👆 Біографія російського біатлоніста Дмитра Малишка - спортивна кар'єра, рекорди, перемоги на Олімпіадах і чемпіонатах

19 березня 1987 року народився російський біатлоніст і олімпійський чемпіон 2014 року Дмитро Малишко.

Займатися біатлоном Дмитро почав в 8 років. У його рідному місті Сосновий бор (Ленінградська область) завжди була сильна лижна школа. Першим тренером хлопчика став Юрій Парфьонов, який тренував Малишка до переходу у «дорослу» збірну.

Але ж Дмитро міг стати звичайним клерком в банку

Юніорська кар'єра у Дмитра завершилася в 2008 році. На зимовій Спартакіаді його помітив тренер Дмитро Кучеров, коли Малишка став бронзовим призером змагань. Однак в той же рік почалася криза, у Федерації біатлону в Пітері почалися проблеми з фінансами, і Малишка залишив спорт, влаштувавшись клерком в банк.

Кучеров разом з Дмитром Васильєвим вирішили проблеми з грошима і повернули Малишка у великий спорт. З тих пір Дмитро Кучеров став особистим тренером біатлоніста, а сам Малишка встиг закінчити університет і кілька разів стати призером етапів Кубка світу з біатлону (всього пробіг 63 гонки до початку сезону 2014/15).

До 19 років Дмитро домігся призового місця тільки один раз: заробив «срібло» в спринтерській гонці на етапі юніорського Континентального Кубка в Швеції.

Попрацювавши в офісі, Дмитро дебютував вже в дорослому біатлоні, де на чемпіонаті Європи 2010 в Естонії зайняв друге місце в естафеті 4 × 7,5 км разом з Волковим, Семакова і Васильєвим.

З подругою

У тому ж сезоні Малишка спочатку потрапив в основну збірну Кубка світу, але знову переведений в «молодіжку». Тренерський штаб вирішив, що до навантажень Дмитро ще не готовий. Більш того, йому довелося зробити операцію на серці через аритмію, інакше тренування були б просто неможливі.

Два місяці пішло на відновлення після операції, і ось в березні Дмитро виступив на першості Росії. За підсумками він став другим, поступившись тільки триразовому чемпіону світу Івану Черезова . Влітку 2011 року Малишка допущений до зборів з другою збірною.

На європейському Кубку IBU 2011/12 Дмитро виступив в Ідре (гонка в Естерсунді в той рік була перенесена через відсутність снігу). У спринті Малишка був першим, обійшовши найближчого конкурента на 30 секунд. Правда, на другий день став тільки 8-м. Але все одно дебютант відмінно себе показав і був переведений до основного складу збірної.

На Кубок Світу 2011/2012 Малишка потрапив на другий етап, де в естафеті він з командою посів друге місце. А в лютому у Дмитра з'явилася і перша особиста медаль за третє місце в гонці переслідування.

А в лютому у Дмитра з'явилася і перша особиста медаль за третє місце в гонці переслідування

Проблемним для Дмитра всегд ставав останнє коло

Чемпіонат світу того ж року в німецькому Рупольдингу вийшов, втім, невдалим. 35-е місце в індивідуальній гонці, 6-е місце в естафеті. Сезон закінчився для Малишка 19 місцем у загальному заліку Кубка світу (498 очок).

У відбіркових забігах на наступний сезон Дмитро займає третє місце після Олексія Волкова та Євгена Устюгова. На другому етапі Кубка світу в Хохфільцені Малишка разом зі срібною медаллю в гонці переслідування показав свій найкращий на сьогоднішній день результат. У Рупольдінгу (5-й етап Кубка світу) Дмитро Малишко поступився тільки видатному біатлоністи Мартену Фуркаду і став другим в гонці із загального старту. Відставання від надшвидкісного француза склало всього півсекунди.

У 2013 році Малишка взяв дві «бронзи» ​​(Рупольдинг, Хохфільцен), чотири «золота» (Сочі і Оберхофф), два «срібла» (Рупольдинг, Антхольц-Антерсельва).

Улюблена страва Малишка - картопля, але в Таїланді її немає

Своїми кумирами в спорті Дмитро Малишко називає Свена Фішера, Оле Ейнар Бьерндален і Рафаеля Пуаре, а з російських біатлоністів рівняється на Івана Черезова. «У нього висока стабільність, а це важливо», - зазначає Дмитро.

Малишка любить подорожувати, ганяти на мотоциклах. Навіть упевнений, що якби не біатлон, то став би мотогонщиком. З їжі найбільше любить стейк з картоплею.

В даний момент нагальною проблемою для Малишка залишається питання з житлоплощею. Уже кілька років, а особливо після виступу на Олімпіаді, керівництво Санкт-Петербурга обіцяє виділити квартиру спортсмену, але «віз і нині там».

Уже кілька років, а особливо після виступу на Олімпіаді, керівництво Санкт-Петербурга обіцяє виділити квартиру спортсмену, але «віз і нині там»

Більярд Дмитро не дуже любить, але більше розваг на Кубку світу немає

Перед початком нового біатлонного сезону 2014/15 Дмитро Малишко поставив собі за мету поліпшити фізичну форму. За словами спортсмена в минулому сезоні він завжди програвав на останньому колі. Начінаk гонку в лідерах, а на фініші з'являвся 4-м або 5-м. Тепер Дмитро працює над тим, щоб останнє коло був найкращим в забігу. Змагання на Кубку світу вже почалися, Дмитро там її не виступав, а збірна Росії дебютував на 12-му місці, але попереду ще 8 етапів, так що Малишка і команда ще себе покажуть.