Частина 10. 1983 і посилання на частини 1-9.
Частина 20. 1993 і посилання на частини 11-19.
Частина 30. 2003 і посилання на частини 21-29.
Частина 31. 2004. Американська мрія.

США (Гренд Форкс, Тиф Рівер Фоллс).
25 грудня 2004 - 4 січня 2005.

Наша збірна після провального чемпіонату світу 2004 року, де Росія зайняла лише 5-е місце, оновилася досить серйозно. Але головне, що з тих, хто «залишився на другий рік", були два славних молодця, два алмаза російського хокею. Мова, звичайно ж, йде про Олександра Овечкіна і Євгена Малкіна. Мабуть, два найяскравіших хокеїста з Росії останнього десятиліття до свого другого молодіжного чемпіонату світу підійшли в ранзі молодих зірок першої величини. За рік вони підросли і зміцніли. Саме час повернути збірної Росії медалі, бажано золоті.

Збірній Росії на груповому етапі попалися діючі чемпіони американці, шведи, швейцарці та білоруси. У цих чотирьох матчах команда, очолювана Сергієм Герсонський, здобула три переконливі перемоги. 7: 2 зі збірною

Золото - Канада.
Срібло - Росія.
Бронза - Чехія.

Білорусії, з рахунком 4: 1 були повалені чехи, а швейцарцям дісталося 6: 1. Єдиної поразки на попередньому етапі росіяни зазнали в стартовому матчі з господарями турніру. Величезна кількість помилок збірної Росії в обороні і впевнена гра американців в більшості допомогла господарям турніру почати турнір з перемоги. Ел Монтойя, кращий воротар чемпіонату річної давності, також діяв не дуже впевнено, проте в третьому періоді розігрався і зупинив кілька небезпечних кидків росіян. Останній шанс уникнути поразки російська команда упустила за кілька секунд до фінальної сирени, коли Олександр Овєчкін не зміг добре потрапити по шайбі в один дотик, в той час як кут американських воріт був практично відкритий. Овечкін був значно активніше за інших своїх одноклубником і в підсумку закінчив матч з однією закинутою шайбою і однією передачею. В результаті поразки від США з рахунком 4: 5.

В результаті поразки від США з рахунком 4: 5

МЧМ-2005. Фото 01.

Росія - США. В атаці форвард збірної Росії Олександр Радулов .

»Програли через грубих помилок в обороні, - сказав Олександр Овєчкін в післяматчевому інтерв'ю. - Могли врятувати матч, моментів-то у нас вистачало. Але не вийшло. Чому? Не думаю, що через акліматизацію або якихось інших факторів. Не знаю, з чим це пов'язано. Може, перегорів хтось, нерви підвели. Що ж, будемо працювати і сподіватися, що перемоги прийдуть ".

Незважаючи на поразку від американців, наша команда обійшла США в таблиці і вийшла з першого місця навпростець в 1/2 фіналу, де з іншого боку сітки в фіналі нас чекала Канада. Але для того, щоб зустрітися у фіналі з родоначальниками

Кращі гравці турніру: воротар - М. Шварц (Чехія), захисник - Д. Фанеф (Канада), нападник - А. Овечкін (Росія), MVP - П. Бержерон (Канада).
Бомбардири турніру: П. Бержерон (Канада) - 13 (5 + 8), Р. Гетцлаф (Канада) - 12 (3 + 9), А. Овечкін (Росія) - 11 (7 + 4), Д. Картер ( Канада) - 10 (7 + 3). Р. Олеш (Чехія) - 10 (7 + 3), Е. Малкін (Росія) - 10 (3 + 7).

хокею, збірній Росії необхідно було брати реванш у все тих же американців. Вони більш ніж впевнено (8: 2) обіграли в 1/4 фіналу шведів і вийшли в наступний раунд. Надіям господарів турніру повторити свій успіх минулого року втілитися в життя не судилося - російська команда контролювала хід поєдинку більшу частину часу і впевнено взяла реванш за поразку на попередньому етапі.

Росіяни швидко повели в рахунку після двох голів при грі в більшості, після чого трохи розслабилися і дозволили збірній США зрівняти рахунок. Гарний гол Сергія Широкова в кінці першого періоду знову вивів російську команду вперед і, як виявилося, став в результаті переможним. У другому і початку третього періоду надійно діяли обидва воротарі, кілька разів виручили свої команди, і лише після точного кидка Євгена Малкіна на 52-й хвилині перевага збірної Росії знову зросла до двох голів. За три хвилини до фінальної сирени американці замінили воротаря на шостого польового гравця і поплатилися за це ще двома пропущеними шайбами ​​- дублі оформили Олександр Овєчкін і Малкін. Пристрасті під завісу поєдинку трохи загострилися, і останню крапку, знову за чисельної переваги, поставив Михайло Юньков. Перевага збірної Росії наочно проявилося в занедбаних шайбах - 7: 2 і в кидках по воротах - 43-24.

Перевага збірної Росії наочно проявилося в занедбаних шайбах - 7: 2 і в кидках по воротах - 43-24

МЧМ-2005. Фото 04.

"Ми були впевнені в своїх силах, - заявив форвард росіян Енвер Лісін. - Ми припускали, що ця гра буде схожа на нашу першу зустріч, коли нам кілька разів просто не пощастило. Відчували, що ми були сильнішими після тієї першої гри. Ми заслужили перемогу і дуже раді зустрітися з Канадою в фіналі ".

