Беккенбауер з Каном все знали заздалегідь. Бундесліга. 15 тур. огляд

Субота. Мюнхен. "Баварія" - "Боруссія" Д - 1: 1. Одним з героїв зустрічі став голкіпер гостей Роман Вайденфеллер. фото REUTERS

ЧЕМПІОНАТ НІМЕЧЧИНИ. Бундесліга. 15-й тур

"СЕ Інтернет" представляє огляд 15-го туру чемпіонату Німеччини, в центральному матчі якого "Баварія" і дортмундська "Боруссія" зіграли внічию.

МАТЧ ТУРУ: НІЧИЯ ВЛАШТУВАЛА ВСІХ

"Баварія" - "Боруссія" Д - 1: 1 (Кроос, 67 - Гетце, 74). 71000.

Прогнози перед битвою двох кращих німецьких команд були дуже обережними. Навіть такі баварські "яструби", як Беккенбауер і Кан НЕ брязкали зброєю, а говорили, що нічия цілком імовірна. І це перед поєдинком на "Альянц-Арені", в ситуації, коли мюнхенці в бундеслізі випереджали дортмундців на "світлові роки" - 11 очок. Вся справа в тому, що аж надто вражали останні подвиги жовто-чорних в Лізі чемпіонів.

Беккенбауер, наприклад, заявив, мовляв, не виключає появи "Боруссії" у фіналі головного континентального клубного турніру. Зрозуміло, як суперника його "Баварії". Більш того, Кайзер зауважив, що атакуючу зв'язку "Боруссії" Ройс-Гетце вважає найкращою в світі. І, звичайно, в баварському таборі пам'ятали, що 4 попередні мюнхенської-дортмундської дуелі в бундеслізі закінчилися на користь жовто-чорних.

Ажіотаж навколо поєдинку був божевільний - перед грою надійшло 500 тисяч заявок на квитки, матч транслювався в прямому ефірі в 203 країнах. Однак настільки очікуваного по-справжньому великого футбольного спектаклю команди не показали.

На полі було багато тактичних хитрощів, безкомпромісної боротьби, обидві сторони дбали насамперед про те, щоб не дати дихати один одному. Але навіть в такому інтенсивному протистоянні гравці діяли коректно, і судді Гагельманну не довелося лізти в кишеню за жовтими картками. Хоча без травм не обійшлося. На 35-й хвилині підвернув ногу захисник господарів Бадштубер. Діагноз невтішний - розрив хрестоподібної зв'язки, а це означає, що баварець вибув з ладу на півроку.

Спочатку тиснути господарі, але до середини першого тайму ситуація вирівнялася. Перед перервою краще виглядали вже дортмундці: на 44-й хвилині Ройс лівою ногою пробив з льоту, і мюнхенців виручив голкіпер Нойер.

Відразу після паузи гості знову були активнішими: хороші шанси отримали Хуммельс і Гетце, проте Нойер знову опинився на висоті. Такий хід подій Юппу Хайнкес відверто не сподобався, і він велів запасним розминатися. Це не пройшло повз увагу перебували на полі мюнхенських гравців, які тут же натиснули на "газ". І на 67-й хвилині вийшли вперед - Хуммельс і Суботіч не змогли перешкодити Кроосу точно пробити з 16 метрів.

Гості побігли відіграватися і незабаром свого домоглися: після кутового у виконанні Ройса м'яч від баварця Манджукич потрапив до Гетце, і той з 13 метрів не схибив. До слова, 20-річний дортмундський талант забив на "Альянц-Арені" і в минулому сезоні, коли жовто-чорні святкували перемогу - 1: 0. Тепер же до успіху ближче були баварці - в кінцівці матчу сил у них залишилося більше. Чемпіонів Німеччини двох останніх років врятував Вайденфеллер, виручив команду після ударів Крооса, Мюллера і Мартінеса.

Bild оцінила гру дортмундського голкіпера максимально високим балом - "одиницею", а тренер баварців Хайнкес, якого Вайденфеллер надзвичайно вразив, після фінального свистка знизував плечима: "Не знаю, які м'ячі він ще повинен зловити, щоб отримати шанс в бундестім". У захваті від дортмундського голкіпера і легендарний Олівер Кан: "Це був світовий клас!"

Нічиєї на "Альянц-Арені" все в загальному виявилися задоволені. Мюнхенці, нарешті не програли команді Юргена Клоппа і зберегли відрив від чемпіонів в 11 очок. Дортмундська же вболівальники не втрачають оптимізму і згадують, що в минулому сезоні "Боруссія" в ході першого кола поступалася баварцям вісім очок, а на фініші вже обігнала їх на вісім. Виходить, випередила мюнхенців на цьому відрізку шляху на цілих 16 очок.

Чому б не повторити минулорічний сюжет? Про це прозоро натякав після гри і головний герой Вайденфеллер: "У матчі не йшлося про чемпіонство. Сезон триває. Щоб ліквідувати відставання, у нас є цілий друге коло. Ми на це здатні".

ОФСАЙД ТУРУ: ТРИ ОЧКА ІЗ "ПОЗА ІГРИ"

"Байєр" - "Нюрнберг" - 1: 0 (Кісслінг, 37). 29325.

