Сьогодні розповімо про найцікавіші і головні події в кар'єрі у збірній її кращих бомбардирів.

Кріштіану Роналду (Португалія)

Проведено матчів: 136

Забито м'ячів: 68

Грає з 2003 року

Кріштіану Роналду вперше на міжнародній арені заявив про себе на домашньому для португальців Євро-2004. У першому матчі групового етапу господарі програли грекам 1: 2. Про рахунку 0: 2 Кріштіану Роналду забив свій перший гол за збірну. Другий гол він забив у півфінальній грі проти Нідерландів. У фіналі Євро-2004, проте, Роналду не впорався з греками: після матчу він не приховував сліз, і ці кадри обійшли весь світ. За підсумками чемпіонату Роналду увійшов до символічної збірної.

На Євро-2008 Кріштіану Роналду провів результативний для себе матч проти команди Чехії, забивши гол і віддавши гольовий пас Рікарду Куарежмі. У чвертьфіналі португальці поступилися німцям з рахунком 2: 3. На чемпіонаті світу-2010 в матчі проти КНДР (7: 0) Кріштіану Роналду забив гол і віддав гольову передачу, перервавши свою безгольову серію за збірну, що тривала майже півтора року.

На Євро-2012 в заключному груповому матчі проти Нідерландів, Кріштіану Роналду спочатку зрівняв рахунок в першому таймі, забив другий і переможний гол і був визнаний кращим гравцем матчу. У чвертьфінальному матчі з чехами Кріштіану Роналду забив переможний гол. У півфіналі збірна Португалії в серії пенальті поступилася Іспанії 2: 4. За підсумками чемпіонату Кріштіану Роналду увійшов до символічної збірної. Також на чемпіонаті він став першим португальським футболістом, якому вдалося забити на п'яти великих турнірах у складі національної команди, Роналду забивав у ворота суперників на трьох чемпіонатах Європи (2004, 2008, 2012) і двох чемпіонатах світу (2006, 2010).

У фінальній частині європейської першості Роналду вперше зміг відзначитися в заключному матчі групового етапу проти збірної Угорщини, оформивши дубль. В 1/8 фіналу проти Хорватії після удару Роналду м'яч в сітку воріт зумів добити Куарежма, принісши тим самим перемогу своєї команди. У чвертьфінальному матчі зі збірною Польщі переможця матчу довелося визначати в серії пенальті, Португалії вдалося здобути перемогу, а Роналду реалізував свій удар. Особливо вдалим для Кріштіану Роналду став півфінальний матч з сенсацією чемпіонату збірної Уельсу, в якому капітан португальської збірної зумів забити переможний гол, а також віддати гольовий пас на Нані. Таким чином збірна Португалії вперше з 2004 року вийшла у фінал чемпіонату Європи, де її суперником стала господарка турніру збірна Франції, яку вони обіграли.

Робін ван Персі (Голландія)

Проведено матчів: 101

Забито м'ячів: 50

Грає з 2005 року

Ван Персі зіграв на чемпіонатах світу 2006, 2010 і 2014 року, а також на чемпіонатах Європи 2008 і 2012 року. На чемпіонаті світу 2006 року він виходив на заміну, забив 1 гол в 4 зустрічах. На чемпіонаті Європи 2008, Робін забив два голи, Французам і Руминам.Берт ван Марвейк включив його в остаточний склад збірної Нідерландів на чемпіонат світу 2010 року.У ПАР гравець відзначився один раз в матчі з Камеруном, а збірна Нідерландів вийшла у фінал, в якому мінімально поступилася Іспаніі.В 2012 збірна Нідерландів не вийшла з групи, де були Німці, Португальці і Дачане, Робін зміг забити один раз, в матчі проти збірної Германіі.На чемпіонаті світу 2014 в Бразилії ван Персі забив 4 голи, особливо запам'ятався гол іспанцям головою в неймовірно красивому рижке.Ігрок виступає за збірну до сих пір.

