Про користь клінічної смерті

1. Перелом на старті Чеські тенісистки в півфіналі Кубка федерації перемогли в Остраві з рахунком 3:...
  2. Повернулися з того світла

Перелом на старті

Чеські тенісистки в півфіналі Кубка федерації перемогли в Остраві з рахунком 3: 1 суперниць з Франції (Фото: ЧТК)   Намедни я пригадував, що у чеських тенісисток до цієї півфінальної зустрічі був з француженками негативний баланс - 2: 3 Чеські тенісистки в півфіналі Кубка федерації перемогли в Остраві з рахунком 3: 1 суперниць з Франції (Фото: ЧТК) Намедни я пригадував, що у чеських тенісисток до цієї півфінальної зустрічі був з француженками негативний баланс - 2: 3. Беручи до уваги те, що команда Чехії вийшла на корт (з швидким покриттям, яке самі й обрали) в найсильнішому складі, надії на вирівнювання балансу були більш ніж виправдані.

Першими на корт вийшли 13-й номер світового табеля про ранги Люція Шафаржова і 28-я ракетка світу Каролін Гарсія. Взагалі-то фахівці бачили в лідерах французької команди Алізе Корне, але капітан Амелі Моресмо вирішила інакше. І спочатку здавалося, що не прогадала: в першій партії Гарсія порадувала своїх уболівальників активністю на корті, прекрасним прийомом і убивчими ударами по лінії. Та й подача її на подив збоїв не давала. У 10-му геймі за рахунку 4: 5 Люція кілька разів на своїй подачі помилилася, і першого сету було вже не повернути.

Люція Шафаржова (Фото: ЧТК)   І в другій партії ситуація загрожувала повторитися немов під копірку Люція Шафаржова (Фото: ЧТК) І в другій партії ситуація загрожувала повторитися немов під копірку. Той же десятий гейм, ті ж проблеми Шафаржовой на своїй подачі. Гарсія мала п'ять матчболів, п'ять можливостей одним ударом завершити зустріч на свою користь, але жодної з них вона так і не скористалася. Люція витягла і гейм, і другий сет (7: 1 в тай-брейку), і всю гру. Після такого удару, як втрата зустрічі з п'ятьма матчбол, мало хто з тенісисток здатний оговтатися. У третій партії пережила тенісну клінічну смерть Люція перевершувала суперницю у всіх компонентах. 6: 1, і перше очко, з яким багато хто вже встиг попрощатися, впало-таки в скарбничку чеської команди.

Ось як описує хід зустрічі Люції Шафаржовой капітан чеської команди Петро Пала:

Петро Пала (Фото: ЧТК)   «Це було дуже складно, Люція грала проти п'яти матчболів, на той момент не була на корті кращою тенісисткою Петро Пала (Фото: ЧТК) «Це було дуже складно, Люція грала проти п'яти матчболів, на той момент не була на корті кращою тенісисткою. Каролін, навпаки, грала сильно, і я радий, що Люція не почала панікувати і втримала нерви на вузді ».

У тенісі не так часто буває, щоб перелом припадав на самий початок змагань. Але в цьому сезоні таке трапляється вже вдруге. Лукаш Росол, нагадаємо, не використав свої шанси в першій своїй грі проти австралійців, і чеська чоловіча команда розпрощалася з Кубком Девіса, зате в цей раз перелом був на нашу користь. У другій суботній зустрічі Петра Квітова за 82 хвилин розправилася з Христиною Младеновіч (6: 3 і 6: 4), і після першого ігрового дня чеська команда вела з рахунком 2: 0.

Француженки в чвертьфіналі в Італії воскресли після 0: 2, але в цей раз їм протистояли більш сильні суперниці. Петра Квітова розвіяла останні сумніви, обігравши за півтори години Гарсію (двічі по 6: 4). Петра грала у властивій їй манері, після подачі відразу йшла вперед, і силовий теніс приніс їй перемогу, а команді - останнім необхідне очко. Парна зустріч вже нічого не вирішувала, Шафаржова зі барбора заглавова-стрицова, вигравши «всуху» першу партію, все ж поступилися Младеновіч з Пармантье, тим самим відправивши француженок домах сухими.

Петра Квітова (Фото: ЧТК)   Після перемоги Квітовою чеські шанувальники тенісу почали вболівати за Петра Квітова (Фото: ЧТК) Після перемоги Квітовою чеські шанувальники тенісу почали вболівати за ... кого б ви думали ... за росіянок. Після першого ігрового дня ті вели у зустрічі з німкенями (теж 2: 0), але в неділю суперниці рахунок зрівняли, і все вирішувалося в парній зустрічі. Причина такої несподіваної приязні до російських спортсменкам була шкурної - якби перемагали німкені, довелося б їхати грати фінал в Німеччину. Але виграли в підсумку російські, і фінал відбудеться в Чехії. У листопаді, 14-го і 15-го. І це буде четвертий (!) Фінал чеських дівчат за останні п'ять років. Три попередніх вони блискуче виграли.

