«Амур» - «Торпедо» - 1: 2 (ПБ)

10 років тому, у вересні 2003 року, автор цих рядків був відряджений до Хабаровська, на відкриття «Платинум-Арени». Тоді вона стала третім, після Санкт-Петербурга і Ярославля, «пристойним» льодовим палацом в країні.

Відкриття вдалося на славу. «Амур» починав сезон двома домашніми матчами з «Нафтохіміком» і «Ак Барсом». У другому матчі фортеця бортів перевірили Вадимом Єпанчінцева - хоч заклепки і полетіли, а у форварда «Ак Барса» лікарі діагностували струс мозку, але все встояло. У перервах між цими матчами тодішній господар і арени, і клубу Віктор Лопатюк навіть вивіз вашого покірного слугу ... ну, практично в ліс. А якщо точніше, в старательську артіль, куди ми довго-довго летіли на вертольоті. А ще тоді прямо під час матчу вдалося взяти інтерв'ю у губернатора Віктора Ишаева.

А ще тоді прямо під час матчу вдалося взяти інтерв'ю у губернатора Віктора Ишаева

"Платинум-Арена" готується до чергового бою

І ще довго в анналах історії зберігалася диктофонний запис, на якій тодішній губернатор розповідає про етапи будівництва «Платинум-Арени», постійно перемішуючи розповідь вигуками типу: «Куди ти б'єш? !!» і «Суддя, купи окуляри!»

На жаль, тепер Віктор Ішаєв в опалі. А Віктор Лопатюк і зовсім то чи в Лондоні, чи то в Сан-Франциско, де за чутками ховається чи то від російської феміди, чи то від кредиторів. Зате красуня «Платинум-Арена» нікуди не поділася. Навіть не віриться, що їй вже 10 років - вельми солідний для спортивної споруди вік. Відразу видно, що нинішнє керівництво арени про своє дітище піклується і душі в ньому не чає.

«У центральних регіонах Росії аномально теплий листопад. Середньомісячна температура перевищує статистичні показники на 12-15 градусів », - сповістив ніжегородцев Росгідромет. Відчути це довелося на власній шкурі. З рідного міста відлітали мало не в сорочках, морозів в цьому році ще не було. Зате в Хабаровську - будь ласка, зима в розпалі. Ось уже тиждень грунтовно лежить сніг, який внаслідок прибирання подекуди перетворився на великі кучугури. Так що разом з семигодинний різницею в часі торпедовскіе вболівальники отримали ще й 20-градусну різницю в температурі.

Зараз західні команди тільки освоюються в нових далекосхідних реаліях. Поки працює тільки попередній досвід, а він з появою в КХЛ команди з Владивостока працює далеко не завжди. Раніше команди приїжджали до Хабаровська якомога пізніше, деякі з аеропорту їхали прямо на гру. І тут же назад - щоб

уникнути тимчасової «ломки». Як надходити тепер, ніхто точно не знає. Вважають за краще діяти по-старому. Скажімо, «Торпедо» як прилітало до ранку за місцевим часом, так і продовжує прилітати. Навіть незважаючи на те що керівництво клубу розуміє, що «накриє» команду, як і належить за науці, на третю добу, тобто в день гри з «Адміралом». А потім, на сьомий день, нажене і накриє повторно. А на сьомий день чекає матч чи не з головним конкурентом - новосибірської «Сибіром». Здається, що клубам знадобиться не менше сезону, щоб виробити нову методику далекосхідних поїздок.

