ТОВАРИСЬКИЙ МАТЧ.

On-line трансляція.

11 листопада. Пірей. Стадіон "Караіскакі".
Суддя - Тоні Шапрон (Франція).

ГРЕЦІЯ - РОСІЯ - 1: 1 (0: 1) Широков, 2 (0: 1). Кацураніс, 60 (1: 1). Греція Росія Александрос Цорвас В'ячеслав Малафєєв (46) Васссіліос Тороссідіс Олександр Анюков Жозе Чолебас Василь Березуцький (46) Авраам Пападопулос Сергій Ігнашевич Сократіс Папастатопулос Юрій Жирков (67) Константінос Кацураніс (87) Алан Дзагоєв Георгис Фотакіс Роман Широков (84) Георгіос Карагуніс (57) Ігор Денисов Дімітріос Салпінгідіс (69) Костянтин Зирянов (79) Гіоргіос Самарас (57) Андрій Аршавін Теофаніс Гекас (77) Артем Дзюба (46) Заміни Ангелос Харістеас, 57 Антон Шунін, 46 Александрос Циоліс, 57 Олександр Кокорін, 46 Панайотіс До ні, 69 Олексій Березуцький, 46 Костас Мітроглу, 77 Роман Шишкін, 67 Грігоріос Макос, 87 Денис Глушаков, 79 Дініяр Білялетдтінов, 84