Тьєррі Анрі (Франція)

Проведено матчів: 123

Забито м'ячів: 51

Грав з 1997 по 2010 рік

Кар'єра в першій збірній Франції почалася для Анрі в червні 1997 року, коли його гідну гру в «Монако» помітили тренери молодіжної збірної Франції і закликали на матчі молодіжного чемпіонату світу, разом з майбутніми одноклубниками Вільямом Галласом і Давидом Трезеге.

Через чотири місяці футболіста запросив в свою команду Еме Жаке, головний тренер дорослої збірної. Дебютний виступ на високому міжнародному рівні відбулося для нападника в двадцятирічному віці 11 жовтня 1997, в виграному з рахунком 2: 1 матчі проти Південної Африки.

Жаке був настільки вражений діями молодого гравця, що вирішив взяти його на чемпіонат світу 1998 року. Анрі залишався маловідомим футболістом, але, незважаючи на це, з трьома голами йому вдалося стати кращим бомбардиром від Франції на цьому турнірі.

Наступним міжнародним турніром для гравця виявився чемпіонат Європи 2000 року, він знову відзначився трьома м'ячами і став кращим бомбардиром команди, причому одним з голів зрівняв рахунок в півфінальному матчі з Португалією.

Чемпіонат світу 2002 року вийшов для Франції провальним - захищаючи титул чемпіона світу, команда у всіх трьох матчах не змогла забити жодного м'яча і залишила турнір вже після групової стадії.

В ході чемпіонату світу 2006 року футболіст грав єдиного форварда своєї команди, всього він забив три голи, в тому числі переможний гол після виконаного Зіданом вільного удару в матчі проти діючих чемпіонів бразильців.

32-річний нападник не був заявлений в стартовий склад першої зустрічі чемпіонату світу 2010 року і вийшов на заміну лише в кінці матчу, а другу гру повністю провів на лаві запасних - на той час у Анрі не було достатньої ігрової практики в «Барселоні», тому Раймон Доменек прибрав його з основного складу збірної і позбавив капітанської повязкі.Так в 2010 Анрі закінчив виступ за збірну Франції.

Уейн Руні (Англія)

Проведено матчів: 119

Забито м'ячів: 53

На початку 2003 року Руні був викликаний в основну збірну Англії. Його дебют за збірну відбувся 12 лютого 2003 року. Він став наймолодшим гравцем збірної Англії, вийшовши на поле в товариському матчі проти збірної Австралії у віці 17 років і 111 днів (три роки по тому рекорд був побитий Тео Уолкоттом, який вийшов на заміну в товариському матчі збірної Англії проти збірної Угорщини в віці 17 років і 75 днів). 6 вересня 2003 року Уейн став наймолодшим автором гола в історії збірної, відзначившись у матчі проти Македонії у віці 17 років і 317 днів.

У 2004 році Руні в складі збірної Англії взяв участь в чемпіонаті Європи в Португалії. 17 червня 2004 року Уейн став наймолодшим автором гола в історії фінальних турнірів чемпіонату Європи, зробивши «дубль» у матчі проти збірної Швейцарії. Однак уже через чотири дні швейцарець Йохан Фонлантен побив цей рекорд, забивши гол у ворота збірної Франції. У першому таймі чвертьфінального матчу проти збірної Португалії Руні отримав травму і змушений був покинути поле, а Англія програла цю зустріч по пенальті.

Під керівництвом Стіва Макларена Англія не змогла кваліфікуватися на Євро-2008.В наступному відбірковому циклі, вже до чемпіонату світу 2010 року, Англія під керівництвом Фабіо Капелло без проблем зайняла перше місце в групі, отримавши пряму путівку в фінальну частину чемпіонату в ПАР. Всього у відбірковому циклі до чемпіонату світу Руні забив 9 м'ячів. На самому чемпіонаті світу Руні не зміг забити жодного гола, а Англія вилетіла з розіграшу турніру в 1/8 фіналу, поступившись Німеччині.

