6. тенденції туру
  7. цифра туру
  8. Голи туру

подія туру

Все закінчено для "Манчестер сіті" . Останні надії «городян» на титул знищив Мікель Артета, який вразив ворота Джо Харта відповідним нагоди громовим ударом на останніх хвилинах матчу на «Емірейтс». І практично відразу поле покинув ходячий символ всіх проблем команди Манчіні, віддалений за друге попередження Маріо Балотеллі - по правді кажучи, це повинна була бути його третя червона картка за гру, будь рефері Мартін Аткінсон уважніше.

Перемога «канонірів» вийшла більш ніж заслуженою - господарі і м'ячем володіли більше, і атакували набагато небезпечніше, і лише фантастичне невезіння, як в моменті на 75-й хвилині, коли Тео Уолкотт потрапив в штангу, а Бенаюн і Вермален НЕ добили, або сюрреалістичні промах Аарона Ремзі завадили команді Арсена Венгера вчинити «Сіті» справедливий розгром.

Двома годинами раніше «Манчестер Юнайтед» обіграв вдома «КПР» з рахунком 2: 0 (докладніше про це в розділі «Скандали»), і відрив діючих чемпіонів від «Сіті» склав 8 очок - без втручання божественного провидіння таке не відіграється.

«Арсенал», який бився на «Емірейтс» за квиток в Лігу чемпіонів і звання кращої команди Лондона, повернувся на третю сходинку, яку він втратив в суботу, і випереджає що йде четвертим «Тоттенхем» на два очки.

Скандали туру

Помилка бокового судді Дейва Брайана, обслуговуючого матч «Челсі» з «Віганом» на «Стемфорд Брідж», не дозволила «летікс» вибратися із зони вильоту. Результат може бути вирішальним і в розв'язці боротьби за місце в Лізі чемпіонів.

«Мене запитують, чи не час ввести в футбол технології. Я вважаю, пора призначати на гру лайнсменов, які знають правила », - обурювався після матчу Роберто Мартінес (що йому ще залишалося робити?). «Віган» не вперше в сезоні стає жертвою суддівської помилки - можна згадати кутовий-фантом «Блекберна» в листопаді або загадкове видалення Конора Семмон на «Олд Траффорд» в грудні. Навіть візаві Мартінеса Роберто Ді Маттео погодився, що «Уїгану» «дійсно не пощастило».

Помилка Брайана тому гірше, що Мартінес тактично добре був готовий до матчу, використавши високо розташовану лінію оборони з п'яти чоловік і відрядивши трьох в атаку. У першому таймі в результаті цих інновацій господарям мало вдавалося створювати, хоча Алі Аль-Хабсі зробив кілька сейвів. Ключовий епізод матчу стався на 62-й хвилині, коли в момент передачі Рауля Мейрелеша Браніслав Іванович перебував в очевидному офсайді , Проте рефері в полі Майк Джонс після консультації з Брайаном гол сербського захисника не відмінив.

Почуття глибокої несправедливості спонукало «летікс» на більш активні походи вперед, в той час як «Челсі» почав спочивати на лаврах, і це дозволило Мохамеду Діамена зрівняти рахунок за десять хвилин до кінця. У час, що залишився гості здавалися першим претендентом на три очки, але кращу атаку «Челсі» приберіг на кінцівку. У доданий час Дідьє Дрогба на куті штрафного перевів м'яч на протилежний бік, де з літа бив Фернандо Торрес - його потужного удару трохи не вистачило точності, він потрапив в штангу, відскоком від якої скористався Хуан Мата. На думку Мартінеса, цей гол також не повинні були зараховувати - у момент удару Торреса Мата знаходився в невеликому офсайді. 2: 1 - в жалюгідному становищі «летікс» в таблиці нічого не змінилося, «Челсі» на два очки наблизився до «Тоттенхему».

У неділю надії «Куїнз Парк Рейнджерс »Скористатися невдачею« Вігана »були перекреслені аналогічним диким рішенням на 13-й хвилині матчу на« Олд Траффорд », коли рефері Лі Мейсона вручив сивому капітану «рейнджерів» Шону Деррі червону картку за нібито фол проти Ешлі Янга в штрафний гостей. По-перше, Янг в момент передачі Уейна Руні знаходився в офсайді (і на цьому епізод вичерпано), по-друге, падіння нападника «Юнайтед» тхнуло симуляцією. Проте, через чверть години після стартового свистка «КПР» виявився як в меншості, так і в положенні програє (пенальті незворушно реалізував Руні).