покарання

Константінос Кацураніс, 76 Роман Широков, 83 Навіщо псувати один одному настрій до кінця року? Вірно. Ні до чого. Ось хлопці і завершили матч внічию, продовживши відразу три традиції. По-перше, це вже четвертий поспіль товариський матч між даними збірними, який закінчується внічию. По-друге, це 17-я гра греків поспіль без поразок, по-третє, це десята гра росіян без поразок. Всі задоволені. Відзначимо, що в збірній Росії дебютували форварди Дзюба і Кокорін. Останній стовідсотковий момент змарнував. У першому таймі росіяни виглядали цікавіше, гостріше і могли не раз відзначитися, а забили вже на другій хвилині один раз. Широков відзначився. Греки тричі посилали до перерви м'яч в ворота Малафєєва, але всякий раз не за правилами. Після перерви гра стала більш сумбурна, пішли заміни, греки на певному відрізку активізувалися і могли не раз забити, а відзначилися одного разу. Кацураніс завершив красиву комбінацію. На тому і порішили.
Передісторія.
Товариський матч. Для збірної Росії такі ігри найчастіше виглядають мукою і якийсь рутиною непотрібною. Із закликом змінити ставлення до контрольних ігор вже виступив і наставник росіян Дік Адвокат. Можливо, це якось струсоне команду, на мажорній ноті завершила відбірковий цикл до Євро-2012 - виходом до фінальної частини змагань. Того ж домоглася і команда Греції, яка при Сантуш переживає черговий підйом, хоча більшість її футболістів вже йдуть до заходу кар'єри - вік. Проте, у греків є значна безпрограшна серія з 16-ти матчів поспіль, вони здобули перемогу в своїй відбірковій групі як і росіяни, які не програють протягом дев'яти зустрічей. Кілька разів ці збірні зустрічалися між собою. І поки греки не знали смаку перемог. В офіційних матчах європейської першості 2004 і 2008 років росіяни обігравали Грецію, а в трьох товариських матчах до цього фіксувалися нічиї. Що стосується складу, то у збірної Росії відразу два новачки - лінію атаки поповнили Дзюба і Кокорін. При цьому Кержаков і Погребняк травмовані.
Хід матчу.
Зустріч почалася дуже активно. Відразу ж греки спробували по центру прорватися до російських воріт, але Широков зупинив прохід фолом. Після розіграшу стандарту господарі підійшли до володінь Малафєєва, але пробити по воротах не змогли. Тут же в відповідь помчала атака росіян. Дзагоєв по центру віддав класний пас на хід Широкова, який втік від Папастатопулоса і пробив по воротах. Сократіс підставити ногу встиг, але від неї-то снаряд і влетів в сітку, перестрибнувши Цорвас. 0: 1. Вельми вдалий початок для російської збірної. Воно зумовило подальший хід матчу. Греки взяли м'яч під свій контроль і почали більше атакувати, більше зло, а гості перейшли в контратакуючий футбол. Але при цьому недостатньо рухомо грали в обороні. Це призводило до частих на перших хвилинах фолам проти грецьких гравців. Кілька разів дозволяли супернику подавати неприємні стандарти, правда, всі вони виявилися невдалими. Росіяни ж налагоджували контратакуючу гру. Пару раз вельми непогано намічалися прориви, але вони закінчувалися втратами, а Дзагоєв на 9-й хвилині здалеку пробив вище воріт. І все ж ці постійні потуги греків виявлялися менш небезпечними, ніж кинджальні відповіді росіян. Захисникам збірної Греції на вистачало рухливості. На 11-й хвилині Аршавін дивом не влучив. Цорвас помилився, виносячи м'яч, подарував його Широкова, який класно закидав його до воріт на вихід Аршавіна, той зльоту метрів з восьми пробив без перешкод, але потрапив над поперечиною. Нарешті, змусив серйозно похвилюватися оборону Росії і грецький атакуючий кулак. Салпінгідіс справа проник в штрафну, зміг вибратися з працею з-під опіки і пробив в дальній кут, серйозно промазав. До 15-ї хвилини гра підрівняти, перейшла здебільшого в центр поля, де відбувалася постійна боротьба за верхові м'ячі, внизу, з перемінним успіхом. Грекам більше вдавалося перекочувати м'яч, але росіяни різкіше атакували, практично відразу при отриманні м'яча прискорювалися і використовували вертикальні передачі, використовуючи вільні зони в побудовах греків. На 17-й хвилині греки змогли відправити м'яч у ворота Малафєєва. Але в боротьбі за м'яч у штрафний росіян правила порушив раніше Самарас. Так що Шапрон взяття воріт не зарахував. В атаці у відповідь Широков виконав дальній удар, проте постріл вийшов слабким і в руки Цорвасу. Греки пару раз навалилися на штрафну Малафєєва, але досить сумбурно і не дуже небезпечно. Хіба що спробу продавити оборону зліва з боку Салпінгідіс можна відзначити. Зате попереду у росіян знову з'явився шанс. "Привезли" його самі ж грецькі футболісти. Папастатопулос невдало відкинув головою м'яч Цорвасу, який вибіг за ним за межі штрафного, а тому ніяково зіграв, ледь не обікрав обох Дзагоєв. Пощастило грекам. А потім знову кілька хвилин на поле розгорталася боротьба в центрі поля без переваги однієї зі сторін.
З цього відрізка грекам вдалося вибратися до воріт Малафєєва. Причому серйозно насіли господарі. Спочатку зліва масивно налетіли, ледь не вирвавшись на ударну позицію, потім серйозні кутові подавалися небезпечно до воріт самим. На підборах після виносів теж успішніше виявлялися господарі. Так що невелику облогу Росії довелося пережити. Завершилася вона неточним дальнім ударом. Після довгої перерви росіяни вирвалися в швидку атаку на 27-й хвилині. Справа в штрафний м'ячем забезпечили Дзюбу, який відразу вирішив пробити в ближній кут і промахнувся. І знову гра заспокоїлася, знову перейшла в середину поля. Ось такими вибухами і діяли. При цьому треба зазначити, що відрізків з безцільним перекочування м'яча поперек поля не було ні в однієї з команд. Це радувало і надавало динаміки. Зазвичай товариські матчі російської збірної проходять дещо в іншому ключі. На 30-й хвилині дуже красива комбінація вийшла у гостей. З центру поля вона зародилася, була розіграна на короткий час, швидко, на ходу. На завершення Денисов побачив підключення Аршавіна і вирізав подачу на того, Андрій в динаміці головою пробивав у кут і ледь не потрапив у ворота. Греки через хвилину помчали в швидку відповідь. Салпінгідіс міг втекти від Жиркова на рандеву з Малафєєвим, але затнувся під тиском Юрія і впав, сподіваючись на штрафний і, можливо, видалення росіянина. Однак Шапрон проігнорував момент, чим викликав невдоволення трибун. Потім була хороша атака росіян по правій бровці. Анюков втік у прорив і від самої лицьової по діагоналі прострілював на Аршавіна під удар. В останній момент Андрію завадили пробити. Наступна атака прошила всю штрафну справа наліво, але подачу Жиркова блокував захисник. Після розіграшу корнера греки пішли в дуже симпатичну багатоходову контратаку. Вона завершилася чіткою подачею справа до воріт Малафєєва, а Салпінгідіс пробив у ціль. Але і цей гол суддя не зарахував. Форвард бив з офсайду. Знову греки навалили свою облогу традиційну вже. Серія закидів пішла до воріт Малафєєва. Деякі виявлялися неприємними, але до ударів не доходили. А потім прийшла пора провести контратаку і гостям. Дзагоєв і Дзюба її розігнали, закріпилися попереду, пішла подача на Зирянова, а той зміг заробити лише кутовий своїм прострілом. Через хвилину свій корнер заробили господарі після потужного прострілу з флангу. Взагалі, Греція строго атакувала правим краєм. Постійно. Чи не використовуючи інші зони зовсім. Фотакіс щосили навантажував Жиркова, йому допомагав зсувами і Салпінгідіс. На 40-й хвилині збірна Росії з цього ж краю провела контратаку. Дзюба вже опинився тут і потужно прострілив. Дзагоєв і Широков підключили Аршавіна, а його зворотний пас на Романа виявився дуже сильним і пішов за лицьову. На 42-й хвилині Греція отримала право на небезпечний штрафний. Карагуніса звалив на газон Денисов. В результаті подачу Холебас зі стандарту замикав Кацураніс. Але точно в руки Малафєєва. На 44-й хвилині м'яч втретє побував у воротах Малафєєва. Подачу зліва в ціль замкнув Торосидіс. Але знову арбітри побачили офсайд і не зарахували взяття воріт. Причому справедливо. Але невдоволення уболівальників адже наростало. Вже і петарда десь вибухнула.
У перерві Адвокат провів перестановки в складі. На полі з'явилися Кокорін, Шунін і Олексій Березуцький. Сама гра почалася досить сумбурно. Суперники влаштували вже знайому метушню в центрі поля зі змінним успіхом. На 48-й хвилині Широков проникаючим пасом спробував партнера вивести в штрафну, а в своїй контратаці греки небезпечно справа подали до воріт Шунін. Захисник розрядив обстановку. Досить потужно вперед мчали гравці грецької збірної, напористо і численне, натискаючи на володіння Шунін. Ставало напруженіше. На 50-й хвилині було дуже небезпечно біля воріт Росії. Салпінгідіс невгамовний справа знову проліз на оперативний простір і прострілив у воротарський, де суперника в підкаті випередив Березуцький, при цьому мало не зрізавши м'яч у свої ворота. Греки всерйоз і надовго закріпилися у чужих воріт, підходячи до них з усіх боків. На 52-й хвилині, нарешті, росіяни втекли в атаку, закріпилися там. Аршавін вирішив за рахунок індивідуальних дій загострити і пішов ліворуч в прорив, але лише заробив кутовий, з якого ніякої користі витягти не вдалося. Рухи у росіян стало менше, тому досить статично виглядали атаки, які вже не виходили швидкими, ставали позиційними, затягнутими. У такому стилі дослідну оборону Греції складно здолати. Після чергового такого походу вперед греки вирвалися в контратаку, яку ударом з середньої дистанції завершував Самарас. Шунін врятував. Після розіграшу кутового з більш солідного відстані заряджав все той же Самарас, а тепер вже неточно.