Англія кваліфікувалася на Євро-2012, посівши перше місце у своїй відбірковій групі. У заключному матчі відбірного етапу проти Чорногорії 7 жовтня Руні був вилучений за грубий фол проти Міодрага Джудовича, після чого дисциплінарний комітет УЄФА прийняв рішення про дискваліфікацію Вейна на 3 матчі групового етапу Євро-2012. 19 червня Вейн вийшов на поле в заключному матчі групового етапу проти збірної України, забивши єдиний гол у цій зустрічі, що дозволив Англії вийти в чвертьфінал. У чвертьфінальному матчі проти збірної Італії в основний і додатковий час голів забито не було, після чого послідувала серія післяматчевих пенальті, в якій Англія програла.

У травні 2016 Руні був включений Роєм Ходжсоном в розширений список заявки збірної Англії для виступу на чемпіонаті Європи у Франції в якості нападника, але на превеликий жаль уболівальників, Англія показала погану гру на Євро, програвши збірній Ісландії.

Луїджі Ріва (Італія)

Проведено матчів: 42

Забито м'ячів: 35

Грав з 1965 по 1974 рік

Ріва дебютував за збірну 27 червня 1965 року в матчі зі збірною Угорщини, а останній матч зіграв 19 червня 1974 року проти Аргентини.

Давид Вілья (Іспанія)

Проведено матчів: 97

Забито м'ячів: 59

Грав з 2005 по 2014 рік

Дебютував у національній збірній Іспанії 9 лютого 2005 року в матчі проти збірної Сан-Марино. Перший гол за збірну забив 16 листопада 2005 року, вразивши ворота збірної Словаччини.

Брав участь на чемпіонаті світу 2006 року. У першому матчі групового етапу проти збірної України Вілья забив два м'ячі. В 1/8 фіналу проти майбутніх фіналістів - збірної Франції.

На переможному для Іспанії європейській першості 2008 року Вілья став кращим бомбардиром, забивши чотири м'ячі.

На тріумфальному чемпіонаті світу 2010 Вілья також став кращим бомбардиром (поділивши це звання з ще трьома футболістами).

Через травми, отриманої на Клубному чемпіонаті світу, Давид був змушений пропустити Євро-2012, на якому збірна Іспанії також домоглася перемоги. У 2014 закінчив виступ за збірну.

Луїс Суарес (Уругвай)

Проведено матчів: 90

Забито м'ячів: 47

Грає з 2007 року

8 лютого 2007 року Суарес дебютував за першу команду країни, принісши перемогу над Колумбією з рахунком 3: 1. Правда дебют затьмарила друга жовта картка, яка призвела до видалення на 85-й хвилині. На чемпіонаті світу 2010 року в ПАР завдяки дублю Суареса в матчі з Південною Кореєю збірна Уругваю вийшла в 1/4 фіналу.

В 1/4 фіналу в матчі Уругвай - Гана на 120-й хвилині заробив червону картку, вибивши м'яч з лінії воріт збірної Уругваю обома рукамі.24 липня 2011 року уругвайці перемогли в фіналі Кубка Америки команду Парагваю з рахунком 3: 0. Луїс забив перший м'яч у цьому матчі. Всього в шести матчах на Кубку Америки Суарес забив чотири голи і став кращим гравцем турніра.На чемпіонаті світу 2014 року в Бразилії Суарес, який не встиг повністю відновитися після травми, пропустив перший матч турніру проти збірної Коста-Ріки (ураження Уругваю 1: 3) .

У другому матчі завдяки дублю Суареса, який вийшов в стартовому складі, в матчі з Англією збірна Уругваю вперше після 44-річної перерви здобула перемогу над європейською збірною на чемпіонаті світу.

