Футбол. Турнірна таблиця ЧС-2018: Росія поступилася Хорватії і завершила похід за Кубком світу

Sport.ru/ Футбол. У суботу, сьомого липня, кращі збірні світу продовжили боротьбу за найпрестижніший трофей планети - Кубок світу з футболу. У Самарі путівку в півфінал розігрували команди Швеції та Англії, а в Сочі збірна Росії боролася з хорватами.

Плей-офф ЧС-2018

Про матчах суботи в нашому підсумковому матеріалі дня.

Росія - Хорватія. Сьогоднішній липневий вечір росіяни дружно "провели" на берегах Чорного моря, де погляди і думки наших співвітчизників прикував газон сочинського стадіону "Фішт".

45-тисячний красень став ареною чвертьфінальної баталії між футболістами збірної Хорватії і новоспеченими кумирами російських уболівальників - Черишевим, Дзюбою, Головіним і іншими підопічними команди Черчесова.

З перших хвилин матчу володар найбільш культових вусів 2018 року запропонувала своєму хорватському візаві Златко Далічу тактичну схему 4-2-3-1.

Оборонний редут збірної Росії цементував дует Ігнашевич-Кутепов, на правому фланзі своє місце зайняв Маріо Фернандес, під протилежну брівку Черчесов поставив Федора Кудряшова, який замінив травмованого Жиркова, на підборах грали Зобнин і Кузя, а в конструкторському бюро свої місця зайняли Головін, Черишев і Самедов . Наконечником, як і в попередніх матчах, виступив височенний Дзюба.

Наставник хорватів Даліч підійшов до очного протистояння сміливіше, виставивши в старті відразу трьох номінальних нападників - Маріо Манджукич, Андрія Крамаріча і Анте Ребич.

Перший тайм почався нервово, команди були обережними. Найактивнішим дійовою особою стартових хвилин матч був коуч росіян Станіслав Черчесов, раз у раз зривається з місця, наставляючи своїх підопічних.

Заспокоїти диригента російської команди вдалося тільки зберіг спокій Дмитру Черишеву, який на 31-й хвилині створили маленьке футбольне диво! Півзахисник "Вільярреала" підхопив зворотну передачу Дзюби, добіг до підступів хорватської штрафний і красивим ударом за спину Даніеля Субашич забив один з найефектніших м'ячів на першості світу-2018.

Через вісім хвилин радість російських уболівальників підхопили хорватські фанати, яких гольовий комбінацією порадувало тріо Перішич-Манджукич-Крамаріч. Перший кинув на прорив велетня Манджукич, той підняв м'яч у центр штрафного, де спритнішим за всіх виявився Крамаріч, який встановив паритет у матчі точним ударом головою.

Гарненько налякавши один одного гольовим апетитом в першому таймі команди вирушили порадитися.

Після перерви першими взялися за справу хорвати, які показали те, за що їх вважають одними з претендентів на корону російського Мундіалю. Балканці притиснули господарів турніру до своїх воріт, увінчавши маневр убивчим моментом Перішіча: на 60-й хвилині Ігнашевич невдало вибив м'яч назустріч хорватському півзахиснику, який з кількох метрів примудрився потрапити в штангу.

На тривожний дзвіночок біля воріт Акінфєєва Черчесов відреагував заміною Черишева - замість автора першого м'яча вийшов свіжий Федір Смолов. Відзначимо, що на той час наставник збірної РФ вже зробив одну заміну, помінявши Самедова на півзахисника "Зеніту" Олександра Єрохіна.

Заміни дали ефект вже до 70-й хвилині, коли росіянам вдалося вирівняти гру і повернути на поле малюнок першого тайму.

Під завісу другого акту сочинського битви хорвати спробували насісти на ворота Акінфєєва і вирвати перемогу в основний час, але крім кількох кутових в доданий час балканці нічого не добилися.

Доля широкої російської душі знову не вмістити в стандартні 90 хвилин матчу, розставивши рамки гри на додаткові 30 хвилин.

Початок третього тайму ознаменувався "привітом з Києва": колишній гравець київського "Динамо" Домагой Віда відгукнувся на навіс Модріча з кутового і точним ударом головою вивів Хорватію вперед - 1: 2!

Все, що залишився, багатотисячна армія вболівальників, що зібралася на "Фішт", кричала тільки одне слово - Росія! І багато хто подумав, що це остання пісня вітчизняних уболівальників на першому в історії російській першості світу, але ж ні! Зовсім іншої думки дотримувався армійський дует Дзагоєв-Фернандес, якому сам Бог велів захищати батьківщину до кінця! Дзагоєв зі штрафного відправив м'яч у ворожу штрафну, а уродженець Сан-Паулу вистрибнув вище всіх і головою осадив ворота Хорватії - 2: 2!

А далі доля матчу виявилася в руках примхливої ​​фортуни, яка в цей раз відвернулася від Росії, вибравши собі нового щасливчика - збірну Хорватії!

Команда Златко Даліча проходить до півфіналу, а Росії, не програвши не одного матчу плей-офф в основний час, з гордо піднятою головою завершує свій похід за Кубком світу.
Сітка плей-офф ЧС-2018

Швеція - Англія. Зустріч в Самарі стала третьою спробою команди "трьох левів" здолати вікінгів на чемпіонатах світу.

Раніше суперники зустрічалися двічі і неодмінно розходилися миром: на першості світу в Японії в 2002 році Англія і Швеція зіграли з рахунком 1: 1, а ще через чотири роки розписали мирову на ЧС-2006 в Німеччині (2: 2).

Матч на поле стадіону "Самара-Арена" розпочався з активності шведів, які зусиллями Ола Тойвонена і Еміля Форсберг притиснули англійців до своїх воріт на добрих 15 хвилин. Підопічні Гарета Саутгейта відповіли на стартову атаку вікінгів англійським спокоєм і класним ударом Гаррі Кейна через межі штрафної на 20-й хвилині - м'яч пролетів низом поруч зі штангою.

Як виявилося, це була тільки пристрілка. Ще через чотири хвилини добре знайомий російським уболівальникам футболу Андреас Гранквіст необачно перевів м'яч на кутовий, давши супернику розіграти класичний англійський гол: Ешлі Янг ювелірно поклав м'яч на голову Гаррі Магуайр, який точним ударом головою переправив круглого за спину Робіну Ольсенові - 1: 0.

Відчувши перевагу на другому поверсі, англійці перевели гру в повітря, закидавши шведську штрафну навісними передачами, одна з яких знову засмутила стража воріт жовто-синіх: на 59-й хвилині хавбек Джессі Лингард закинув м'яч на лінію воротарського, де самим головатим виявився півзахисник англійців Справі Аллі, встромила другий м'яч за лінію воріт команди Янне Андерссона.

Другий пропущений м'яч погнав шведів на штурм ворота "трьох левів", але зловили свою гру англійці пов'язали центр поля уімбулдонской сіткою, не залишивши вікінгам шансів довести м'яч до воріт Джордана Пікфорда.

Кінцівка матчу запам'яталася гольовими атаками збірної Англії і грубістю шведських захисників Йона Гвідетті і Себастьяна Ларссона, які вирішили взяти на пам'ять про Росію пару самарських гірчичників.

Як підсумок - впевнена перемога команди Гарета Саутгейта, яка відправляється в Москву на півфінальну розбирання з командою Хорватії.