18 тур чемпіонату Білорусі з футболу. БАТЕ, "Шахтар" "Динамо" (Мінськ), "Вітебськ", "Динамо" (Брест). Результати, відео, звіт

7. «Торпедо» (Мінськ) - ФК «Гомель» - 1: 2

Після довгої паузи, пов'язаної з іграми білоруських клубів в кваліфікаціях єврокубків, 17 серпня відновився чемпіонат з футболу у вищій лізі . Після довгої паузи, пов'язаної з іграми білоруських клубів в кваліфікаціях єврокубків, 17 серпня відновився   чемпіонат з футболу у вищій лізі

Поки для БАТЕ і нового тренера Олексія Баги літо складається досить вдало! Фото: Дарина Бурякіна, TUT.BY

Лідер білоруського футболу БАТЕ непогано провів річний відрізок єврокубків, гарантувавши собі восени вже мінімум Лігу Європи і забезпечивши бюджет на роки вперед. Команду поповнили новачки з Африки, які повинні «тягти» команду Олексія Баги в Європі і зарекомендувати себе грою у внутрішній першості. До речі, сам тренер позбувся приставки «в.о.» .

Столичне «Динамо» спочатку змусило понервувати своїх уболівальників, потім впевнено провело гри кваліфікації, розгромивши у себе на полі пітерський «Зеніт» в першому матчі третього раунду кваліфікації Ліги Європи. Але потім, в матчі-відповіді, сталося просто неймовірна катастрофа - динамівці програли 1: 8 російському клубу і вибули з турніру. Але на цьому неприємності у команди Гуренко не закінчилися. У чемпіонаті країни столичне «Динамо» програло одному з аутсайдерів «Місто».

Брестські одноклубники знову виявилися не готові до евровизову, з великими труднощами пройшовши «Атромітос» у другому раунді кваліфікації Ліги Європи, а потім зазнавши фіаско в третьому, поступившись дорогою кіпрському «Аполлону». Більш того, від тренувального процесу був усунений молодий хлопець Олексій Шпилевський, який до цього встиг вигнати з команди іменитого ветерана Артема Мілевського.

«Шахтарю» трохи не пощастило з жеребкуванням, і команда Ташуєва виявилася також за бортом єврокубків, показавши при цьому характер, чого давно вже не спостерігалося у дружини з Солігорська в Європі.

Що ж, тепер у внутрішній першості починається сама спека! Лідер чемпіонату БАТЕ гратиме на два фронти, переслідувачі постараються цим скористатися і наздогнати втікачів. Особливий інтерес буде прикутий до Бресту, який поки не потрапляє в єврокубкову зону в таблиці чемпіонату країни, а в 1/8 Кубка Білорусі восени зіграє проти «Шахтаря».

Хітом цього туру мав стати матч в Бресті, в якому команда Марадони зіграла б з БАТЕ, але на прохання команд гра була перенесена на осінь.

Річковим дербі в п'ятницю відкрився 18-й тур.

«Дніпро» - «Німан» - 0: 0

17 серпня. Могильов. Стадіон «Спартак». 19.00.

Судді: С. Стецуріна, С. Косовець, А. Герасимук (всі - Брест).

«Дніпро»: Березін - Кінцевий, Кирильчик, Деркач, Чмиріков, Бордуков, Чепурненко (гречка, 80), Рудика, Демидович (Павлов, 70), Барсуков (капітан), Чухлєй (Сенкевич, 61).

«Німан»: Курганський (капітан) - Абуна, Бебей, Йованович, Кантарія, Яблонський, Цеслюкевіч, Легчілін, Савостьянов (Рудик, 87), Януш (Рассадкіна, 56), Лукашевич (Якимів, 79).

Попередження: Савостьянов (41), Яблонський (50), Рудика (75).

На 87-й хвилині Рудик ( «Німан») не реалізував пенальті (воротар Березін парирував).

Драматизм і нерв матчу команди приберегли на вогненну кінцівку. На 87-й хвилині півзахисник «Дніпра» Ян Сенкевич борцівських прийомом завалив вривається в штрафний майданчик суперника і суддя вказав на 11-метрову позначку.