Немає сенсу говорити, що «Юнайтед» міг розраховувати на більш очевидний пенальті після порушення Тайє Тайво на Антоніо Валенсії, або що офсайд, в якому опинився Денні Уелбек в другому таймі був куди менше, ніж в епізоді на 13-й хвилині - суперники були вже в нерівних складах. Істотне ігрову перевагу команда Фергюсона зуміла втілити в ще один гол на 68-й хвилині - відмінний удар з лінії штрафного вийшов у Пола Скоулза.

Якщо мало хто сумнівається в заслуженість двадцятого титулу «Юнайтед», незважаючи на прихильність рефері, то турнірна доля борються за виживання команд потрапляють у залежність від непрофесіоналізму суддів.

герої туру

Зараз зрозуміло, що мав на увазі Алан Пардью, коли говорив про адаптацію Папісса Сіссе в лютому. Тепер, коли процес завершено, сенегальський форвард забиває в четвертому матчі ліги поспіль, причому в трьох останніх робить дубль. Чергова блискуча гра нападника «Ньюкасла» принесла його команді виїзну перемогу над "Суонсі".

Дебют поєдинку, в якому зустрічалися два головних тренера-одкровення нинішнього сезону, залишився за «сороками». Сіссе відкрив рахунок вже на 5-й хвилині, після чого команда Пардью відійшла назад, віддавши ініціативу господарям поля. «Суонсі» в плані точності передач (85,2%) замикає четвірку кращих пасующіх команд європейської еліти, поступаючись лише «Барселоні», «Баварії» і «Ман Сіті», але їхній грі не зашкодила б сама дещиця прямолінійності, як хорошому бісквіту НЕ зашкодить крапелька рому. У «лебедів» був значну перевагу у володінні м'ячем, але ніяк не проходив останній пас або удар, особливо коли м'яч добирався до штрафної Тіма Крула. Не пощастило і Гілфі Сігурдссон, названому кращим гравцем АПЛ в березні - його дальнім пострілам забракло влучності.

У пошуках голу Брендан Роджерс випустив у другому таймі Денні Грема і Скотта Сінклейр, але за 20 хвилин до кінця Йоан Кабай знову асистував Сіссе, який елегантно закинув м'яч за спину Мішеля Ворма в дальній кут. 2: 0 - «Ньюкасл» ще не втратив шансів на потрапляння в топ-4, а опустився на 14-е місце «Суонсі» ніяк не може набрати знакова сорокове очко.

Як і Сіссе, гостьовим дублем відзначився Клінт Демпсі , Який з 15 голами тепер є найкращим бомбардиром сезону ПЛ в історії «Фулхема». Американський півзахисник при активній співучасті Дем'єна Даффа влаштував розгром «Болтону» на «Рібок». Злий геній для команди Оеун Койла Демпсі, що забиває «рисакам» в третій зустрічі поспіль, відзначився через півгодини вивіреним ударом зі штрафного. Встановивши внутрішній бомбардирський рекорд, Клінт пішов у відрив на кінець першого тайму, підставивши голову під навіс Даффі.

Другі 45 хвилин не змінили розстановку сил на полі - «дачники» більше володіли м'ячем і шукали шанси помножити досягнення Демпсі, за десять хвилин до кінця Мамаду Діарра довів рахунок до великого. 3: 0 - Фулхем як і раніше замикає десятку, «Болтон» продовжує битву за порятунок, хоча має невелику фору у вигляді гри в запасі.

невдахи туру

«Якщо говорити про наші шанси, то ми завдали 17 ударів по воротах, з них 11 припали в створ, ми домінували перші двадцять хвилин другого тайму. Але в той момент, коли ми повинні були забивати, Фостер зробив подвійний сейв, і це епізод став поворотним », - головний тренер «Блекберна» Стів Кін безпомилково виділив відрізок матчу, який, як знати, може виявитися ключовим у боротьбі команди за виживання.

До середини другого тайму «Блекберн» поступався «Вест Бромвіч» на «Хоторнс» один м'яч (автогол на сьомій хвилині на рахунку Мартіна Ольссона) і всіма силами йшов вперед, але Бен Фостер врятував господарів після пострілу Якубу Айєгбені і зреагував на добивання Бредлі Орра . Через короткий відрізок, що вмістив ще одну, більш слабку спробу Якубу, гості пропустили другий вирішальний гол від Марка-Антуана Фортюна.

