"Десна" могла розраховувати на більше. "Десна" - "Ворскла" - 1: 2. Кубок України. 1/16 фіналу

Десна - Ворскла - 1: 2 (0: 2)

Голи: Янузі, 9 (0: 1). Будник, 45 + 1 (0: 2). П. Кондратюк, 90 + 5 (1: 2).

«Десна» (Чернігів): Федоренко, Вад. Жук, Каваців, Вад. Мельник, Бриль (П. Кондратюк, 73), Стеценко, Чепурненко (Малюк, 83), Луценко, Бовтрук, Бровкін (Черненко, 77).

«Ворскла» (Полтава): Казаков, Даллку, Матвєєв, Є. Ткачук, Скляр, Чеснаков, Краснопьоров, Будник (Кривошеєнко, 78), Западня (Вовкодав, 46), Янузі, Льетава (Єременко, 70).

Покарання: Матвєєв, 26. Є. Ткачук, 53. Луценко, 64 (попередження).

Судді: Бондар, Приступа (обидва - Київ), Приймачук (Рівне).

23 вересня. Чернігів. Стадіон імені Юрія Гагаріна. 3100 глядачів (вміщує 10 250). 16 градусів.

Михайло Репех з Чернігова

До Чернігова прийшов великий футбол. Це сталося якраз у ті вихідні, коли тут відзначається День міста, тому хороша атмосфера плавно переходить з одного святкування на інше. Передбачувано матч викликав великий ажіотаж серед уболівальників, серед яких було і кілька сотень солдатів, які скучили за видовищну гру, яку вони очікували побачити у виконанні своєї «Десни» і представника прем'єр-ліги «Ворскли».

Чернігівці вже другий рік поспіль виступають у другій лізі, де є лідерами групи А: за десять турів вони здобули сім перемог і тричі зіграли внічию. «Десна» зараз на ходу, чого не скажеш про «Ворсклі». Старт чемпіонату був провалений, а в останньому матчі полтавчани були розгромлені на виїзді «Металістом» - 0: 4.

У ситуації, що склалася Кубок України має велике значення для «Ворскли», адже він може дати шанс команді виступити в Лізі Європи. Той факт, що тренер полтавчан Сергій Свистун розраховує на Кубок підтвердив і вихід на стадіон імені Юрія Гагаріна більшості ключових гравців. Тренер «Десни» Олександр Рябоконь, зрозуміло, теж випустив на поле свій бойовий склад.

Незважаючи на перевагу полтавчан в класі, з перших хвилин заволодіти м'ячем їм не вдалося. Нападник господарів Дмитро Бровкін вже в дебюті зустрічі почав затяжну атаку, яка потім переросла в гольовий момент - після навісу з флангу ударом головою Бровкін влучив у поперечину. А ось гості своїм першим же моментом скористалися: Арменд Даллку заробив кутовий, після подачі якого Ахмед Янузі відправив м'яч у сітку.

Повторно гра пожвавилася на 27-й хвилині, коли «Ворсклу» знову врятувала штанга: Даллку грубо порушив правила на лінії штрафного, і Євген Чепуренко зі «стандарту» в неї і потрапив. А в кінці першого тайму господарі, знову побажав відіграватися, допустили обрізку, капітан полтавчан Олег Краснопьоров перехопив м'яч і віддав пас Будника, який, вийшовши один на один з голкіпером, подвоїв рахунок.

Другий тайм розпочався під диктовку «Десни», правда, до небезпечних моментів не доходило. Ворскляни ж грали дуже непереконливо, за 45 хвилин у них було всього пара-трійка ударів по воротах суперника. Зате знову заявили про себе чернігівські вболівальники, у яких почалася перепалка з міліцією, після чого в хід пішли підручні предмети. У підсумку, матч був перерваний на кілька хвилин, поки до місця подій не прийшла підрозділ «Беркута».

Через цю зупинки до основного часу арбітр додав п'ять хвилин, що і зіграло на руку «Десні». Після чергової подачі зі штрафного, голкіпер «Ворскли», який не раз допускав незначні помилки, виніс м'яч прямо на голову Петру Кондратюку, який забив, як з'ясувалося, м'яч престижу.

Що ж, «Ворскла» проходить в наступний раунд Кубка України, але рахунок на табло є не зовсім логічним відображенням ходу гри. У господарів було набагато більше гострих моментів, та й гра фаворитів була зовсім не яскравою. Але на даному етапі для «Десни», мабуть, важливіше чемпіонат, а гравці «Ворскли», навпаки, не втрачають надій вдруге в історії клубу підняти жаданий трофей.