У цей момент наставник «Німану» зробив заміну. Замість Євгена Савостьянова, який, як очікувалося, буде виконувати пенальті, вийшов не грав півроку Філіп Рудик. Саме він і підійшов до 11-метрової позначки. Не сказати, щоб він пробив погано - м'яч летів в кут. Але голкіпер «Дніпра» Олексій Березін вгадав напрямок удару і в падінні встиг відбити не тільки пенальті і добивання практично з двох метрів!

25-річний російський воротар Олексій Березін - один з новобранців «Дніпра», який поповнив команду в перерві чемпіонату поряд з новим головним тренером, українцем Сергієм Литовченком.

Крім епізоду з пенальті, Олексій Березін серйозно виручив «Дніпро» ще в кількох моментах і цілком заслужив звання кращого гравця матчу.

Відзначимо, що до переходу в «Дніпро» Березін два роки належав тульському «Арсеналу», але за головну команду так і не зіграв, обмежившись виступами за молодіжний склад.

Що стосується «Німану», то в літнє трансферне вікно гродненська команда втратила французького легіонера Ервейна муках, який перейшов в БАТЕ. А ще завершив кар'єру 35-річний нападник В'ячеслав Глєб, молодший брат 6-кратного кращого футболіста країни Олександра Гліба.

Навряд чи в Гродно залишилися задоволені нічиєю проти аутсайдера в Могильові, але, по крайней мере, цим поєдинком «Німан» перервав серію з трьох поразок поспіль.

18 серпня о календарі значущих дві зустрічі.

«Мінськ» - «Смолевичи» - 0: 0

18 серпня. Стадіон ФК «Мінськ». 350 глядачів.

Судді: Д. Частка, С. Гідревіч, С. Фіріновіч (всі - Гродно).

«Мінськ»: Веремко (капітан) - Лукашевич, Остроух, Вайткунас (Бахар, 55; Концедайло, 82), Миколайович, Бохашвілі, Шевченко (Артем Васильєв, 46), Євдокимов, Безсмертний, Олександр Васильєв, Матович.

«Смолевичи»: Тимофєєв - Василенок (капітан), Каршакевич, Відіч, Чикида, Бородін (Потороча, 69), Скшинецький, Федянин (Каплієнко, 66), Рожок, Васьков, Краснов (Русецький, 81).

Попередження: Концедайло (90).

Для дебютанта вищої ліги «Смолевичах», які зазнали чотирьох поразок в п'яти попередніх матчах, будь бал на вагу золота. Тому гості свідомо обрали тактику гри другим номером і в цьому досягли успіху.

«Мінськ» теж не блищить в нинішньому сезоні, хоча напевно і розраховував на перемогу. Але виграшів у «городян» в цьому чемпіонаті, як і раніше залишилося всього три в 18 матчах.

«Торпедо-БелАЗ» - «Іслочь» - 2: 1

18 серпня. Стадіон «Торпедо». 1200 глядачів.

Судді: С. Гораютін, Д. Жук (обидва - Мінськ), О. Маслянко (Брест).

«Торпедо-БелАЗ»: Плотніков - Олехнович (Хачатурян, 46), Салугін (Алексієвич, 53), Котляров, В. Климович, Д. Климович (капітан), Павловець, Кінцевий, Горбачик (Юсов, 64), Бабичев, Мишенко.

«Іслочь»: Хаткевіча - Рахманов, Джон, Талейко, Букаткін, Калугін (Алісейко, 82), Шагойко (капітан), Слабашевіч, Руденок (Холодинський, 78), Комаровський, Биченок (спонукати, 67).

Голи: 0: 1 - Комаровський (4), 1: 1 - Павловець (19), 2: 1 - Горбачик (21).

Попередження: Биченок (22), Котляров (43), Слабашевіч (81).

«Іслочь» не може перемогти ось уже в семи матчах поспіль (дві нічиї, п'ять поразок). При цьому в шести попередніх поєдинках команда забила лише один м'яч.

Здавалося б, швидкий гол в ворота жодінцев стане передвісником хороших змін в житті «Іслочі», проте в середині першого тайму гості пропустили два м'ячі за дві хвилини і знову повалили своїх шанувальників в зневіру.

Хоча, треба віддати належне «Іслочі», вона доклала чимало зусиль для того, щоб врятувати гру, і часом була близька до цього. Але «Торпедо» все ж не упустила перемогу, підтвердивши репутацію «домашньої» команди. Жодінци в нинішньому чемпіонаті країни здобули перемоги у всіх семи поєдинках на своєму полі з різницею м'ячів 11-2!

