1. 10 - Росія - Словаччина - 5: 2 (Кубок світу-2004, груповий етап)
  2. 9 - Росія - Чехія - 3: 4 (Чемпіонат світу-2006, чвертьфінал)
  3. 8 - Росія - Казахстан - 10: 1 (Чемпіонат світу-2006, груповий етап)
  4. 7 - Росія - Чехія - 4: 2 (Олімпіада-2010, груповий етап)
  5. 6 - Росія - Канада - 5: 4 (Чемпіонат світу-2008, фінал)
  6. 5 - Росія - Канада - 3: 4 (Чемпіонат світу-2005, півфінал)
  7. 4 - Росія - Швеція - 3: 2 (Чемпіонат світу-2008, другий груповий етап)
  8. 3 - Росія - Швеція - 6: 3 (Чемпіонат світу-2005, матч за третє місце)
  9. 2 - Росія - Швеція - 5: 0 (Олімпіада-2006, груповий етап)
  10. 1 - Росія - Канада - 2: 0 (Олімпіада-2006, чвертьфінал)

sports.ru

183

Вітаючи появу нападника Олександра Овечкіна в розташуванні збірної Росії, блог «ŠKODA про ЧС-2011» згадує про 10 найяскравіших матчах одного з кращих снайперів сучасного хокею за національну команду.

Одне золото ЧС у Овечкіна вже є. Чи буде второе?

10 - Росія - Словаччина - 5: 2 (Кубок світу-2004, груповий етап)

«Welcome to the international hockey!» - проголосив коментатор відразу після точного кидка Овечкіна, який поставив крапку в переможному для росіян матчі проти словаків. Свій дебют на Кубку світу 18-річний гравець зазначив красивим голом, забитим незручною рукою. Трійка Афанасенков - Чубаров - Овечкін відзначилася і в чвертьфінальному матчі з американцями, але для перемоги їх старань не вистачило. Покер Ткачака відправив команду Білялетдінова в Москву, а його самого у відставку. Для Олександра турнір в Канаді став другим серйозним випробуванням на міжнародному рівні. Кількома місяцями раніше він зіграв на чемпіонаті світу, де забив гол данцям.

ВІДЕО

9 - Росія - Чехія - 3: 4 (Чемпіонат світу-2006, чвертьфінал)

Зусиль Овечкіна, який був єдиним представником НХЛ в тому варіанті збірної, для виходу в топ-4 не вистачило, хоча дружина Крикунова була шалено близькі до перемоги. Не реалізувавши, за висловом Максима Сушинського, «тисячу гольових моментів», росіяни в овертаймі на мить заснули, а коли прокинулися, чех Іргл вже приймав вітання від партнерів. На рахунку Овечкіна гол з класного пасу Малкіна і передача на Міхнова, який перевів гру в додатковий час.

ВІДЕО

8 - Росія - Казахстан - 10: 1 (Чемпіонат світу-2006, груповий етап)

Хет-триків в складі "Вашингтона" у Овечкіна набереться з десяток, але три шайби у грі за збірну нападник забивав лише раз. П'ять років тому під роздачу потрапила збірна Казахстану, яка була розгромлена росіянами на «Арена-Рига». Ові забив перший, п'ятий і сьомий голи, кинувши по воротах всього 5 разів.

ВІДЕО

7 - Росія - Чехія - 4: 2 (Олімпіада-2010, груповий етап)

Асистентами у закинув переможну шайбу Малкіна значаться Олександр Сьомін і Федір Тютін, але, по суті, цей гол зробив Овечкін. На початку третього періоду форвард жорстко зустрів зазівався в центрі майданчика Ягра, організувавши контратаку. Для Овечкіна та гра стала кращою на Олімпіаді. До «хіту» він приплюсував дві гольові передачі, п'ять кидків і показник корисності «плюс 2», що хоч якось компенсувало серію нереалізованих буллітів в матчі зі словаками.

