Хокей: молодіжна збірна Росії здобула другу перемогу на чемпіонаті світу

29 грудня 2011 12:00 29 грудня 2011 12:00   Збірна Росії з хокею здобула перемогу над командою Словаччини в другому матчі на чемпіонаті світу серед молодіжних команд, який проходить в Канаді, повідомляє   РІА Новини

Збірна Росії з хокею здобула перемогу над командою Словаччини в другому матчі на чемпіонаті світу серед молодіжних команд, який проходить в Канаді, повідомляє РІА Новини .

Зустріч, що пройшла в Калгарі, закінчилася з рахунком 3: 1 на користь команди Валерія Брагіна. У складі переможців точними кидками відзначилися Ігор Ожиганов (25-я хвилина), Михайло Науменко (42) і Микита Кучеров (55). Єдину шайбу у словаків на 20-й хвилині закинув Мілош Бубела.

Перший матч чемпіонату світу в Калгарі наша «молодіжка» виграла у збірної Швейцарії з рахунком 3: 0. Але сухий результат не відображав змісту гри - команда Брагіна початку матч дуже невпевнено, супернику дозволялося все, і якби він забив, гра могла б скластися інакше. Російські хокеїсти списали таку гру на те, що це був перший матч і багато хто з них хвилювалися і обіцяли, що вже зі словаками все побачать іншу збірну Росії.

У другій грі тренерський штаб нашої команди довірив місце у воротах Андрію Макарову. Після успішного старту Андрія Василевського, було вирішено перевірити і другого воротаря. Тренер збірної Росії по воротарям Сергій Черкас перед матчем заявив, що чекає і від Макарова такий же надійної гри.

Захисник російської команди Ільдар Ісангулов, який пропустив напередодні тренування через невелике ушкодження, брав участь у ранковій розкочування і вийшов на гру.

Перевага збірної Росії було очевидно з самого початку матчу. Наша команда грала з перших хвилин більш активно, ніж в першій грі. Ніякої нервозності в діях гравців не було, але і нахабства і напору при атаці воріт суперника все-таки не вистачало.

В середині періоду росіяни «заробили» кілька вилучень поспіль. Але і в меншості наша команда грала спокійно, контролюючи ситуацію, без грубих помилок і навіть сама створювала моменти.

Дуже небезпечні атаки біля воріт словаків створило третю ланку росіян, спершу Михайло Григоренко, а потім Григорій Желдак перевіряли на міцність голкіпера словаків Юрая Шімбоха. Трохи пізніше перша ланка на чолі з капітаном Євгеном Кузнєцовим намагалося пробити воротаря словаків. Суперник росіян, як і годиться збірної Словаччини, грав від оборони.

Макарову було непросто - кидків по його воротах було не так багато і важко в такому режимі залишатися завжди в грі. За кілька секунд до кінця першого періоду росіяни дозволили супернику атакувати свої ворота. Нападаючий словаків Мілош Бубело кинув у ближній кут воріт, Макаров не виручив - 0: 1. Словаки відкрили рахунок, чим дуже порадували мовчали всі 20 хвилин канадців - зал «вибухнув». Втім, глядачів на цій грі було менше, ніж на першому матчі Росії.

Крім швидкого гола, який, безумовно, допоміг словакам відчути впевненість, вони отримали чисельну перевагу на початок другого періоду. Нападаючий Іван Телегін, рубонувши ключкою нападаючого словаків Ріхарда Мраза, зламав її і люто кинув залишки на лід, за що отримав 12 хвилин штрафу.

Чи не допустивши помилок в обороні при грі в меншості, росіяни знову почали атакувати ворота словаків. І на 25-й хвилині росіянам вдалося-таки розпечатати ворота словаків. Друга ланка дуже добре поборовся в зоні суперника, Наіль Якупов віддав пас під синю лінію і захисник Ігор Ожиганов потужним кидком не залишив шансів Шімбохе - 1: 1.

Здебільшого гра проходила на половині суперника, у Макарова роботи було ще менше, ніж в першому періоді - словаки завдали всього один кидок по його воротам за перші десять хвилин періоду. Як сказав би будь-який воротар - Макарову в такому матчі не позаздриш, залишатися зібраними в такому темпі дуже важко.

У другій половині періоду словаки стали кидати по воротах росіян з будь-яких відстаней. Дуже небезпечний момент був на 35-й хвилині. Словаки переправили шайбу на п'ятачок, Макарову не вдалося її притиснути, Томаш Юрчо боровся перед нашими воротами, намагався заштовхнути її, але голкіпер тілом притиснув шайбу на самій стрічці. Судді навіть вирішили подивитися повтор моменту, але гола не було.

На останній хвилині в черговий раз небезпечну атаку провела третя п'ятірка росіян і Микита Кучеров на п'ятаку, отримавши пас від Микити Гусєва, не зміг відправити шайбу в порожні ворота. В результаті в другому періоді співвідношення кидків дорівнювала - 8-8.

На 42-й хвилині відразу після вкидання в зоні словаків Ігнал Земченко віддав шайбу на синій Михайлу Науменкова і захисник потужним кидком вивів Росію вперед - 2: 1.

Суперника ситуація не влаштовувала, і словаки відповіли кілька дуже небезпечних атаками, але Макаров був надійний. Всі спроби словаків відігратися руйнувалися про надійні дії росіян в обороні. На 55-й хвилині Микита Кучеров позбавив суперника шансів - 3: 1.

У кінцівці періоду росіяни через вилучення Ожиганова грали в меншості, але словакам не вдалося змінити рахунок.

Наступний матч збірна Росії зіграє з командою Латвії 30 грудня, початок о 09:00 за єкатеринбурзькому часу. Передбачається, що в воротах збірної Росії з латишами буде грати Андрій Василевський.

Російська команда набрала 6 очок і стала одноосібним лідером в турнірній таблиці групи А.

В іншій грі в середу збірна Канади з рахунком 5: 0 розгромила команду Чехії і після двох зустрічей з 6 очками очолює групу B.

Ключові слова: збірна Росії , хокей з шайбою , чемпіонат світу з хокею