АПЛ. Короткий розбір 2-го туру: Пеп-машина, Унаісен Емірінгер і зламаний автобус Моуріньо

Вчора в блозі з'явився запис про 4-й тур РПЛ і загальні тенденції ліги. Відгук відмінний, більше 100 плюсів:

Ліга автобусів. 4-й тур + загальні тенденції. «Сяйво» Оренбурга, Арі (Зідан) і килими Ростова

В паблік Serenity Bets виклав розбір другого туру АПЛ, його теж продублюють на Sports. З першим можете ознайомитися тут . У групі в найближчі 2 дні також виводяться розбори туру в чемпіонатах Іспанії, Італії. Францію опублікував годину назад .

Францію опублікував годину назад

Загальні підсумки:

1. Господарі-гості: 6 перемог господарів, 1 нічия і 3 перемоги гостей. Після двох турів є невеликий недобір нічиїх (3 з 20 - 15%). Поки 2 туру - це не критично, тим не менше 2-3 в наступному цілком може статися (як раз є 4 пари з приблизно рівними котируваннями + можуть бути сюрпризи від Андердог).

2. Фаворити-Андердог: з серйозних фаворитів тільки МЮ втратив очки, що в цілому не можна назвати несподіванкою - "дзвіночок" був ще в грі з Лестером. Знаменитий третій сезон Моуріньо може знову проявитися. Плюс вдома програли Вест Хем (Борнмут) і Бернлі (Уотфорду). Була нічия рівних суперників (Кардіфф - Ньюкасл), хоча там перемога гостей зірвалася з незабитим на 96-й хвилині пенальті. В іншому все фаворити взяли своє. Нагадую, що в першому турі було без сенсацій. Так що в найближчих 2-3 вони повинні трапитися, по ідеї.

Так що в найближчих 2-3 вони повинні трапитися, по ідеї

3. ТМ / ТБ2,5: 3 матчі на ТМ, 7 - ТБ. Забито 35 голів (у середньому 3,5). Це аж на 10 більше, ніж у минулому турі, так що невеликий оверперформанс присутній. Однак в силу невеликої дистанції термінової корекції може і не відбутися - може потихеньку розмитися в наступних турах.

4. ОЗ в 7 випадках з 10. Загальний показник вийшов на 50%, що є нормою для АПЛ.

5. Кількість ЖК: 31 (в середньому 3,1); ТМ3,5 ЖК в 7 з 10 ігор. Жовтих трохи більше, ніж в першому турі, але тут позначилося відразу 8 попереджень в грі ВХ - Борнмут. Також цікаво, що за тур було показано одразу 3 прямі (!) Червоні картки. Серед інших був вилучений і Варди, так що в наступній грі він участь не прийме.

6. За кутовим якихось загальних тенденцій (як в РПЛ) немає. В середньому 9,3 подачі, ТБ / ТМ9,5 порівну.

7. А ще цікаво, що за 2 тури тільки в двох матчах до перерви не було відкрито рахунок. І обидва закінчилися 0: 0 - Саут - Бернлі і Кардіфф - Ньюкасл.

І обидва закінчилися 0: 0 - Саут - Бернлі і Кардіфф - Ньюкасл

Результати 2-го туру із зазначенням xG (за даними understat; пенальті враховується як 0,75 xG).

Спостереження за іграми і командам:

Кардіфф - Ньюкасл. У Кардіффа знову лише 1 удар в створ при дворазовому загальній кількості ударів. Власне, другий раз вони не забили (хоча моменти все ж були, на 1+ xG награли). І були близькі до другого поразки, але Ньюкасл не реалізував пенальті на останній хвилині. Хоча в цілому гра нічийна, результат справедливий. Що забавно, нічия і по кутах (5: 5), і по ЖК (2: 2). І навіть ударів по 12.

Челсі - Арсенал. Сама вогненна гра перших двох турів. Сарри повністю перебудовує Челсі, нудних матчів буде менше. У Арсеналу все ті ж проблеми в обороні. Так, гра закінчилася 3: 2, але могла обернутися і в іншу сторону, кілька забійних моментів каноніри запороли (по xG так Арсенал навіть переміг, 1,66 - 2,21). На двох команди завдали 39 ударів! 17 у ворота. Дуже потужно. При всьому різноманітті атакуючих дій і гри від ножа, кутових було не дуже багато - всього 6 (5: 1). Як і карт - 2 (0: 2).

Евертон - Саутгемптон. Марку Сілва магічним чином діє на Рішарлісона - той знову забив. В цілому "іриски" показують дуже симпатичну сміливу гру. Уже до півгодини гри вони вели 2: 0. Однак і допускають багато. Результат по xG 2,04 - 1,77. Інгз мав шикарний момент на 24-й хвилині, але гол не трапився. Зазначу, що Евертон не отримав жодної ЖК, а в першому турі - 1 (+ пряма КК, правда), у "святих" ж було аж 5. За кутовим ТМ, як і в першому матчі Евертона, але далекосяжні висновки робити з цього не можна.