Остаточні надії на камбек покинули «Блекберн» після точного удару головою Ліема Ріджуелл за п'ять хвилин до кінця і видалення Ентоні Модеста за спробу влаштувати склоку на останніх хвилинах матчу. Перша перемога команди Роя Ходжсона в п'яти останніх матчах дозволяє їй повністю усунутися від розборок в нижній частині таблиці. З урахуванням поразки «КПР», «Вігана» і «Болтона», «Блекберн» втратив не багато, хоча порядком зіпсував різницю.

несподіванка туру

Понад шість годин «Евертон» не пропускав в прем'єр-лізі, але в грі проти «Норвіча» на «Карроу Роуд» в ворота Тіма Ховарда влетіло одразу два м'ячі. Повністю виправдовує надії Девіда Мойєса хорватський форвард Никица Єлавич, який двічі - в першому і другому таймах - виводив «ірисок» вперед. Пол Ламберт, в свою чергу, залишився надзвичайно задоволений грою півзахисту, а в особливості які прийшли в зимове трансферне вікно з «Лідса» Джонні Хаусона, якого тренер «канарок» порівняв з Іньєстою. Несподівано залишився без опіки Хаусон зрівняв рахунок незадовго до перерви, а ближче до кінця своє слово сказав капітан «Норвіча» Грант Холт, який забив вже 13-й гол у прем'єр-лізі. 2: 2 - «Норвіч» набрав горезвісне 40-е очко, що є прекрасним результатом для Командан, що вийшла з Чемпіоншипа, «Евертон» зберіг позицію вище «Ліверпуля».

тенденції туру

«Тоттенхем» все ще чекає першої перемоги в гостях у 2012 році, крім того команда Харрі Реднаппа не може забити в третьому виїзному матчі поспіль. Проте, очко, зароблене «шпорами» в грі проти «Сандерленда» на «Стадіоні світла», де глядачі не побачили забитих голів, повністю влаштувало тренера гостей - графік матчів, що залишилися залишає «Тоттенхему» хороші шанси на потрапляння в четвірку.

Матч складно було назвати видовищем - «чорні коти» прагнули спровокувати гостей на гру першим номером, але ті не збиралися ризикувати і бути спійманими на контратаці. Хоча «шпори» мали володіння м'ячем в районі 70%, це було швидше самоціллю, такому перевазі вистачало швидкості і руху вперед. Після перерви гра стала трохи більш відкритою, а найкращий момент був у «Тоттенхема» під завісу, коли Джек Колбек подарував м'яч Гарету Бейлу, але валлієць подарунком не скористався. 0: 0 - «Тоттенхем» підпускає «Челсі» ближче.

«Вулверхемптон» програв шостий матч поспіль з семи під керівництвом Террі Коннора, однак недолік класу «вовків» в грі з «Сток Сіті» на «Британії» був настільки помітний, що здається, їх не врятує від вильоту сам Фергюсон або Моурінью. Коннор програє третій матч поспіль, ведучи по ходу гри в рахунку. Гол Майкла Кайтлі в першому таймі не злякав «Сток», який зрівняв рахунок через десять хвилин, а після перерви завдяки Пітеру Краучу набрав повноцінні три очки.

цифра туру

28 раз вразив «Ліверпуль» штанги і перекладини чужих воріт в матчах ПЛ цього сезону, що на 9 разів більше, ніж у будь-якій іншій команди. Якби ці удари досягли мети, то команда Кенні Далгліша набрала б на 13 очок більше, тобто «Ліверпуль» зараз був би на підступах до четвірки.

У домашній грі проти «Астон Вілли» «червоні» в черговий раз поповнили цінний багаж ударів в каркас воріт, а в зустрічі було все, що нині притаманне матчу на «Енфілді». Тобто кураж голкіпера гостей і невпевненість свого, пара спірних з точки зору суддівства епізодів, картка за симуляцію і дика помилка з серії «було легше потрапити, ніж промазати».

У сухому залишку "Ліверпуль" зіграв внічию проти «Віллані»: на гол Кріса Херда на початку матчу, який гості взялися рано і завзято захищати, хвилин за десять до кінця відповів Луїс Суарес. Чи варто говорити, що «червоні» заслуговували більше, але така вже в них в цьому сезоні карма.

Голи туру

симпатичний закид Папісса Сіссе Мішелю Ворму, класичний штрафний Клінта Демпсі . Відмінні удари вийшли у Кріса Херда і Пола Скоулза , А поза конкуренцією, мабуть, Мікель Артета, але про нього ми вже згадали на самому початку.