«Зробимо все, щоб повернути Кубок Гагаріна в Казань»: «Ак Барс» став першим фіналістом плей-офф КХЛ

1. Образливі, але закономірні 4: 0
  2. ЦСКА врятував сезон за дві хвилини

Казанському «Ак Барсу» вистачило чотирьох матчів, щоб зломити опір челябінського «Трактора» в фіналі Східної конференції плей-офф КХЛ і дістатися до вирішальної серії сезону. Суперник підопічних Зінетулой Білялетдінова в боротьбі за Кубок Гагаріна поки не відомий - СКА і ЦСКА безуспішно продовжують виявляти найсильнішого. Як проходять вирішальні протистояння сезону у відкритому чемпіонаті Росії - в матеріалі RT.

Образливі, але закономірні 4: 0

Шанувальники хокею, які симпатизують «Трактора», напевно назвуть суха поразка челябінського колективу в третьому раунді плей-офф КХЛ незаслуженим. Команді Анвара Гатіятуліна дійсно нічого пред'явити - його підопічні билися з останніх сил в серії з «Ак Барсом», в трьох матчах з чотирьох поступившись з різницею в одну шайбу.

Також по темі

Казанському «Ак Барсу» вистачило чотирьох матчів, щоб зломити опір челябінського «Трактора» в фіналі Східної конференції плей-офф КХЛ і дістатися до вирішальної серії сезону «Ак Барс» захистив свій лід, СКА - немає: як стартували фінали конференцій в КХЛ

У Континентальній хокейній лізі відбулися перші матчі фіналів конференцій. На Заході санкт-петербурзький СКА і московський ЦСКА ...

Інша справа, що колектив з Татарстану спочатку вважався явним фаворитом протистояння, маючи набагато глибший і якісний склад разом з видатним кубковим досвідом. А коли і без того обмежений ресурс уральців постраждав від травм ключових виконавців (наприклад, на четвертий поєдинок «Трактор» вийшов без провідних центральних нападників Пола Щехури і Олександра Рибакова), стало очевидним, що надовго фінал Сходу не затягнеться.

Вирішальним в даному протистоянні став третій матч - єдиний, в якому «Трактор» зумів уникнути невдачі в основний час. Здавалося, що цей локальний успіх підстьобне дружину Гатіятуліна і за підтримки рідних трибун вона зуміє відродити інтригу в серії: кінцівку третього періоду челябінці провисіли на воротах Еміля Гаріпова, скориставшись пасивністю суперника і прибравши ініціативу до своїх рук.

Втім, це враження виявилося оманливим - вже в дебюті овертайму команду підстерегла неприємність у вигляді видалення Данила Губарєва. Формально казанці закидали переможну шайбу в рівних складах (відзначився захисник Василь Токранов Василь Вікторович), але успіх їм принесла позиційна атака, розпочата саме в більшості.

Кадрові проблеми, що накопичилася за важкий сезон втому і розуміння того, що серія вже фактично програна, не дозволили хокеїстам «Трактора» влаштувати фінальний штурм в четвертій зустрічі. Її завершальний період вони починали за рахунку 1: 2 не на свою користь.

Але за 20 хвилин «Ак Барс», що показово, вдвічі перекидав суперника (Павло Францоуз здійснив 12 порятунків, в той час як Гарипов - всього шість) і лише за збігом обставин відзначився втретє тільки тоді, коли челябінці замінили голкіпера на шостого польового гравця.

Уміння грати на результат, чекати помилок суперника і втілювати їх в рідкісні, але життєво важливі в поєдинках плей-офф голи - як раз те, чим завжди славилися команди Зінетулой Білялетдінова. І казанці в черговий раз це довели, реалізувавши своє право в класі.

У фіналі Кубка Гагаріна «Ак Барс» зіграє четвертий раз у своїй історії і вперше з весни 2015 го, коли не зміг перешкодити СКА обзавестися заповітним - і на той момент дебютним для найспроможнішого російського клубу - трофеєм. Через три роки шанси колективу з Татарстану на підсумковий успіх трохи вище.

По-перше, «армійське» дербі затягнеться ще як мінімум на два матчі, і до вирішальної серії його переможець підійде пристойно виснаженим. Не варто забувати, що більше 20 його гравців брали участь в Іграх в Пхенчхан, в той час як чемпіон Сходу під час олімпійської паузи в календарі планомірно готувався до вирішального відрізку сезону.

Холодний розрахунок: чому командам з Тольятті і Ханти-Мансійська довелося покинути КХЛ

Рада директорів Континентальної хокейної ліги (КХЛ) прийняв рішення про виключення Ханти-Мансійськ «Югри» і тольяттинской "Лади» з ...

По-друге, казанці як і раніше здатні підносити суперникам неприємні сюрпризи. Наприклад, за два останні поєдинки серії з «Трактором» списаний багатьма з рахунків 35-річний форвард Олександр Світов відзначився шайбою і результативною передачею - тобто набрав стільки ж очок, скільки за 12 попередніх зустрічей в рамках Кубка Гагаріна.

