U-21. Україна - Андорра 1: 0. Літаючий Ікер, неповторний Швед

Нереалізований пенальті: Швед (85 хвилина, вище воріт)

Україна: Канівці, Попов, Михайличенко, Миколенко, Тимчик (Гуцуляк 81), Назарин, Ледньов, Коваленко, Шапаренко (Третьяков 46), Швед, Борячук (Русин 46)

Андорра: Ікер, Де Паблос (Валес 82), Клауді Бове, Крістіан Гарсія (Гильєн 75), Алеш Мартінес, Альберт Рейес , Рікард Фернандес , Рожер Наззаро, Альберт Грау Сампер, Алікс Віладот, Франциско Помарес

Попереджені: Третьяков 90 + 2 - Де Паблос 37, Віладот 83, Помарес 85

Молодіжна збірна України під керівництвом Олександра Головка продовжує боротьбу за потрапляння на ЧЄ-2019. Спарені матчі з аутсайдерами групи 4 вийшли несподівано непростими і напруженими. Але якщо в грі з Латвією українці досить швидко забили два м'ячі, але потім примудрилися розгубити комфортну перевагу і починати все спочатку, то Андорри зуміли засушити гру в першій 45-хвилинці і тримали інтригу буквально до останніх хвилин матчу ...

Починаючи практично з перших хвилин, українці перегравали своїх візаві, володіли перевагою і багато часу проводили на половині поля гостей. Створювали моменти, заробляли стандартні положення, били по воротах, але кожен раз чогось не вистачало. Можливо, свіжості. Олександр Головко в стартовому складі зробив три заміни. Маханькова в воротах замінив Канівці, Вакулко в опорній зоні поступився місцем Назарин, а Русин в атаці - Борячук. Плюс здорово діяв у рамці голкіпер Андорри Ікер.

Гості досить організовано провели перші 30 хвилин, після чого українці стали створювати момент за моментом. Близький до чергового шедевру був Швед. Мар'ян змістився з правого флангу в центр і пробив в дальній кут. Ікер зреагував. А через пару хвилин українці підловили суперника на контратаці. Ледньов віддав своєчасний пас наліво на Шведа, а той передачею знайшов у центрі вільного Коваленко. Капітан прибрав на замаху захисника, але в момент удару у нього поїхала опорна нога, і м'яч пішов в молоко ...

Було помітно, що команда Головко дуже хоче забити ще до перерви, щоб скинути психологічний вантаж. Знову за рахунок індивідуальних дій момент мав Швед. Після розіграного з Коваленко кутового, Мар'ян змістився в центр, обігравши трьох, і пробив над "рамкою"! Гол, як то кажуть, назрівав і м'яч все-таки побував у воротах гостей. Після чергового кутового Денис Попов виграв "повітря" і відправив м'яч у сітку, але при цьому наш захисник використовував як опору плече Сампера. Рефері був поруч і гол не зарахував.

У перерві Олександр Головко освіжив атаку. Борячук поступився місцем Русину, а Третьяков замінив Шапаренко. Але картина гри не змінилася: Андорра віддали центр і оборонялися поблизу власного штрафного, а українці намагалися розхитати насичену оборону.

Постійний тиск українців стало приносити плоди вже ближче до закінчення основного часу. На 75-й хвилині погано стало Крістіану Гарсії центральному захиснику Андорри Крістіану Гарсії. 6-й номер гостей опустився на газон, підоспілі тут же медики хоч і привели хлопця верб почуття, але гру продовжити він не зумів, покинувши поле на ношах. Цей епізод негативно вплинув на гостей і прискорив господарів. Українці стали "бомбардувати" ворота Ікера при будь-якому зручному моменті. Хороший дальній удар вдався Назарин - Ікер зреагував. Потім видали приклався Тимчик, м'яч влучив у захисника.

А потім настав час Шведа. Найактивніший і, мабуть, кращий гравець "молодіжки" обігрався з Ледньовим на правому фланзі, увійшов в штрафну, де його за руку схопив Помарес. Пенальті. До "точки" підійшов сам Мар'ян, бив на силу, але поїхала нога і м'яч пішов повз ціль. На щастя, залишався час, яке Швед провів з максимальною користю. У фірмовому стилі він в черговий раз змістився з флангу в центр і красивим сильним ударом відправив м'яч у дальній кут. Ікер в цей раз виявився безсилий.

1: 0 - підопічні Головка добувають важку, але вкрай важливу перемогу над Андоррою. Перше місце нашим хлопцям вже не світить, аж надто добре виступає збірна Англії. А ось за друге йде справжня рубка. У паралельному матчі Нідерланди вдома несподівано поступилися Шотландії 1: 2, і тепер для українців все вирішиться в очних поєдинках з конкурентами. 13 жовтня Україна будинку приймає Шотландію, а 16-го на виїзді зустрічається з Нідерландами.

Турнірне становище групи 4

Команди М В Н П М РМ Очки 1 Англія 8 6 2 0 14-4 10 20 2 Шотландія 8 4 2 2 12-8 4 14 3 Україна 8 4 2 2 15-8 7 14 4 Нідерланди 8 3 3 2 15 6 9 12 5 Латвія 8 0 3 5 5-15 -10 3 6 Андорра 8 0 2 6 1-21 -20 2