ВІДЕО

6 - Росія - Канада - 5: 4 (Чемпіонат світу-2008, фінал)

Головним героєм фінального матчу став Ілля Ковальчук, але вінгер вашингтонської трійки зіграв з не меншою ефективністю, нехай і не так яскраво. Олександр фантастично корисно відбігав в обороні, допоміг відзначитися Сьоміну, а в овертаймі взяв участь в «золотий» атаці. Загалом, «фактор Овечкіна», про який перед грою казав П'єр Магуайр, спрацював.

ВІДЕО

5 - Росія - Канада - 3: 4 (Чемпіонат світу-2005, півфінал)

Сумніви в спроможності першого номера драфту НХЛ-2004 в матчах з неєвропейськими збірними відпали після феєричної гри Овечкіна з канадцями в рамках австрійського чемпіонату світу. У першому періоді форвард став однією з жертв арбітра Хенрікссон, який змусив російську команду провести в меншості більше 10 хвилин, але в кінцівці зустрічі його було не втримати. Замучивши Редді, Бойла і Сурі, Овечкін свого все-таки домігся. За рахунку 2: 4 його шайба подарувала росіянам надію на чудесний порятунок, яке відбулося б, якби не було в воротах «кленового листя» Мартіна Бродера. «Я залишив би вдома 5-6 чоловік, якби прийняв збірну раніше», - спересердя кинув після матчу Володимир Крикунов. Тодішній динамівець в число розчарували тренера гравців точно не увійшов.

ВІДЕО

4 - Росія - Швеція - 3: 2 (Чемпіонат світу-2008, другий груповий етап)

Матч зоряної команди Бикова проти Хенріка Лундквіста вийшов напрочуд напруженим. Шведи, які не дочекалися десанту з «Детройта», двічі вели в рахунку, завдали 30 кидків, а вирішальний гол пропустили за 6 секунд до кінця гри. Його автором став Овечкін, невтомно носився по арені Colisee Pepsi весь матч.

ВІДЕО

3 - Росія - Швеція - 6: 3 (Чемпіонат світу-2005, матч за третє місце)

Зустріч стала бенефісом молодіжної трійки Овечкін - Малкін - Афіногенов, що набрала 8 очок за системою «гол плюс пас» і показник корисності «плюс 11». Юний форвард виплеснув дивом збережені сили і досаду від поразки в півфіналі на бідних скандинавів, яким не допомогли і Сундін з Зеттерберг. Вже до 4-й хвилині в активі Овечкіна були дві гольові передачі, а свою шайбу він закинув на початку другого періоду, попередньо обігравши Норстрема. Підкорювати столицю США Овечкін відправився в статусі кращого бомбардира збірної Росії на чемпіонаті світу.

ВІДЕО

2 - Росія - Швеція - 5: 0 (Олімпіада-2006, груповий етап)

Якщо на чемпіонаті світу у Відні Овечкін і Малкін частенько залишалися в тіні більш досвідчених партнерів, то в Турині від їх боязкості не залишилося і сліду. Новачок «Вашингтона» замучив оборону «Тре Крунур», внісши вагомий внесок в одну з найбільш видовищних перемог збірної з часів розпаду СРСР. З шести кидків Ові результативним став тільки один - він підтримав почин Олексія Ковальова, забивши другий гол росіян. Тільки ось медалі олімпійських чемпіонів на собі приміряли шведи.

ВІДЕО

1 - Росія - Канада - 2: 0 (Олімпіада-2006, чвертьфінал)

«Гра до гола» тривала до 42-ї хвилини, коли Овечкін з передачі Віктора Козлова закинув «найважливішу шайбу в кар'єрі», яка, в підсумку, стала переможною. «Спорт-Експрес» виставив бомбардиру росіян оцінку «9,0», Toronto Star назвала 20-річного форварда найкращим гравцем світу, а Ігор Рабинер поспішив заявити, що «вже тепер, збірну Крикунова буде не зупинити». На жаль, в півфінальному і втішному матчах ні Овечкіна, ні Ковальова, ні кого-то ще видно не було, а росіяни завершили Олімпіаду двома сухими поразками.