Нарешті, в приголомшливій формі знаходиться Джастін Азеведу - канадцеві з португальськими корінням вистачило всього трьох серій плей-офф, щоб встановити новий бомбардирський рекорд клубу в матчах на виліт. Набравши в цілому 21 бал (сім шайб і 14 результативних передач) в 14 зустрічах, нападник перевершив досягнення легенди «Ак Барса» Олексія Морозова дев'ятирічної давності, 19 очок якого допомогли колективу з Татарстану стати першим володарем Кубка Гагаріна.

Парадокс КХЛ полягає в тому, що команда, яка зазнала всього дві невдачі на шляху до фіналу плей-офф, в будь-якому випадку буде вважатися аутсайдером вирішального бою. Це розуміють і в самому «Ак Барсі»: після перемоги над «Трактором» Білялетдінов визнав, що нинішні СКА і ЦСКА дуже сильні. Втім, видатний у минулому захисник і один з найтитулованіших російських тренерів сучасності пообіцяв, що його підопічні зроблять все від них залежне заради повернення Кубка Гагаріна в Казань.

ЦСКА врятував сезон за дві хвилини

А ось московські армійці, на відміну від «Трактора», всім необхідним для перемоги в плей-офф КХЛ мають - в тому числі і досвідом великих матчів, отриманим Кирилом Капрізовим з товаришами в Пхенчхан.

Проте команда Ігоря Нікітіна була дуже близька до точки неповернення: без варіантів програвши СКА в третьому поєдинку фіналу Західної конференції, за підсумками двох періодів четвертого вона поступалася з різницею в одну шайбу і при всьому своєму бажанні не могла підібрати ключі до володінь Мікко Коскинена. Їхати в Санкт-Петербург за рахунку 1: 3 в серії було б смерті подібно. Іменитим кубковим бійцям Олега Знарка не склало б великих труднощів замкнутися в обороні і, змушуючи супротивника розкриватися, добити його у блискавичних контратаках.

Про це, мабуть, наставник столичного колективу і говорив своїм підопічним в доленосному перерві, якому передувала сутичка Іллі Ковальчука з Михайлом Пашніна - зоряний форвард заступився за свого партнера Патрика Торес, який потрапив під жорсткий силовий прийом. Що саме мало ефект, Нікітін розповість, напевно, тільки після закінчення сезону (в розпал плей-офф тренери хокейних команд, як відомо, небагатослівні і намагаються уникати відповідей на будь-які делікатні питання), але на третій період ЦСКА вийшов зовсім інший командою. Сконцентрованої, зарядженої на боротьбу і готової переступити через себе, але надломити суперника.

Цей самий перелом не змусив себе чекати - практично відразу ж після відновлення гри в форматі «чотири на чотири» відзначився захисник Мет Робінсон, а через дві хвилини Коскинена вже в повних складах засмутив нападаючий Валерій Нічушкін, який закинув, як виявилося, переможну для ЦСКА і останню в поєдинку шайбу.

На післяматчевій прес-конференції Знарок висловив невдоволення діями арбітрів зустрічі, натякнувши, що Пашнін заслуговував видалення до кінця матчу за атаку Торес і, отже, третій період СКА повинен був починати в більшості. Епізод і справді вийшов неоднозначним (КХЛ, на жаль, ніяких роз'яснень по ньому не надала), але в розпорядженні «армійців» з берегів Неви було більше 17 хвилин, щоб не дозволити йому стати ключовим і ліквідувати наслідки власного провалу.

Замість цього вони завдали всього шість кидків по воротах Іллі Сорокіна за весь період - занадто мало, щоб застати зненацька кращого з залишаються в грі голкіперів Кубка Гагаріна за всіма основними статистичними показниками. І дозволили москвичам зрівняти рахунок в самому яскравому з точки зору вивіски битві плей-офф.

У п'ятому матчі серія, по суті, почнеться заново, тільки права на помилку у її учасників вже не залишилося. Будь програний епізод або невдало проведена зміна можуть стати фатальними. Особливо для команди, яка зазнає поразки в Пітері. Експерти все ще віддають перевагу СКА, але зараз запас міцності дружини Знарка здається як ніколи непевним: Ковальчук досі не набрав жодного очка в фіналі Заходу, Павло Дацюк мовчить вже три поєдинки, а Микита Гусєв знаходився на льоду під час обох гольових атак москвичів в четвертій зустрічі і нічим своїй команді не допоміг.

Втім, легкого життя чинному чемпіону ніхто і не обіцяв - можливо, в чомусь ЦСКА і поступається своєму опонентові, але вже точно не в мотивації. Адже з того моменту, коли «Роснефть» придбала клуб (а сталося це в 2011 році) і зробила його одним з грандів російського хокею, головний трофей КХЛ він ще жодного разу не завоював.

СКА, в свою чергу, двічі брав Кубок Гагаріна за попередні три роки. Але вгамувала чи команда титульний голод або як і раніше готова битися до переможного кінця? Відповідь на це та багато інших питань ми отримаємо протягом тижня, коли і відбудеться розв'язка армійського дербі - серії, яка за своїм напруженням вже перевершила інші фінали.

Але вгамувала чи команда титульний голод або як і раніше готова битися до переможного кінця?