19 серпня відбулися ще три матчі.

«Вітебськ» - «Луч» - 2: 0

19 серпня. ЦСК.

Судді: А. Василевич, А. Полуянов (обидва - Мозир), Д. Емельянчик (Гомель).

«Вітебськ»: Щербаков - Скитів (капітан), Вандерсон, Матвеенко, Козлов, Наумов, Карамушка, Старгородський (Тевере, 86), Золотов, Вергейчик (Фурлан, 61), Адамович (Печенін, 80).

«Луч»: Шеліхов - Велько (Кац, 74), Іванов, Бондаренко, Степанов, Лукашевич (Каплунов, 70), Шило, Премудрості, Грибовський (Осипенко, 79), Семенов (капітан), Ханкевич.

Голи: 1: 0 - Вергейчик (60), 2: 0 - Печенін (90 + 2).

Підтверджуючи свій фаворітскій статус, «Вітебськ» атакував більше і наполегливіше. В результаті його перевага логічно трансформувалося в перемогу.

Перший м'яч господарі забили на кінець години гри, коду Вергейчик наспів на добивання до відбитого голкііпером удару Адамовича. Другий гол «Вітебськ» організував на вильоті матчу, вже в доданий суддями час, коли результативним виявився забіг вийшов на заміну Печенін по лівому флангу. А між цими двома голами трапився ще й постріл Золотова в штангу на 71-й хвилині.

Здобувши вісім перемог в 10 останніх матчах, «Вітебськ» наздогнав мінських динамівців за кількістю набраних очок і піднявся на друге місце в турнірній таблиці.

Дебютант вищої ліги «Луч», зазнавши сім поразок в дев'яти матчах, пропустив більше всіх в чемпіонаті і животіє на останньому рядку в таблиці.

ФК «Слуцьк» - «Шахтар» - 1: 3

Слуцьк. 19 серпня. Міський стадіон.

Судді: Д. Дмитрієв (Фаніполь), С. Жардецкій (Мінськ), А. Пилипович (Стовпці).

ФК «Слуцьк»: Панкратов - Трубило, образів, Абубакар, Тимошенко, Бобко (к), Думбія, Аюі (Яцкевич, 46), Муса (Хотів, 75), Кібук (Ніколіч, 90), Шікавка.

«Шахтар»: Климович (к) - Шібун (Бурко, 77), Рибалка, Бордачов, Матвейчік, Селява, Сзоке, Ковальов, Бакай (Громико, 89), Баланович, Лаптєв (Джексон, 84).

Голи: 0: 1 - Лаптєв (7). 0: 2 - Бакай (15). 0: 3 - Баланович (24). 1: 3 - Бордачов (54, автогол).

Попередження: Абубакар (6), Муса (72), Яцкевич (73).

«Гірники» вирішили результат матчу буквально в перші 30 хвилин гри. Вже на сьомій хвилині Денис Лаптєв вколотив м'яч у порожні ворота «цукрових» після не зовсім вдалої гри голкіпера, який відбив м'яч прямо перед собою.

На 15-й хвилині провалилася оборона «Слуцька» знову змусила Панкратова діставати м'яч з сітки своїх воріт. Баланович втік в контратаку в Лаптєв, Денис вирішив поділитися м'ячем і віддав пас на Бакая, який відправляв снаряд у порожні ворота.

А на 24-й хвилині Баланович вже сам створив шедевр, з ​​лихого удару загнавши м'яч під поперечину господарів поля. Цей гол точно може претендувати на кращий гол серпня!

«Слуцьк» зумів врятувати обличчя перед домашніми трибунами в першій частині другого тайму. Зусиллями Шікавкі трапився автогол у ворота «Шахтаря». Кращий бомбардир чемпіонату прорвався по лівому флангу, вбіг до штрафного, сам спробував прокинути м'яч між ніг воротаря, але Климович парирував удар, однак відскочив спаряд потрапив в Бордачева і від його ноги залетів у сітку.

Велика перемога «гірників» залишає їх в боротьбі за медалі першості, найближчі суперники відстають вже більш ніж на п'ять очок.

«Динамо» (Мінськ) - ФК «Городея» - 0: 2

Мінськ. 19 серпня. Стадіон «Динамо». 18.00. 1 830 глядачів.

