NEWSru.com :: Фелпс виграв 100 метрів батерфляєм і повторив рекорд Спітца

Майкл Фелпс, вигравши сьому золоту медаль Олімпіади в Пекіні, повторив рекорд легендарного Марка Спіцца, який на Іграх в Мюнхені в 1972 році також сім разів піднімався на найвищу сходинку олімпійського п'єдесталу

Американський плавець Майкл Фелпс, вигравши сьому золоту медаль Олімпіади в Пекіні, повторив рекорд легендарного Марка Спітца, який на Іграх в Мюнхені в 1972 році також сім разів піднімався на найвищу сходинку олімпійського п'єдесталу.

Щоденник Олімпіади-2008 і результати

Фелпс на цей раз виграв заплив на 100 метрів батерфляєм, попутно встановивши новий олімпійський рекорд (50,58 секунди). Сербський плавець Мілорад Кавіч відстав від американця всього лише на одну соту секунди, а третім торкнувся бортика австралієць Ендрю Лотерстейн.

Після половини дистанції Фелпс йшов сьомим, відстаючи від лідируючого Кавіча на 38 сотих секунди. Але потім Майкл зробив фінішний ривок, але і на останніх метрах запливу серб випереджав американця. Однак, торкаючись бортика, Кавічу не вдалося "потрапити в гребок", йому довелося робити додаткові рух, і американець зумів випередити суперника.

Таким чином, 23-річний Фелпс продублював рекорд свого співвітчизника Марка Спітца, який виграв сім золотих медалей на мюнхенській Олімпіаді. До речі, Фелпс може перевершити досягнення Спітца 17 серпня, коли він візьме участь в естафеті 4х100 метрів комплексним плаванням, де американці вважаються головними претендентами на нагороди.

Додамо, що за кар'єру Фелпс виграв 13 золотих олімпійських нагород (6 в Афінах) і є найбільш титулованим спортсменом в історії олімпійського руху.

У жінок заплив на 200 м на спині виграла Кірсті Ковентрі із Зімбабве, встановивши при цьому новий світовий рекорд. Таким чином, 24-річна плавчиня повторила свій успіх на Олімпіаді в Афінах. Наша Анастасія Зуєва фінішувала четвертою з новим національним рекордом (2.07.88)

Жінки. Спина. 200 м.

1. Кірсті Ковентрі (Зімбабве) 2.05, 24 WR 2. Маргарет Хольцер (США) 2.06,23 3. Райко Накамура (Японія) 2.07,13

Бразилець Сезар Сьело Фільо став олімпійським чемпіоном у плаванні на 50 метрів вільним стилем, встановивши при цьому новий олімпійський рекорд. Додамо, що 21-річний переможець приніс для своєї країни першу золоту медаль у плаванні в історії.

Плавання. Чоловіки. Вільний стиль. 50 м.

1. Сезар Сьело Фільо (Бразилія) 21,30 OR 2. Амарі Лево (Франція) 21,45 3. Ален Бернар (Франція) 21,49

Британська плавчиня Ребекка Адлінгтон перемогла в запливі на 800 метрів вільним стилем, оновивши при цьому світовий рекорд. Додамо, що для Великобританії це перше "золото" у плаванні на цих іграх. Наша Олена Соколова під час цього старту показала тільки сьомий результат.