Тут Сантуш провів свою серію замін, освіживши лінію атаки. На 58-й хвилині Росія ледь не подвоїла перевагу. Широков і Кокорін виявилися проти трьох захисників. Роман класним занедбаністю вивів Олександра на рандеву з Цорвасом, і той ногами парирував удар форварда, не давши тому відзначитися в першому ж матчі за збірну. Цей втрачений момент змусив спрацювати старе правило. Недозволено спокійно зіграли росіяни при атаці греків по правому краю. Настирливий Салпінгідіс її розкрутив, підключив трьох партнерів, дивно легко розкатали на короткий час комбінацію перед воротами Шунін, що їх побив на завершення Кацураніс. 1: 1. І грецькі хлопці кинулися дотискати помітно зменшили в русі гостей. Через хвилину дальній удар по воротах Шунін виявився трохи неточним. Росіяни вже насилу тікали в контратаки, а в них не вистачало гостроти, точних передач. Спробував пробити здалеку Аршавін зі штрафного - рикошет допоміг, але в ворота снарядами влетів. Греки натхненно знову обрушили свій прес на ворота Шунін. Гекас щосили напирав. Ось він вистрілив з лінії штрафного - в руки воротарю. А потім черговий корнер став вкрай небезпечним. Той же Гекас пробив в штангу після подачі, м'яч відскочив в спину Шуніну і ледь не влетів за лінію воріт - голкіпер встиг його накрити перед самою стрічкою. Пристрасті розпалювалися. Все зліше йшли в атаку греки, наші користувалися вільними зонами і з явною втомою все ж відповідали. На 76-й хвилині Кацураніс порушив правила на Аршавіна, але подача зі штрафного припала до рук Цорвасу. Греки, мабуть, теж стали втомлюватися, тому що тиск на ворота Шунін пропало. Гра перейшла в більш сумбурне русло, в центр поля, де команди часто фолили. В основному, гості. На 81-й хвилині Ігнашевич жорстко зіграв проти суперника у власному штрафному майданчику і привіз собі небезпечний стандарт. Удар же припав в стінку. Ближче до кінцівці гостріші випади проводила російська команда. Зони залишалися у греків вільні, чимало їх було. І в них проникали гості. Пару раз снаряд виявлявся в штрафний Цорвас. Але удари з її меж блокувалися захисниками. На 87-й хвилині непогано по воротах Шунін зльоту з лінії штрафного пробив Ліберопулос. В атаці у відповідь Кокорін заробив небезпечний штрафний. Шишкін пробив зі стандарту вище воріт. У наступній атаці дальній удар наносив Глушаков - влучив у захисника.
Кращий гравець матчу: Дімітріс Салпінгідіс.
При великій кількості замін в товариському матчі дуже складно виділяти малюнок гри і тим більше - найбільш яскраво проявили себе футболістів. Відзначимо Салпінгідіс, який постійно більше інших створював тиск на штрафну росіян, загострював, тікав від захисників, він же почав і заварив гольову комбінацію своєї команди.