Судді: С. Лобацевіч, Ю. Хомченко (обидва - Вітебськ), Д. Загорельскій (Орша).

«Динамо» (Мінськ): Ігнатович - Гаврилович, Чиж, Галовіч (к), Гуренко, Яхая, Капленко (Ф.Іванов, 46), Наваловскій, Соловей (Хващинський, 66), Антілевскій, Треботіч (Корзун, 46).

ФК «Городея»: Довгялло - Назаренко, Шестіловскій, Павлючек, Пушняков, Сорокін (Воловик, 63), Башилов, Ігнатенко (Позняк, 86), Лебедєв (к), Усеня, Дубаіч (Зенько, 94+).

Голи: 0: 1 - Дубаіч (27). 0: 2 - Лебедєв (62).

Попередження: Шестіловскій (25), Усеня (51), Яхая (89).

Мінське «Динамо» потрапило до смуги невдач. Ще буквально два тижні тому команда гриміла і купалася в славі після перемоги над «Зенітом», але отримавши страшний удар в матчі-відповіді, команда схоже потрапила в емоційну яму.

У поновилася чемпіонаті країни мінчани зазнали поразки від «Місто», яка щільно сидить в підвалі турнірної таблиці. «Цукрові» явно намагалися скористатися станом мінчан і в першому таймі виглядали цілком непогано, не відсиджувалися в обороні, а на 27-й хвилині відкрили рахунок. Усеня рвонув в контратаку, зумів ухилитися від підкату, віддав точний пас на Дубаіча, який і послав м'яч в ворота Ігнатовича.

Мінчани кинулися відіграватися, мали кілька хороших моментів, але голкіпер «Місто» рятував свою команду. Гості не здригнулися, а навіть самі могли забити другий гол до перерви.

На другий тайм динамівці не вийшли занадто зарядженими на швидкий гол, чим і скористалися гості. Лебедєв вирушив в забіг по лівій бровці, ухилився від двох футболістів «Динамо» і точним ударом відправив м'яч повз Ігнатовича прямо в кут воріт.

Господарі накрутили темп, але сил і точності в атаках їм не вистачало, до того ж зловив кураж голкіпер гостей Довгялло, надійно зігравши на останньому рубежі.

Команда Гуренко зазнає першої поразки в чемпіонаті на оновленому стадіоні «Динамо», пропускаючи вперед «Вітебськ» в турнірній таблиці. «Городея» йде із зони вильоту.

Нагадаємо, що саме після поразки від «Місто» був звільнений тренер БАТЕ Олег Дулуб ... Чи вистачить витримки у боса мінського «Динамо»?

Завершується тур у понеділок в Мінську.

«Торпедо» (Мінськ) - ФК «Гомель» - 1: 2

Мінськ. 20 серпня. Стадіон «Трактор».

Судді: П. Коронец (Жодіно), І. Спургяш (Мінськ), П. Мазуро (Молодечно).

«Торпедо» (Мінськ): Степанов - Васильєв, Сокіл, Якубович, Гаєв (к), Куаджа, Нікітін (клен, 65), Тамеле, Морозов (Пацко, 80), Русак (Глебка, 69), Крівулькін.

ФК «Гомель»: Дудар - Баа, Юденков (к), Капор, Батищев, Андрєєв (Янченко, 77), Шаповал, Волков, Терещенко, Шрамченко (Жесткін, 92+), Акубардія (Рожков, 83).

Голи: 0: 1 - Акубардія (60). 0: 2 - Баа (74, зі штрафного). 1: 2 - Куаджа (82).

Попередження: Сокіл (59), Шаповал (64).

Всі голи в матчі трапилися в останні 30 хвилин гри. Спочатку футболісти гостей два рази вразили ворота торпедівцям, виконуючи стандартні удари, відзначилися Акубардія і Баа.

Господарі спробували повернути інтригу в матчі, зусиллями Куаджа відігравши один м'яч за вісім хвилин до кінця гри. Але на більше новачок ліги не спромігся, «рисі» спокійно грали в обороні і довели гру до перемоги.

Таким чином, до 19-го туру «Луч» і мінське «Торпедо» замикають турніру таблицю і є претендентами на виліт в першу лігу. Компанію їм становить «Дніпро».