Лестер - Вулвз. Лисиці повели 2: 0 вже до перерви. У другому таймі нанесли 2 удари (0 в створ), отримали видалення Варді на 66-й хвилині, володіли м'ячем 34%. За весь матч подали 1 кутовий і створили 0,2 xG. Однак так і не пропустили, і матч закінчився 2: 0. Хоча все могло повернутися зовсім по-іншому, забий Доерті свій супер-момент (0,55 xG - майже в 3 рази більше, ніж вся небезпека Лестера за гру) вже на 4-й хвилині (а за хвилину до цього була хрестовина). Доерті став антигероєм матчу, адже саме під його авторством автогол. Другий гол прилетів після рикошету. Загалом, не без частки везіння господарі виграли, 2: 0 тут не відображає справжніх розкладів. Зазначу, що Вулвз за 2 гри отримали всього 1 ЖК.

Зазначу, що Вулвз за 2 гри отримали всього 1 ЖК

Тоттенхем - Фулхем. Цей матч я дивився повністю. Можу сказати, що Фулхем не такий поганий. У дачників було кілька жирних моментів і в цілому до 65-70 хвилини гра виглядала майже рівною. Потім шпори серйозно придавили гостей і реалізували своє ігрову перевагу, забивши 2 голи за 3 хвилини і довівши матч до переможного. Дивовижний факт: вже 2 гри Тоттенхем грає на ТМ кутів, причому обидва рази команди не подали більше 8 (Ньюксал - ТТХ 3: 5 і ТТХ - Фулхем 5: 2). А ще в цьому матчі були відсутні ЖК і було всього 14 фолів. Фулхем і в першому турі було не особливо грубий - 1 жовта і 9 фолів.

Вест Хем - Борнмут. Вишні приємно дивують. Друга перемога і знову 2 забитих м'ячі. Причому тут вони пропустили з пенальті, програли перший тайм, але змогли зробити камбек. ВХ за другий тайм не тільки пропустив 2 голи, а й сам створив всього 0,14 xG, причому з 45 по 85 хвилини не завдав жодного удару. Крім усього іншого, молотки отримали аж 6 ЖК (Борнмут - 2).

Брайтон - МЮ. Перша сенсація сезону. По крайней мере, з букмекерської точки зору, тому що на перемогу господарів давали шістку. Причому не просто перемога, Брайтон вів 3: 1 вже до перерви, а другий гол "червоні дияволи" забили з пенальті на останній хвилині (правда, третій від Брайтона теж з пінки, але він як раз був значущим). Другий сезон поспіль "чайки" обіграють МЮ на своєму стадіоні. Найбільш показовий в грі, що програючи в 2 м'ячі МЮ створив з 51 по 93 хвилину всього 0,02 xG - 2 абсолютно безпечних удару здалеку. Сумно. У першому таймі 2 голи пропустили за 2 хвилини, теж не кращий показник. Обидва рази захист вкрай невдало вибирала позицію. Цікаво, що в грі з 5 голами було нанесено 6 ударів в створ, та й в цілому обидві команди не вийшли за 10 ударів кожна. Зазначу, що 2 гри МЮ на ТМ ЖК.

Бернлі - Уотфорд. З середняків поряд з Евертоном і Борнмуті, зазначеними вище, добре виглядають "джмелі". У них 2 перемоги і 5 забитих м'ячів. А єдиний пропущений був через 3 хвилини після забитого. У дебюті матчу (на 3 і 6 хвилині) вони з Бернлі встигли обмінятися голами. До слова, другий і третій Уотфорд теж забив на початку тайму, але другого. Що цікаво, забивали гості не з самих жирних моментів - могли закочувати ще на 1 і 87 хвилинах. У Бернлі, крім гольового, більшість ударів були безпечними. В гостях у Саутгемптона вони створили більше моментів.

В гостях у Саутгемптона вони створили більше моментів

МС - Хаддерсіфлд. "Городяни" потужні, що і говорити. 6 м'ячів забиває не кожен (та й по xG ціла авоська - 4,21). 32 удари, 14 у ворота, 10 кутів. І - згвалтування. Гості змогли забити, але це був їхній єдиний удар в створ. Взагалі Хаддерсфілд не пощастило з календарем, відразу під Челсі і МС потрапили. Про машину по кутах (МС) писав в минулому турі, тоді було 9 з Арсеналом, зараз 10 з Хаддерсфілдом.

КП - Ліверпуль. Кристал мені сподобався в першому турі. Знаючи вміння Ліверпуля лажануться в несподіваному матчі з середняком / аутсайдером і з огляду на статус винесеного матчу, чекав, що КП зможе чинити опір. Вийшло? І так і ні. З одного боку, вони пропустили перший гол з пенальті прямо перед перервою, а другий на 93-й. З іншого, у Ліверпуля були й інші моменти, а сам КП не створив нічого. Не було жодного небезпечного удару (максимально - 0,11 xG). Єдине, в чому КП склав конкуренцію - в кутових (6: 7). За жовтим в другому матчі Ліверпуля ТМ - 1: 1 (проте КП отримали пряму червону).

Для формування трендів поки зіграно занадто мало, первинні висновки можна буде зробити після 5 туру. Хоча певні тенденції вже наклёвиваются.