24 червня в останньому матчі групового етапу проти збірної Італії Суарес на 79-й хвилині вкусив за плече захисника суперників Джорджо К'єлліні, але це порушення не було замечено.Інцідент з Суаресом, який вже втретє за кар'єру вкусив людину на поле, дисциплінарний комітет ФІФА розглянув 26 червня та визнав уругвайського нападника винним в неспортивну поведінку. В покарання Суарес був дискваліфікований на дев'ять офіційних матчів національної команди, починаючи з гри 1/8 фіналаКолумбія - Уругвай. Також Суарес відсторонений на чотири місяці від будь-якої пов'язаної з футболом деятельності.Сейчас все добре, і Луїс продовжує радувати уругвайських уболівальників.

Мирослав Клозе (Німеччина)

Проведено матчів: 137

Забито м'ячів: 71

Грав з 2001 по 2014 рік

На початку 2001 року Клозе отримав запрошення виступати за національну збірну Польщі: її головний тренер Єжи Енгель приїхав до Німеччини спеціально для того, щоб умовити молодого нападника захищати кольори його команди. Однак Клозе навідріз відмовився, заявивши про намір чекати виклику від Руді Феллера. Пізніше Мирослав визнається, що він на той момент вже знав про намір Феллера запросити його, в іншому випадку він всерйоз задумався б над пропозицією Енгеля. І запрошення до табору німецької збірної не змусило себе чекати: дебют Клозе в її складі відбувся вже 24 березня 2001 року в Леверкузені в матчі відбіркового турніру Чемпіонату світу зі збірною Албанії. Вийшовши на заміну, форвард приніс своїй команді перемогу, забивши головою за дві хвилини. до кінця гри (кінцевий рахунок матчу 2: 1)

На чемпіонаті світу 2002 року в Японії / Кореї Мирослав в першій же грі зробив хет-трик у ворота збірної Саудівської Аравії і віддавши гольову передачу, вніс серйозний вклад в розгромний підсумковий рахунок 8: 0. Потім в наступний двох матчах групового етапу - проти Ірландії та Камеруну - Клозе забив ще по м'ячу, в грі проти африканців зробивши до того ж гольовий пас. В результаті німці дійшли до фіналу, поступившись в ньому бразильцям з рахунком 0: 2. У плей-офф Мирослав забити не зміг, але і без цього минулий чемпіонат став для нього дуже успішним - як для нього особисто, так і для збірної (в ході двох попередніх чемпіонатів німці не змогли дійти до півфіналу): з 5 голами на рахунку ( всі з них були забиті головою) він розділив з Рівалдо друге місце в списку бомбардирів турніру і увійшов до символічної збірної.

На домашньому чемпіонату світу 2006 року в Німеччині, в день свого народження - 9 червня, в матчі відкриття проти Коста-Ріки Клозе зробив дубль, гра завершилася перемогою німців 4: 2.Мірослав отримав Золоту Бутсу турніру, забивши найбільшу кількість голів.

На ЄВРО 2008 Клозе разом зі збірною Німеччини дійшов до фіналу, де програли 1-0 Іспанії, Мирослав на тому турнірі забив 2 голи.

На чемпіонаті світу 2010 Німеччина зайняла 3 місце, а гравець забив 4 голи у всіх матчах.

7 травня тренер Бундестім Йоахім Льов назвав розширений склад збірної. Куди увійшов і Мирослав. На Євро Клозе провів 5 зустрічей, в яких забив один гол.

На чемпіонаті світу 2014 року в Бразилії Клозе забив 2 голи і побив рекорд бразильця Роналдо, відзначившись у підсумку 16 м'ячами в фінальних стадіях чемпіонатів світу.

Ліонель Мессі (Аргентина)

Проведено матчів: 116

Забито м'ячів: 57

4 серпня Хосе Пекерман викликав його в національну збірну Аргентини в матчі проти Угорщини. Однак він зіграв всього 3 хвилини в матчі і отримав червону картку. Першу свою офіційну зустріч Мессі провів 3 вересня 2005 року в матчі зі збірною Парагваю він вийшов на заміну на 80-й хвилині відбіркового раунду до чемпіонату світу 2006.