Три північних очка

Чеська хокейна збірна двічі зіграла в Швеції і зіграла дуже навіть гідно. Вболівальники скучили за перемогами над шведами - останній раз чеські хокеїсти виходили з боїв з «Тре крунур» переможцями майже рік тому, першого травня минулого року. У п'ятничній зустрічі вихованці Володимира Ружичка здивували суперників своїми швидкостями, вони всюди були на крок, а то і на два швидше шведів. Наслідок - кінець сумної серії поразок від трехкоронних і, навпаки, продовження переможної серії, яка налічувала на той час п'ять зустрічей (нагадаємо, чеська дружина не так давно двічі обіграла норвежців і двічі - сусідів-словаків).

Голкіпер чеської команди Якуб Коварж похвалив товаришів по команді:

Фото: ЧТК   «Найважче нам довелося на самому початку зустрічі, коли ми ще тільки освоюються на майданчику Фото: ЧТК «Найважче нам довелося на самому початку зустрічі, коли ми ще тільки освоюються на майданчику. Потім вже було простіше. Не можна сказати, що суперники грали погано, у них було багато шансів забити, особливо при грі в більшості, але ми з хлопцями вистояли ».

Отже, 4: 1 в п'ятницю, але 1: 2 в неділю. Хоча збірна Чехії і розпочала весняну зустріч так само, як скінчила першу - активним пресингом на високих швидкостях - і вже на шостій хвилині Соботка вивів чехів вперед. Але шведи зробили висновки з п'ятничної поразки, намагалися не програвати єдиноборства і не надавати суперникам багато часу для спілкування з шайбою. Під кінець першого періоду вони блискуче використовували двох зайвих гравців і рахунок зрівняли.

Через п'ять хвилин після початку другої третини зустрічі Маркус Серенсен скористався повільністю чеських захисників, втік один на ворота і обдурив непогано грав Якуба Коваржа - 2: 1. Обидві команди могли відзначитися ще не раз, але воротарі зберегли свої ворота в недоторканності. На передостанній хвилині Володимир Ружичка випустив замість голкіпера шостого польового гравця, чехи влаштували штурм воріт господарів і навіть були близькі на останніх секундах до другого голу, але шайба немислимим чином відскочила від ключки вже безпорадного шведського воротаря не в ворота, а за них.

Шведи лідирують в Євротурі, випереджаючи фінів на одне очко. Фіни, до речі сказати, двічі розправилися з росіянами (3: 0 і 4: 2). Саме з фінської командою і проведе збірна Чехії дві останні свої зустрічі-репетиції перед стартує першого травня в Празі і Остраві світовою першістю.

Повернулися з того світла

У чеському хокейному першості вже в неділю міг визначитися чемпіон. Міг, але не визначився. Хокеїсти з Литвинова вирушили в Тршінец після перемоги на своєму льоду (3: 0) з комфортною перевагою 3: 1 по зустрічам. Іншими словами, для того, щоб стати чемпіонами Чехії, литвинівських хокеїстам досить виграти всього одну зустріч, свого роду потрійний матчбол.

Фото: ЧТК   Перший, в Тршінец, литвинівських хокеїсти не використали Фото: ЧТК Перший, в Тршінец, литвинівських хокеїсти не використали. Надовго вони запам'ятають цей матч: протягом майже всієї зустрічі вони з мінімальним рахунком вели, але за 35 секунд (!) До сирени дозволили-таки господарям льоду відновити рівновагу - Томаш Плігал скористався незрозумілою нерозторопністю захисників, викотився до воріт і, майстерно піддягши шайбу, загнав її під поперечину.

У додатковий час литвинівських хокеїсти стрепенулися, забули, здавалося, що вони були без 35 секунд чемпіонами, і майже закотили шайбу в ворота, не вистачило сантиметра-двох. Довго суддя спілкувався з арбітром у монітора, на уповільнених повторах було видно, що шайба більшою своєю частиною лінію воріт перетнула, але перетнула в повному обсязі. Шанувальникам хокею було б прикро, якби доля золотих медалей вирішувалася в кабіні арбітра, який розглядає повтори. На їх счатье, гол зарахований не був, і справа дійшла до післяматчевих буллітів.

Фото: ЧТК   Теж, звичайно, справедливість сумнівна, але зате куди більш видовищна Фото: ЧТК Теж, звичайно, справедливість сумнівна, але зате куди більш видовищна. Тршінецкій голкіпер Шимон Грубец, який замінив, до речі, свого травмованого колегу вже в додатковий час, не дав себе перехитрити жодного разу, а ось його візаві в литвинівських воротах Францоуз під час другої серії не впорався з потужним кидком Володимира Дравецкого. 2: 1, перемога залишилася в Тршінец, це був явно не день литвинівських хокеїстів. Але ніякої трагедії не сталося, їм як і раніше вистачить і однієї перемоги. Тепер, правда, тільки в двох зустрічах.