Але радість гравців збірної Росії була недовгою. Наскільки впевнено були обіграні американці, настільки ж беззастережно наші хлопці поступилися канадцям. На жаль російських уболівальників, справжньої боротьби у фінальному матчі не вийшло. Російської команді не вдалося зупинити добре відкладену машину канадців, до того ж підвели помилки захисників і воротаря.

Канадці відкрили рахунок вже на першій хвилині і практично протягом усього матчу не випускали ініціативу зі своїх рук. Ну а переломним став другий період, коли родоначальникам хокею вдалося закинути чотири шайби, після чого в третій двадцятихвилинці команди просто відбували номер. Підсумок зустрічі - 6: 1 на користь Канади. Кращим хокеїстом турніру був визнаний представник «кленового листя" Патрік Бержерон, який провів минулий сезон в НХЛ, в "Бостон Брюїнз". В цілому для канадців ця перемога стала 11-ю на молодіжних чемпіонатах світу.

У росіян єдину шайбу в матчі закинув Олексій Ємелін. Олександр Овєчкін пропустив частину другого періоду і всю заключну третину поєдинку через травму плеча.

Олександр Овєчкін   пропустив частину другого періоду і всю заключну третину поєдинку через травму плеча

МЧМ-2005. Фото 02.

Впевнено пройшовши весь турнір і здобувши практично у всіх матчах великі перемоги, молодіжна збірна Канади повернула собі золоті медалі вперше з 1997 року.

За оцінкою канадської преси, національна молодіжна команда зразка 2005 року була однією з найсильнішою за всю історію країни, якій до снаги конкурувати з командою 1978 року, коли за Канаду грали Уейн Гретцкі, Майк Гарднер, Боббі Сміт і Роб Рамаджіт. Показуючи колективну гру, що спиралася на індивідуальний талант Патрика Бержерона, Сідні Кросбі, Джеффа Картера,

Символічна збірна турніру
Воротар: М. Шварц (Чехія).
Захисники: Р. Сутер (США), Д. Фанеф (Канада).
Нападники: Д. Картер, П. Бержерон (обидва - Канада), А. Овечкін (Росія).

канадська молодь в середньому закидала за гру 6.83 шайби, пропускаючи лише по 1.17. Результат фантастичний. Крім Бержерона, Кросбі і Картера, в складі тієї "молодіжки» виступали майбутні олімпійські чемпіони Ванкувера: Перрі, Гетцлаф, Майк Річардс, Сібурк і Вебер. Ось звідки вийшов кістяк олімпійської збірної Канади! Ворота ж тієї зоряної команди захищав ... Джефф Гласс - воротар астанінського «Барис".

У збірної Росії на Олімпіаді виступали з цієї команди тільки дві її головні зірки - Овечкін і Малкін та Олександр Радулов . Перший і другий номери драфта НХЛ 2004 роки провели турнір на найвищому рівні, але в фіналі що-небудь протиставити канадським одноліткам не зуміли. Кращий бомбардир збірної Росії Олександр Овєчкін через травму плеча і зовсім фінал дограти не зміг, відігравши лише половину матчу.

МЧМ-2005. Фото 05.

Саме з цієї перемоги почалося безроздільне володарювання Канади в молодіжному хокеї. Але про це в наступних випусках нашого серіалу ...

Воротарі: Антон Худобін ( "Металург" Мг, 5 матчів, 12 пропущених шайб), Андрій Кузнєцов ( «Салават Юлаєв», 2, 5).
Захисники: Дмитро Воробйов ( «Лада», 6 ігор, 1 голи, 5 передачі, 27 хвилин штрафу), Яків Рилов ( «Динамо» М, 6, 1 + 1, 14), Георгій Мішарін ( «Нафтохімік», 6, 1 +1, 6), Денис Єжов (ЦСКА, 6, 0 + 2, 2), Олексій Ємелін ( «Лада», 6, 1 + 0, 8), Дмитро Мегалінскій ( «Локомотив», 6, 0 + 1, 4 ), Григорій Панін ( «Лада», 6, 0 + 1, 6), Антон Бєлов (ЦСКА, 6, 0 + 0, 2).
Нападники: Олександр Овечкін ( «Динамо», 6, 7 + 4, 4), Євген Малкін ( «Металург» Мг, 6, 3 + 7, 16), Сергій Широков (ЦСКА, 6, 4 + 4, 0), Енвер Лісін ( «Ак Барс», 6, 2 + 3, 0), Дмитро Пестунов ( «Металург» мг, 6, 2 + 2, 2), Олександр Радулов ( «Квебек», 6, 2 + 1, 4) Олександр Галімов ( «Локомотив», 6, 1 + 2, 0), Роман Волошенко ( «Крила Рад», 6, 2 + 0, 2), Олександр Нікулін (ЦСКА, 6, 1 + 1, 2), Михайло Юньков ( «Крила рад », 6, 1 + 1, 0), Денис Паршин (ЦСКА, 6, 0 + 2, 8), Григорій Шафігулін (« Локомотив », 6, 0 + 2, 8).
Тренери: Сергій Герсонський, Валерій Брагін.

Тренери: Сергій Герсонський, Валерій Брагін