У 2008 Мессі відправився зі збірною Аргентини на Олімпійські ігри в Пекіні. «Барселона» не бажала відпускати Мессі на змагання. Тільки після розмови Мессі з головним тренером Хосепом Гвардіолою клуб погодився відпустити гравця. У першому ж матчі з Кот-д'Івуаром Мессі забив свій перший м'яч на турнірі (2: 1). В 1/4 фіналу він відзначився вдруге, відправивши м'яч у ворота збірної Голландії (2: 1). У півфіналі Мессі взяв участь у розгромі Аргентини збірної Бразилії, де грав його колишній одноклубник Роналдіньо (0: 3). У матчі за золоті медалі Мессі віддав гольовий пас Ді Марії, який і забив переможний м'яч у ворота Нігерії (1: 0).

На чемпіонаті світу 2010 Мессі зіграв у першому матчі збірної Аргентини на чемпіонаті світу проти збірної Нігерії, аргентинці виграли 1: 0, а Ліонель мав кілька хороших можливостей забити, але нігерійців рятував їх воротар Вінсенте Еньеама.Мессі почав в основному складі і матч проти збірної Південної Кореї, який завершився впевненою перемогою збірної Аргентини з рахунком 4: 1, він взяв участь у всіх гольових комбінаціях команди і допоміг Гонсало Ігуаїна зробити хет-трик, однак йому так і не вдалося зробити жодної результативної передачі.В матчі 1 / 4 фіналу Аргентина крупно поступилася збірній Німеччини - 4: 0, і закінчила виступ у турнірі, а Мессі так і не зміг забити жодного м'яча на чемпіона світу 2010.

На чемпіонат світу 2014 в Бразилії Мессі поїхав лідером і капітаном команди. У фіналі збірній Аргентини протистояла збірна Німеччини, яка в підсумку і здобула перемогу з рахунком 1: 0, завдяки голу Маріо Гетце в додатковий час. За підсумками чемпіонату Мессі увійшов до символічної збірної і був визнаний кращим гравцем турніру.

На 44 розіграші Кубка Америки, який проходив в Чилі, збірна Аргентини потрапила в групу В, разом з Уругваєм, Парагваєм і Ямайкой.Аргентіна вийшла з групи, в чвертьфіналі обіграла Колумбію по пенальті, а в півфіналі розгромила Парагвай.В фіналі після нульової нічиєї Аргентина програла господарям турніру збірної Чилі з пенальті 1: 4. В ході підготовки церемонії нагородження Мессі відмовився від призу кращого гравця Кубка Америки-2015 і попросив організаторів, щоб ті відмовилися від визначення кращого футболіста турніру.

Пеле (Бразилія)

Проведено матчів: 92

Забито м'ячів: 77

Грав з 1957 по 1971 р

Рекордсмен за кількістю виграних в якості гравця чемпіонатів світу - три титули. Єдиний футболіст, три рази ставав чемпіоном світу як гравець. Учасник чотирьох чемпіонатів світу. Кращий гравець чемпіонату світу 1970. Кращий молодий гравець чемпіонату світу 1958. Футболіст року в Південній Америці 1973 року. Двічі член символічних збірних чемпіонатів світу. Дворазовий володар Міжконтинентального кубка і Кубка Лібертадорес, переможець Суперкубка міжконтинентальних чемпіонів, десятиразовий чемпіон штату Сан-Паулу, чотириразовий переможець турніру Ріо-Сан-Паулу в складі «Сантоса».

Кращий футболіст XX століття за версією футбольної Комісії ФІФА; по голосуванню на офіційному сайті організації Пеле - другий футболіст в XX столітті. Є кращим спортсменом XX століття за версією Міжнародного Олімпійського комітету.

Пишіть в коментарях, які спогади у вас про ці футболістів, буде цікаво почитати.

Також підписуйтесь на наш блог, щоб бути в курсі новин.

Що ми згадуємо, коли чуємо «Андрій Аршавін»