Поки головні фаворити в міжсобойчик втрачали очки, які йшли другими леверкузенці нагадали, що їх не слід скидати з рахунків. Після перемоги над нюрнбергцамі "фармацевти" скоротили просвіт між собою і баварцями до 8 очок. Дортмундців ж випереджають вже на три. Але в суботу леверкузенцям відверто пощастило - по грі вони гостей зовсім не перевищували, а Кісслінг забив з офсайду.

Між іншим, форвард, який до переходу в "Байєр" виступав за "Нюрнберг", у восьмому матчі проти свого колишнього клубу провів восьмий м'яч. У нинішньому ж першості Кісслінг відзначився в дев'ятий раз і в гонці бомбардирів зрівнявся з лідерами - дортмундці Левандовскі, франкфуртці Майєром, баварцем Манджукич і Шалаєв з "Майнца".

СВИСТ ТУРУ: ПІД ЙОГО акомпанемент ТРИБУНИ ВИПРОВАДИЛИ У роздягальні кращим бомбардиром

"Шальке" - "Боруссія" М - 1: 1 (Дракслер, 85 - де Камарго, 62). 61673.

Над "Шальке" згущуються хмари: в останніх шести зустрічах команда перемогла лише одного разу. Чи не в формі кращий бомбардир бундесліги минулого сезону Хюнтелар - на його рахунку в матчі лише два удари по воротах і 22 торкання м'яча. На 71-й хвилині тренер Хуб Стевенс голландця відправив до роздягальні, по дорозі в яку трибуни форварда освистали. До всього ще гельзенкірхенцям не щастило.

Грали ж від оборони гості перший удар по воротах завдали лише на 62-й хвилині і відразу забили. Добре ще, що в кінцівці господарів виручив юний Дракслер. Багато хто вважає, що спад в "Шальке" настав через невизначену ситуацію з контрактами Хюнтелара і хавбека бундестім Холтбі - обидва явно не поспішають ставити підписи під новими договорами з клубом.

ЯПОНЕЦ ТУРУ: Окадзакі шустрий ВСІХ

"Гройтер Фюрт" - "Штутгарт" - 0: 1 (Окадзакі, 45). 17443.

Вилучення: Таскі (Ш), 53.

На 45-й хвилині голкіпер господарів Хесле парирував пенальті у виконанні Ібишевича, але першим на добивання встиг Штутгартський японець Окадзакі. "Гройтер Фюрт» не виграє 13 турів поспіль.

ВІДКРИТТЯ ТУРУ: ГОЛКІПЕР-ДЕБЮТАНТ ВИВОДИТЬ "МАЙНЦ" НА ЄВРОПЕЙСЬКУ ДОРОГУ

"Майнц" - "Ганновер" - 2: 1 (Н. Мюллер, 10. Шалаєв, 89 - Шульц, 28). 28277.

Вилучення: Веткло (М), 49.

На 49-й хвилині голкіпер господарів Веткло зіграв рукою за межами свій штрафному майданчику і побачив перед собою червону картку. Замість нього вперше в бундеслізі в ворота став 19-річний Каріус. І відіграв блискуче. Багато в чому завдяки йому "Майнц" вибрався тепер на шосту позицію, з якою пряма дорога в єврокубки.

У 2011 році Каріус взяли в рейнський клуб з "Манчестер Сіті", своїм улюбленим воротарем він називає Цилера з "Ганновера", який, до слова, свого часу теж був в Манчестері - правда, в "МЮ". Цілер ж після фінального свистка зізнався, що раніше про воротаря Каріус нічого не знав.

ВИДАЛЕННЯ ТУРУ: ДРУГА ЧЕРВОНА КАРТКА Матмура ЗА ТИЖДЕНЬ

"Фортуна" - "Айнтрахт" - 4: 0 (Райзингер, 38. Фінк, 42. Рафаел, 58. Беллінгхаузен, 85). 51345.

Вилучення: Матмур (А), 34.

Ключовим моментом поєдинку вихідців з другої ліги стало видалення франкфуртці Матмура - між іншим, всього за 7 днів до гри в Дюссельдорфі йому показали червону картку і на арені "Шальке". Залишившись в меншості, франкфуртці розсипалися і вперше з 9 березня 1991 року поступилися "Фортуні". Андрія Вороніна в заявці дюссельдорфцев на матч не було.

ПРОТЕСТ ТУРУ: ВБОЛІВАЛЬНИКИ повернувся до ПОЛЮ СПИНОЮ

"Хоффенхайм" - "Вердер" - 1: 4 (Салихович, 50 - Предль, 21. Арнаутович, 29, 73, 79). 23500.

Господарі програли в четвертий раз поспіль. Три голи бременця Арнаутович, ймовірно, поставлять хрест на роботі тренера Маркуса Баббеля в "Хоффенхаймі". Особливо слабо виглядають "сільські" в обороні: в їхніх воротах в нинішньому сезоні побувало вже 36 м'ячів - більше, ніж в сітці будь-який інший команди бундесліги.

Втім, третій гол Арнаутович багато місцеві вболівальники не бачили - розчарувавшись у своїй команді, задовго до чергового успіху бременців покинули стадіон. Частина ж залишилися на трибунах фанів в останні хвилини матчу демонстративно повернулася до поля спиною.

"Аугсбург" - "Фрайбург" - 1: 1 (Вернер, 9 - Шмід, 28). 27144.

"Аугсбург" протягом восьми останніх турів жодного разу не виграв.

"Вольфсбург" - "Гамбург" - 1: 1 (Кьяер, 68 - Байстер, 26). 28121.