Бесик Кудухов, якого хочуть позбавити срібла Лондона-2012

Індійський борець вільного стилю Йогешвар Дутт повідомив, що отримає срібну медаль Олімпійських ігор-2012 в Лондоні. Цю нагороду завоював росіянин Бесик Кудухов , Який загинув в автокатастрофі 29 грудня 2013 року в віці 27 років.

За інформацією телеканалу NDTV, в допінг-пробі Кудухову були виявлені заборонені препарати. Подробиці поки невідомі. "Вранці дізнався, що гідність моєї олімпійської медалі підвищено з бронзи до срібла. Присвячую медаль всім своїм співвітчизникам", - написав Дутт на своїй сторінці в твіттері.

Присвячую медаль всім своїм співвітчизникам, - написав Дутт на своїй сторінці в твіттері

11 серпня 2012 року. Лондон. Призери Олімпіади: Йогешвар Дутта (Індія), Бесік Кудухов (Росія), Тогрул Асгар (Азербайджан) і Коулман СКОТТ (США). фото REUTERS

"СЕ" згадує поєдинки, які принесли Кудухову золоті медалі чемпіонатів Європи та світу.

ЧЄ-2007

Свою першу особисту нагороду на вищому міжнародному рівні Кудухов завоював в 2006 році на чемпіонаті світу в Гуанчжоу. Тоді у фіналі поєдинку в категорії до 55 кг він поступився болгарину Радослава Велікова. Однак уже в квітні наступного року росіянин зумів поквитатися з Велікова за ту поразку, перемігши його в першому ж раунді чемпіонату Європи в Софії. Кудухов впевнено дійшов до фіналу, де переміг німця Марціна Евальда.

ЧС-2007

Через кілька місяців Кудухов завоював і свій перший титул чемпіона світу. У фіналі турніру в Баку росіянин переміг монгола Баяраагійна Наранбаатара.

ЧС-2009

Завоювавши на Олімпійських іграх в Пекіні бронзову медаль, Кудухов змінив категорію і почав виступати у вазі до 60 кг. Довгої адаптації йому не треба було, і вже на чемпіонаті світу-2009 в датському Хернінгу він завоював чергове золото, впевнено перемігши у фіналі Зелімхана Хусейнова з Азербайджану.

ЧС-2010

Чемпіонат світу в Москві Кудухов провів дуже впевнено, майже не даючи шансів своїм суперникам. Тільки в фіналі конкуренцію йому спробував скласти українець Василь Федоришин, але і він не зумів зупинити росіянина на шляху до чергової перемоги.

ЧС-2011

Свій четвертий титул чемпіона світу уродженець Південної Осетії завоював в Стамбулі. Кудухов, до того моменту вже володів величезним досвідом виступів на найвищому рівні, в блискучому стилі вийшов у фінал, де переміг пуерторіканця Франкліна Гомеса. Через рік росіянин завоює ще й срібло на Олімпійських іграх в Лондоні.

ЛОНДОН-2012

З репортажу "СЕ" : Кудухов, якому в середу виповниться 26 років, повинен був перемагати на Іграх ще чотири роки тому. Він приїхав до Пекіна чинним чемпіоном світу у вазі до 55 кг, але в півфіналі досить несподівано програв японцеві Томохіро Мацунага і на перший раз обмежився бронзою. Сьогодні Кудухов - беззаперечний номер №1 категорії до 60 кг і єдиний борець нинішнього складу збірної, вже має досвід боротьби на Олімпіаді. Ось тільки золото знову від нього спливло. Чотириразовий чемпіон світу і головний фаворит турніру в категорії до 60 кг був розгромлений в фіналі азербайджанцем Тогрулу Асгаровим ...

11 серпня 2012 року. Лондон. Бесик Кудухов (праворуч) програє фінал Олімпіади. фото AFP

- Не можу коментувати інформацію про передачу срібної медалі Ігор у Лондоні-2012 загиблого борця Кудухову бронзовому призеру Дутта, - сказав президент Федерації спортивної боротьби Росії Михайло Маміашвілі, якому сьогодні подзвонила кореспондент "СЕ" Любов КОНЯЄВА. - Поки у мене немає ніякої інформації з цього приводу, як, до речі, і у міжнародної федерації боротьби. Віддавати медаль загиблого людини комусь - це найважче. Навіть не хочу допускати думки про те, що це можливо. Єдине, можу сказати, що я далекий від прийняття рішення з цього приводу, і слава богу.