком рівна. Цікаво відзначити, що до кінця другої чверті за збірну студентів вийшла грати дівоча п'ятірка. Рахунок розвивався зі змінним успіхом, і справа цілком могло дійти до овертайму. Втім, на останній секунді четвертої чверті за нічийного рахунку студенти отримали право на пробиття двох штрафних кидків, один з яких реалізували. Таким чином, гра завершилася перемогою студентів над випускниками з рахунком 46:45.

Після закінчення гри на церемонії нагородження до учасників і організаторів матчу звернувся син Едуарда Станкевича - Олег Станкевич. Першими в цей день були відзначені переможці першості Академії зв'язку з баскетболу. Завідувач кафедри фізичного виховання Сергій Галюза вручив грамоти командам призерам, і відзначив кращих гравців. Участь у нагородженні збірних студентів і випускників взяли син Едуарда Станкевича - Олег, і відповідальний секретар Одеської обласної федерації баскетболу - Оксана Ягодзинського. Кубок за перемогу в меморіалі Станкевича отримала збірна студентів, за друге місце - збірна випускників. Кращим гравцем студентської збірної і всього матчу в цілому був визнаний Микита Каркіщенко, кращим гравцем команди випускників став Дмитро Хміль. Всі учасники зустрічі отримали пам'ятні подарунки, а на завершення організатори матчевої зустрічі, гравці обох команд і родичі Едуарда Павловича сфотографувалися на пам'ять про перший меморіалі Едуарда Станкевича, який, як ми твердо віримо, обов'язково стане традиційним і займе гідне місце в одеському баскетбольному календарі.