А оскільки всі принади акліматизації у торпедівцям ще попереду, почали вони досить жваво, прибравши ініціативу до своїх рук. Втім, далекосхідники цього особливо не перешкоджали, вважаючи за краще працювати другим номером. До пори до часу гості виглядали краще, навіть мали пару 100-відсоткових гольових моментів у вигляді виходів один на один з воротарем, які відважно запобіг Олексій Муригін. Потім у ніжегородцев пішли поспіль два видалення - з тієї серії, про які так любить говорити нинішній тренер «Казцинк-Торпедо» Володимир Плющев. Це коли команда в атаці, в чужій зоні раптом отримує видалення. Волжани так і заробили чотири хвилини - обидва рази за чужими воротами. Ось тоді біля воріт Віталія Коваля стало дійсно жарко, але спільними зусиллями атаки «Амура» вдалося відбити. Чи не легше було Муригін, коли судді видалили Тимофія Шишканова, особливо з урахуванням того, що у ніжегородцев поставлена гра в більшості. Але як би там не було, на першу перерву команди йшли під нулями

Але як би там не було, на першу перерву команди йшли під нулями

Передматчева розминка команд

на табло «Платинум-Арени», відклавши розборки на решту 40 хвилин.

Цілком можливо, «Амур» і далі продовжив би грати «другим темпом», якби на самому початку захист господарів не упустила б Вадима Краснослободцева. Втім, сильно лаяти захист не слід: Войтех Вольські і Джастін Ходжман розіграли таку багатоходівку в один дотик, що Краснослабодцеву залишалося тільки не потрапити у воротаря. Він і не потрапив, відправивши шайбу в ворота над плечем Муригіна.

Поступаючись у рахунку, господарі пішли вперед, і вже ніжегородци стали відповідати лихими контратаками. Так і котився до заходу другий період, але його закінчення було затьмарене надзвичайною подією. Хабаровчанін Брайан Сальсідо пустив кров Салмінену і тут же отримав п'ять хвилин з видаленням до кінця гри. Менша частина цього штрафу припала ще на другу двадцятихвилинку, і провели його гості з рук геть погано, прагнучи довести кожну атаку до вірного. Немов би сподівалися покласти шайбу в порожні ворота мало не держаком ключки.

Ще три хвилини чисельного меншини перейшли на заключний період, а коли залишалася ще хвилина гри в нерівних складах подвійний малий штраф заробив Дмитро Тарасов.

Господарі встояли спершу цілу хвилину втрьох проти п'ятьох, потім ще три хвилини вчотирьох. А ледь виявилися в повному складі, організували таку «оборотку», що тільки Коваль і диво не дозволили

Нижегородські вболівальники на хабаровської трибуні

шайбі опинитися в торпедовскіх воротах.

Натхненні господарі різко додали в швидкості, а тут ще один за одним пішли Хомицький та Іммонен. У меншості «Торпедо» відбилося, а ось коли склади знову вирівняв, своє вагоме слово сказав Якуб Петружалек. Можна сказати, що не виручив Коваль, але, чорт візьми, скільки ж він може виручати?

А за 8 секунд до завершення третьої двадцятихвилинки Хомицький відзначився ще раз і знову зі знаком мінус. За своїми воротами він відправив у нокаут через рандеву з бортом Євгена Короткова. І отримав п'ять хвилин і видалення до кінця гри. Найцікавіше, що за ці залишилися 8 секунд «Амур» цілком міг вирвати трудову перемогу. Але залишився віч-на-віч з Ковалём Володимир Логінов не зміг переграти воротаря.

Ось і вийшло, що весь овертайм гостям належало грати втрьох проти чотирьох. І проявляти чудеса героїзму в матчі, який потрібно було спокійно вигравати на рубежі другого і третього періодів і без особливих нервів доводити до кінця. На жаль, подібна віддача «своїх» матчів в цьому сезоні вже стала візитною карткою ніжегородцев.

«Торпедо» здобуло нелегку перемогу і тут же не затримуючись поїхало разом зі своїми вболівальниками в аеропорт. До Владивостока всього годину льоту, і ночувати команда вирішила у моря. Далі нижегородцам буде ще важче - в цьому не сумнівається ніхто.

Можна сказати, що не виручив Коваль, але, чорт візьми, скільки ж він може виручати?